MİLLİYET CADDE – 7 MART 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Arap dergisi ‘Sayidaty’nin ‘En iyi romantik Türk  çift hangisi’ anketinde, sonuç çarpıcı. Üç hafta süren ankette ‘Gümüş’ dizisinin yıldızları  Songül Öden’le Kıvanç Tatlıtuğ yani bize göre ‘Gümüş’le ‘Mehmet’ Araplar içinse ‘Nour’ ve ‘Mohanad’ çifti, diğer adayları adeta ezdi geçti.

Türk dizilerinin Arap dünyasında ne denli ilgi gördüğü artık herkesin bildiği bir konu. Arapça internet siteleri   Türk dizilerinin yıldızlarına dair haberlerle dolu.
Türkiye için çoktan   unutulmaya yüz tutmuş dizilerin bir kısmı Arap dünyasında hâlâ gösterimde olduğu için Arapça yayın yapan internet sitelerinin Türk yıldızlara dair kullandıkları haberler komik geliyor insana haliyle.
Çünkü Kıvanç Tatlıtuğ’dan Kenan İmirzalıoğlu’na, Murat Yıldırım’dan Çağatay Ulusoy’a, Halit Ergenç’ten Engin Akyürek’e, Songül Öden’den Nurgül Yeşilçay’a, Beren Saat’ten Meryem Uzerli’ye, Hazal Kaya’dan Tuba Büyüküstün’e birçok dizi yıldızının nasıl şöhret olduklarına dair biyografik bilgiler ‘yeni haber’ diye takdim ediliyor.
İşi bir adım daha ileri götürüp dizilerdeki çiftlerden birbirlerine en çok yakışan çift hangisidir şeklinde anket düzenleyenler bile var.
Arap dergisi ‘Sayidaty’nin ‘En iyi romantik Türk çift hangisi’ anketine baktım, sonuç çarpıcı. Üç hafta süren ankette ‘Gümüş’ dizisinin yıldızları Songül Öden’le Kıvanç Tatlıtuğ yani bize göre ‘Gümüş’le ‘Mehmet’ Araplar içinse ‘Nour’ ve ‘Mohanad’ çifti, diğer adayları adeta ezdi geçti.

İşte o anketin sonuçları: (%)
* Kıvanç Tatlıtuğ-Songül Öden (65.67)
* Murat Yıldırım-Nurgül Yeşilçay (18.83)
* Çağatay Ulusoy-Hazal Kaya (5.95)
* Engin Akyürek-Beren Saat (4.25)
* Halit Ergenç-Meryem Uzerli (1.67)
* Bülent İnal-Tuba Büyüküstün (0.76)
* Mete Horozoğlu-Farah Zeynep Abdullah (0.75)
* Kıvanç Tatlıtuğ-Beren Saat (0.74)
* Kenan İmirzalıoğlu-Cansu Dere (0.26%)

BÜYÜMEYEN TEK CANLI TURKCELL’İN ‘SELOCAN’LARI

Turkcell’in ‘Selocan’ları  ekranları istila etmeye başladığında 2006 yılıydı. Aradan yedi yıl geçti. Türkiye ‘Selocan’larla tanıştığı yılın sonunda arkadaşımın kızı olmuştu.
O kız büyüdü okula başladı, Turkcell’in ‘Selocan’ları aynı.
Bakınız Hülya Koçyiğit’in oynadığı son Turkcell reklamı!
‘Selocan’lar reklamlarda boy göstermeye başladığında arkadaşımın kızı henüz dünyaya gelmemişti. Bebek doğdu, konuşmayı ve yürümeyi öğrendi.
Anaokulundan sonra ilkokula başladı, onlardan yaşlı olan ‘Selocan’lar hiç mi hiç değişmedi.
Turkcell’in reklam filmini çekenler, sürekli hangi pakete geçmemiz gerektiğini anlatacaklarına bize ‘Selocan’ların büyümesini nasıl engellediklerini öğretseler daha iyi olmaz mı?
Boşverin paketi, kontörü;  Allah rızası için bize de öğretin şu büyüme ve yaşlanmayı   durdurmanın formülünü!

KAÇ LİRAYA SELAM ALIYOR BU DOKTOR?

Nil Erkoçlar’ın Rüzgar Erkoçlar’a dönüşme operasyonunda göğüslerini alma işini Op. Dr. Hande Akınoğlu’nun yaptığı kesinleşti.
Nereden mi biliyoruz bunu?
Tarafların yaptıkları açıklamalardan.
Rüzgar Erkoçlar’ın yazılı açıklamasına göre Op. Dr. Akınoğlu, Hipokrat Yemini’ni bozup hastası hakkında bilgi vermiş  basına.
Şayet Rüzgar Erkoçlar’ın açıklaması doğruysa, gerçekten ayıp etmiş doktor.
Aynı doktorun Habertürk’te konuya dair bir açıklamasını okuyunca şoke oldum.
Neden mi?
Bakar mısınız yaptığı açıklamaya: “Rüzgar’ın sadece göğüs küçültme ameliyatını ben yaptım. Bir teşekkür almak yerine suçlamalarla karşılaşıyorum. Ben ilk kez size konuşuyorum. Rüzgar bana bir arkadaşımın aracılığıyla geldi. Hatta para bile almadım sayılır. Çok cüzi bir ücret. Normalde selam bile verilmez o paraya.”
İlginç bir bakış açısı.
Bu açıklamasını okur okumaz merak etmeye başladım Akınoğlu’nun normalde kaç  liraya selam aldığını!

KEŞKE BİRİ UZAN AİLESİ’Nİ SORSAYDI ÜRDÜN KRALI’NA

Eşi Kraliçe Reina’yla   Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunan Ürdün Kralı Abdullah’ın Anıtkabir’de gözlerinden akan yaşlar, eminim izleyen  herkesi etkilemiştir.
Vakt-i zamanında dedesinin Türkçe konuştuğu Atatürk’ün manevi huzurundaki saygı duruşunda Kral Abdullah’ın gözlerinden yaşların süzülmesini izlerken Uzanzedeler geldi aklıma.
O an olsaydım Kral’ın yanında, gözyaşlarını silmesi için önce bir mendil uzatır, ardından da şu soruyu yöneltirdim ona:
Arkalarında bir yığın mağdur bırakıp kaçan Kemal Uzan’la oğlu Hakan Uzan’ın İmarbank’taki mudilerin paralarını sizin üzerinizden kaçırıp, Ürdün’e sığındıkları konusunda çok yoğun söylentiler var burada. Sayın Kral’ım ne dersiniz bu hususta?

GÜNÜN SÖZÜ
‘Adamın dibi’ değil ‘kare kökü’ bile olsan, bir kadının ne istediğini bilmiyorsan ‘zıkkımın kökü’ kadarsın!