MİLLİYET – 29 EYLÜL 2014 PAZARTESİ  –  ALİCE

Yeni yayın dönemiyle birlikte hangi kanalın, hangi yeni dizilerini ekrana getirdiğine bir göz atalım.
Kanal D" href="http://www.milliyet.com.tr/kanal-d/" target="_blank">Kanal D: Benim Adım Gültepe, Bana Artık Hicran De.
Star TV" href="http://www.milliyet.com.tr/star-tv/" target="_blank">Star TV: Reaksiyon, Aşktan Kaçılmaz, Sil Baştan.
Show TV" href="http://www.milliyet.com.tr/show-tv/" target="_blank">Show TV: Yılanların Öcü, Ah Neriman.
atv/" target="_blank">ATV: Kalp Hırsızı.
FOX: Emanet, Kadim Dostum.
Yılanların Öcü, Benim Adım Gültepe ve Reaksiyon’un gün birinciliği yok, ama diğer yeni dizilere oranla durumları iyi.
Onca yatırım, emek, tanıtım ve oynayan ünlüye rağmen yeni dizilerden hiçbirinin “en çok izlenen” olmaması düşündürücü.
Bu demektir ki birkaçının dışında bu dizilerden çoğu gidici.
Kanallar, kaldırdıkları dizilerin yerine ise şunları koyacak:
Star TV: Kaderimin Yazıldığı Gün, Paramparça, Gönül İşleri.
FOX: Günahkar.
ATV: Beyaz Karanfil, Üç Arkadaş, Kertenkele.
Kanal D: Şeref Meselesi, Hayat Yolunda, Poyraz Karayel, Urfalıyım Ezelden.
10 diziden hiçbirini “gün birincisi” yapmayan seyirci bakalım bunlara yüz verecek mi?

ANAOKULU AÇILIŞINDA BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ

Pazar günü televizyoncu Erhan Çelik" href="http://www.milliyet.com.tr/erhan-celik/" target="_blank">Erhan Çelik’le evlenen Gülben Ergen" href="http://www.milliyet.com.tr/gulben-ergen/" target="_blank">Gülben Ergen’in “Çocuklar Gülsün Diye” açtığı anaokulu sayısı 24… Ergen’in eğitime ne gibi bir katkı sağladığını yerinde görmek için bir, bilemedin iki anaokulunun açılışına gitmem yeterliydi. Ama ben 24 anaokulundan altısının açılışına gittim. Çünkü altı anaokulu yapmak için yola çıkan Ergen’in hedefini “81 ilde 81 anaokulu”na yükseltmesine sebep olan benim. Çocukları okul öncesinde eğitimle tanıştıran bu projenin aydın gençler yetişmesine sebep olacağına inanıyorum ve o yüzden de gönüllü destekçisiyim.
Gaziantep" href="http://www.milliyet.com.tr/gaziantep/" target="_blank">Gaziantep’in  ilçesinde Alpaslan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde Royal Halı’nın sponsorluğunda yaptırılan anaokulunun açılışına ilgi büyüktü.
Okulun bahçesi tıklım tıklımdı. 
Protokolün ikinci sırasında “Çocuklar Gülsün Diye” misafirlerine ayrılan yere oturduğumda birinci sıra bomboştu. Çok geçmeden tam önüme Gülben Ergen, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin" href="http://www.milliyet.com.tr/fatma-sahin/" target="_blank">Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Erdal Ata" href="http://www.milliyet.com.tr/erdal-ata/" target="_blank">Erdal Ata oturdu. Sağ yanıma Vali’nin yakın koruması, sol tarafıma ve arkama ise Gülben Ergen’e ve Fatma Şahin’e ulaşmak isteyen kadınlar.
Açılışta ilk konuşmayı yapan Royal Halı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu’nun, “Sayın bakan başkan” diye hitap ettiği eski bakan, yeni Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e derdini iletmek için beni aracı yapmak isteyenlere Fatma Şahin’in ne özel kalemiyim ne de danışmanı dedim, ama nafile…
16 yaşındaki amatör futbolcu oğlunu Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a aldırmak isteyen Fatma Şahin adlı kadının talebini not defterimden kopardığım sayfaya yazıp Fatma Şahin’e iletmek zorunda kaldım.
Protokolün arka sırasında otururken gördüğüm tablo şuydu:
Çocuklar protokol falan dinlemeyip ha bire kendilerini Gülben’in kucağına attı, aileleri de cep telefonlarıyla onların fotoğrafını çekti. Tek tük de olsa Fatma Şahin’le de fotoğraf çektiren oldu.
“Devlet baba”nın şehirdeki “1 numara”sı Vali’yle fotoğraf çektiren tek çocuk yoktu. Devletin valisiyle ahalisi arasındaki bu soğukluk, bu mesafe üzerinde ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir mesele…

MERCEDES-TROPHY DÜNYA FİNALİ

Allah kısmet ederse bugün ve yarın Almanya’da olacağım. “25. MercedesTrophy Dünya Finali” var Stuttgart’ta. Ülkemizi “Erkekler” kategorisinde Selçuk Efe Alatan ve Mehmet Mete Boybeyi, “Bayanlar”da Hyun Young Shim’in temsil edeceği turnuvada Bernhard Langer, Louis Oosthuizen ve Martin Kaymer gibi dünyaca ünlü golfçüler de var.
Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Kurumsal İletişim Grup Şefi Ezgi Yıldız Kefeli’yle birlikte gideceğimiz Stuttgart’ta ilk gün ödül törenine iştirak edeceğiz, ikinci gün ise 25 yıldır golf sporunu destekleyen Mercedes-Benz’in müzesini gezeceğiz. Bu seyahate, golfe ve Mercedes Müzesi’ne dair izlenimlerimi de bilahare yazacağım.

GÜNÜN SÖZÜ

“Gözden her zaman gözyaşı düşmez azizim! Kimi zaman da insan düşer!”