MİLLİYET CADDE – 14 AĞUSTOS 2013 ÇARŞAMBA

Pazartesi akşamı “Fear Factor Aksiyon”u izlerken dikkatimi çekti bu komik görüntü… Beş çiftin yarıştığı bir etaptı ama yarışmacılardan hiçbirinin görüntüsü Suna ve Nurullah gibi değildi…

FEAR-FACTOR AKSİYON - SUNA VE NURULLAH

Endemol Türkiye’nin davetiyle “Fear Factor Aksiyon”un  Arjantin’deki setine gidip geldiğim için biliyorum,  Buenos Aires’in kızgın güneşi altında yapıldı yarışmanın dış çekimleri… Her çift, farklı renkteki askılı atlet ve tek renk bermuda şortla yarıştı bu etaplarda. Arjantin’in güneşi haliyle “amele yanığı” oluşturdu onlarda.

Asuman   Krause’nin sunduğu programda ne zaman ki iş, çiftlerden kadınların bikini, erkeklerin sadece şortla yarıştığı bölüme geldi, bu komik görüntü ortaya çıktı. Aslında hepsi günlerce aynı koşullarda kaldı Buenos Aires’in güneşi altında ama nedense en belirgin “amele yanığı” Suna-Nurullah çiftine  nasip oldu!

TEPENİN UŞAKLARI’NA TRABZON’DA GALA

tepenin-uşakları-izleYine yolum düştü Trabzon’a… Doğup büyüdüğüm topraklara bu seferki geliş nedenim yazarından yönetmenine, oyuncularından yapımcısına amatör sinema sevdalılarının çektiği “Tepenin Uşakları” adlı film.  16 Ağustos Cuma günü bütün Türkiye’de vizyona girecek  “Tepenin Uşakları”nın galası var bu akşam Trabzon’da.
Asıl işi doktorluk olan İsmet Eraydın’ın yazıp, yönettiği filmin oyuncuları Samet Karahasanoğlu, Ayşe Öztürk, Selahattin Çakır, Koral Koç, Özgür Saral, Adem Eraydın ve Vahide Eraydın. filmde rol alanların hepsi, hayatlarında ilk kez kamera karşısına geçip oyunculuk yapan insanlar.
Hamsi Medya’nın yapımcılığını üstlendiği “Tepenin Uşakları”, Trabzon’un bir köyünde yaşayan “Hikmet”in, arkadaşı “Mecnun”un taktiklerine uyup beş yıllık platonik aşkı “Züleyha”ya açılmasını ve sonrasında yaşananları beyazperdeye aktaracak bir komedi ve dram filmi.
Uzmanlık ihtisasını yaptığı Trabzon’da arkadaşlarıyla kurduğu toplulukla tiyatro yapan, ünlü görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakçı’nın Sinema Atölye i’nde sinema eğitimi alan Eraydın, bakalım nasıl bir film çekti amatör bir ekip ve ruhla? Bu akşam izleyip cumaya paylaşacağım sizlerle.


SOSYAL MEDYA KAMPANYALARI

Michaella Mccollum Connolly- Facebook foto 1Michaella McCollum Connolly (solda), Melissa Reid (sağda)Yazın hem tatil yapmak, hem de Belfast Metropolitan College’daki okul harçlığını çıkarmak için hazirandan bu yana İbiza’da bar ve gece kulüplerinde dansçılık yapıyordu.
Sahnede “Kayla” adını kullanan genç kız, birden kayboldu.
Günlerce haber alamayınca kız kardeşi Samantha, “Aranıyor” kampanyası başlattı Facebook’ta. Gerçek, 15 gün sonra Peru’da çıktı ortaya. 20 yaşındaki İskoçyalı Michaella McCollum Connolly, kendisi gibi İbiza’da çalışan 19 yaşındaki Kuzey İrlandalı Melissa Reid’le birlikte bavullarının içinde zulalanmış 5.5 kilo kokaini Mayorka’ya götürmek isterken yakalanıp, hapse atılmış Lima’da.
İki genç kızın, kim bilir ne hayaller kurarak gittikleri İbiza’da uyuşturucu baronlarının tuzağına düşüp hayatlarını karartmaları yüzünden ele almadım bu konuyu… Haberdar olmadığımız kim bilir ne dramlar var?
“Kayla” hakkında   Facebook’ta büyük ilgi gören “Aranıyor” sayfası açılmamış olsa belki de hiç haber olmayacaktı Avrupa medyasında. Şimdi günlerdir manşetteler. Çünkü Peru’nun başkenti Lima’daki Santa Monica kadınlar hapishanesinde yatan kızlardan biri, ailesinin günlerce, “Kayıp, hayatından endişe duyuyoruz” diye Facebook kullanıcılarından yardım istedikleri kişi.
Sosyal medyadaki kampanyalardan bazen ne çıkacağı hiç belli olmuyor. O yüzden çok emin olmadan “Kayla”daki gibi fotoğraflarına bakıp, “Çok genç ve güzel bir kızmış, ziyan olmasın” diye balıklama atlamamak gerekir her kampanyaya. “Terzi Yamağı”nın “kayıp” hikayesindeki gibi “çırak çıkmak” da var işin sonunda.

GÜNÜN SÖZÜ
Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. (Terry )