MİLLİYET TV – 6 ARALIK 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Yeni yayın döneminin üzerinden üç ay geçti. Bu süreç içinde kanallar, ellerindeki en güçlü silahları ekrana sürdü. Ortaya çıkan tablo şu:
Hiçbir kanal her kulvarda açık ara birinci değil…
Yıllarca ekrana getirdiği yapımlarla dizi sektörünü domine eden Kanal D" href="http://www.milliyet.com.tr/kanal-d/" target="_blank">Kanal D, bu sezon lokomotif bir dizi bulamadı. Kanal D, eylülde iki, ekimde dört kulvarda birinciydi, kasımda hiçbir kulvarda birincilik elde edemedi. Kanal D’nin elindeki en güçlü silahı atv/" target="_blank">ATV’den transfer ettiği “Kurtlar Vadisi Pusu”…
Karagül” gibi yüksek reytingli bir dizisi olan FOX, yazdan kalanların  yanına yeni iş ekleyemedi.
Güldür Güldür Show” ve “Bu Tarz Benim”le reytingde atağa geçen Show TV’nin “Yılanların Öcü”nden başka iş yapan dizisi yok.
Star TV" href="http://www.milliyet.com.tr/star-tv/" target="_blank">Star TV, bu sezon üç yeni dizi tutturan tek kanal oldu. “Kaderimin Yazıldığı Gün”, “Gönül İşleri” ve “Paramparça” dizileri kendilerine yer edinmeyi başardı.
tv8/" target="_blank">TV8, henüz Acun Ilıcalı’nın istediği noktaya gelmedi, ama “O Ses Türkiye" href="http://o-ses-turkiye.milliyet.com.tr/" target="_blank">O Ses Türkiye” ve “Yetenek Sizsiniz Türkiye" href="http://www.milliyet.com.tr/yetenek-sizsiniz-turkiye/" target="_blank">Yetenek Sizsiniz Türkiye”yle kanalın AB kulvarında geldiği nokta iyi. Kanal, AB – Prime Time kulvarında üç ayda seyirci sayısını yüzde 50 artırdı. Acun Ilıcalı, TV8’in gündüz kuşaklarına henüz reytingi yüksek işler koyamadı.
Yeni dizi ve proje tutturamayan kanallardan biri de ATV. “Müge Anlı’yla Tatlı Sert”, “Karadayı” ve “Kara Para Aşk” gibi eski sezondan kalan işler sürüklüyor ATV’yi. TRT 1’in, bu sezon ekrana getirdiği dizilerin hiçbiri boş çıkmadı. Kanalın gün birincisi olan dizisi yok, ama yayınladığı diziler, geçen yıllara oranla reyting açısından başarılı.
Samanyolu TV, dizileriyle “Total”de ne kadar başarılıysa, “AB”de o denli zayıf.

Üzgünüm Meryem Uzerli!

Meryem Uzerli’yle bir grup basın mensubunun buluşması aylar önce Dubai’de olacaktı. İki kez ertelenen Uzerli’nin yeni yapımcılarıyla medya karşısına çıkacağı yemek, bu kez İstanbul’a alındı, ama bu kez ben yokum. Çünkü, Beyoğlu Belediyesi’nin Manheim’deki “Türk Sineması’nın 100. Yılı Etkinliği” için Meltem Cumbul" href="http://www.milliyet.com.tr/meltem-cumbul/" target="_blank">Meltem Cumbul ve dizi oyuncularından oluşan kafileyle Almanya" href="http://www.milliyet.com.tr/almanya/" target="_blank">Almanya’da olacağım.