MİLLİYET CADDE – 29 Mayıs 2012 Salı   ALİCE

Acun Ilıcalı, tez elden açıklama yapıp ‘Survivor Ünlüler Gönüllüler 2’den elenen Merve Büyüksaraç’ın ‘sansür’ ve ‘saptırma’ iddialarına yanıt vermeli. Çünkü Büyüksaraç’ın açıklamaları herkesin kafasında soru işareti oluşturdu.

 

‘Survivor Ünlüler-Gönüllüler 2’den elenen ‘ünlü’lerden Merve Büyüksaraç, HT Magazin’den Oya Doğan’a yarışma hakkında ilginç şeyler söyledi.
‘Miss Turkey’ unvanını kazanmış birinin yaptığı açıklamalar kafamda bazı soru işaretleri oluşturdu.
Eminim söyleşiyi okuyanlarda da aynı şey olmuştur.
O yüzden Acun Ilıcalı, tez elden açıklama yapıp ‘Survivor Ünlüler Gönüllüler 2’den elenen Büyüksaraç’ın ‘sansür’ ve ‘saptırma’ iddialarına bir yanıt vermeli.
Büyüksaraç’ın şu açıklamalarına bakar mısınız Allah aşkına?
“Mustafa Topaloğlu’na ‘Konsey’de delikanlı diye peşimde dolaştın, nerede senin delikanlılığın’ dedim. Bir önceki hafta ben kendisini yazmadığım için ‘Çok delikanlısın’ demişti bana. Ama bunların hiçbiri yayınlanmamış.”  Fikir ayrılığı yaşamam çok normal. O bana hakaret etti. Ben sustum. Hatta kavganın sonucunda bana çok hakaret ettiği için Nihat beni korudu, ama bunların hiçbiri yayınlanmamış.”

Sansür ve saptırma iması
“Neden yayınlanmadı bilmiyorum, şoke oldum. Sonuçta büyük bir medya şirketi Acun Medya. Ben oraya giderken bu insanların doğru düzgün iş yapıp, adaletli davranacaklarını düşünmüştüm. Acun Medya’ya kırgınım. 25 dakikalık kavganın üç dakikasını yayınlamışlar. Benim annem ve babam ODTÜ mezunu, ben oradaki tek üniversite mezunuydum. Hayatım boyunca kimseye saygısızlık yapmadım, ama bir anda Türkiye’de saygısız biri oldum. Şimdi çıkarıp kavganın tamamını yayınlarlarsa kimin saygılı, kimin saygısız olduğu ortaya çıkar. Katıldığım için çok pişmanım. Ama her şeyi doğru yayınlasalardı mutlu olabilirdim. Topaloğlu, göründüğü gibi babacan, sevecen değil. Şimdi herkes Alp’e şaşırıyor. Alp’in karakterini biz görüyorduk. Montajlarla en kötü insanı en iyi, en iyi insanı da en kötü gibi gösterebilirsiniz.”
Acun Ilıcalı, kendisini ve şirketini zan altında bırakan Büyüksaraç’a bakalım ne yanıt verecek?

 

 

 

AZiZ YILDIRIM’IN VOLKAN’I!

2014 Dünya Kupası Eleme Grubu maçlarına Avusturya’da hazırlanan  A Milli Futbol Takımı’nın kalecisi Volkan Demirel’le Habertürk gazete-sinden Vedat Danacı arasında ilginç bir olay yaşanmış. Volkan Demirel, Vedat Danacı’ya, “Ben seni yazdım oğlum. Seni evden aldırmazsam ben de Volkan Demirel değilim” demiş. Bu üslup bana çok tanıdık geldi.
Tarih 9 Kasım 2008, yer Şükrü Saracoğlu.
Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel, Şeref Tribünü’nde Aziz Yıldırım’ın kulağına eğilip tartıştığı Mahmut Uslu’yu gece evinden alıp dövebileceğini söyleyince Yıldırım da ona şu yanıtı vermişti:
“Sen kimi evinden alıyorsun? Kendine gel, ben seni evinden alırım.”

 

DEĞİŞTİRİN ARTIK BU EUROVISION ŞARKISINI

Her Eurovision’dan sonra hep aynı şarkı, hep aynı nakarat:
“Oylamada yine komşu komşuyu kolladı.”
Yapmayın Allah aşkına.
Türkiye, Sertab Erener’le birinci olduğunda da hemen hemen aynı ülkeler vardı yarışmada.
O yıl komşular birbirine düştü de Türkiye mi aradan sıyrılmıştı?
Hayır.
Sertab Erener’in şarkısı süperdi.
O yüzden en çok oyu o aldı ve birinci oldu.
Bu yıl Bakü’de yapılan yarışmanın sonuçlarına bakıp “Komşu komşuyu kolladı” diyenler bilin ki müziğin ‘M’sinden anlamıyor.
Ülkelerin verdikleri puanlarda ‘hatır işi’ yok mu?
Elbette ki var.
Her ülkenin elinde dokuz parçaya bölünmüş toplam 58 puan var.
Ülkelerden bir kısmı 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ve 12 puandan birini ‘komşu’larına, diğerleriniyse ‘hak eden’e veriyor, ama sonuçları çok fazla etkilemiyor bu.
Türkiye de yıllardır yapıyor bunu.
Ama sonuçlar da ortada.
Bana göre bu yıl Eurovision’un en kötü şarkısı İngiltere’nindi.
Üstelik yarışmacı dünyada 150 milyon plağı satmış 76 yaşındaki Engelbert Humperdinck’ti. İngiltere o şarkıyla sadece 12 puan alabildi ve sondan ikinci oldu.
Bu yıl Eurovision’daki ‘en iyi ses’ İsveç’li Loreen’deydi.
Ülkelerden gelen puanlar da onu birinci yaptı.
Bırakın bu hamasi nutukları.
Her yıl ülkeler ‘en iyi’leri değil de, sadece ‘komşu’larına torpil geçmiş olsa, her sene aynı ülke birinci olurdu her halde.
Öyle olmadığına göre demek ki sizin şarkınız demode.