MİLLİYET TV – 29 KASIM 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya da dizi yapımcılığına soyundu.
Acun Medya’nın yakında çekimlerine başlayacağı dizi hangi kanalda mı yayınlanacak?
Tabii ki Acun Ilıcalı’nın Acun Medya’yla birlikte sahibi olduğu TV8’de…
Henüz adı kesinleşmeyen dizinin senaristi eşi Kerem Deren’le birlikte “Ezel”i yazan Pınar Bulut Deren.
Yağız Alp Akaydın ile Deniz Koloş’un yöneteceği dizinin başrol oyuncuları genç kuşağın iki popüler yıldızı olacak.
TV8’in Ocak 2015’ten itibaren ekrana getirmeyi planladığı dizide başrolleri Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli paylaşıyor…
Kaya’yla İynemli dizide, “Bir felaketin değil, bir mucizenin ayırdığı iki aşığı” oynayacak.
Ekranların yeni ikilisi Hazal Kaya’yla Aras Bulut İynemli’nin başrollerini paylaşacağı yapım, “Kaçak Gelinler” ve “Hom/Ofis”ten sonra TV8’in ekrana getireceği üçüncü dizi…

PASTEL FİLM’DEN FOX’A İKİNCİ DİZİ

Aldığı reytingle pazar akşamları FOX’u zirveye taşıyan “O Hayat Benim”in yapım şirketi Pastel Film, yakında yeni bir diziye daha başlayacak.
Aralık ayının ilk haftasında çekimleri başlayacak “Hayatımın Aşkı”nın yönetmenliğini üstlenecek A. Taner Elhan, “Büyük bir aşk hikayesiyle birlikte Türkiye’deki kadınların sessiz çığlığını anlatacağız” dedi.
Çekimleri İstanbul’da başlayıp Bursa ve Cumalıkızık’ta sürecek dizi “Nağme” ile “Ejder”in aşkını ekrana taşıyacak.
Cast çalışmaları süren dizide baş kahramanları olan “Nağme” ve “Ejder”i kimlerin oynayacağı haftaya belli olacak.

ÜÇ BÖLÜM SONRA ÖLECEK

Yavuz Bingöl, üç bölüm sonra FOX’ta yayınlanan “Karagül” dizisine veda edecek. Canlandırdığı karakter öldürülünce “Karagül”den ayrılacak Bingöl’e yeni projelerini sordum, şunları söyledi:
“Bahara albümüm çıkacak. Ardından bir sinema filmi var, onu çekeceğim. Dizi teklifleri de var, ama Eylül 2015’e kadar yeni bir projede olacağımı sanmıyorum.”

ALKIŞI HAK EDEN DİZİLER

Yeni dizi tutturmanın her geçen gün zorlaştığı, “kemik izleyicisi var” denilen dizilerden bir kısmının reyting kaybına uğradığı bir dönemden geçiyor sektör…
“Aşktan Kaçılmaz”, “Sil Baştan”, “Bana Artık Hicran De”, “Benim Adım Gültepe”, “Kalp Hırsızı”, “Beyaz Karanfil”, “Emanet” ve “Üç Arkadaş” gibi iddialı yeni sezon işlerinin birer birer ekranlara veda ettikleri bir devirde “Seksenler”, “Karagül”, “Karadayı”, “Yılanların Öcü”,  “Kurtlar Vadisi Pusu” ile “Güzel Köylü”nün reyting istikrarını kutlamak, şu iki diziye de ayrı bir parantez açmak lazım:
Kocamın Ailesi: FOX’ta ‘Yaz dizisi’ olarak başladı, aldığı yüksek reyting onu ‘yüksek sezon’a taşıdı. Karşısında “Kurtlar Vadisi Pusu” gibi 12 yıllık bir efsane vardı. “Kurtlar”a yem olmadığı gibi, geçen hafta efsane diziyi geçip, “AB”de günün en çok izlenen yapımı oldu. “Kurtlar Vadisi Pusu”nun, “Kocamın Ailesi”nden üç kat pahalı olduğu gerçeğini de yabana atmamak lazım bu arada.
Zengin Kız Fakir Oğlan: Mint Yapım’ın TRT için çektiği dizinin ekrandaki üçüncü sezonu. TRT 1 yönetimi, perşembe akşamları yayınlanan diziyi çarşamba’ya kaydırdı.
Yeni gününde reytingi daha da artan dizi TRT’nin jokeri oldu. TRT 1 yönetimi, dizinin yeni yayın gününü cumartesi olarak belirledi.

TÜRK SİNEMASI’NA DESTEK BÖYLE OLUR!

Digitürk 17’nci kanalda yayın yapan Moviemax Türk’ten bu tablo…Film bitti, ekranın sol tarafından filmin final jeneriği, sağ tarafında ise sanıyorum filme katkı sağlayan kurumların logoları yayınlanmaya başladı.
Sanıyorum diye vurgu yapmamın sebebi şu:
Ekrana gelenlerin ne olduğunu göremedim, çünkü buzlandı üzerleri…
Diziler bittiğinde o yapıma az ya da çok katkı sağlayan firmaların logolarının peş peşe ekrana getirilmesinin bir sakıncası yok, ama filme destek verenleri yayınlamak sakıncalı.
100’üncü yılında Türk Sineması’na bundan daha büyük destek olabilir mi?