6 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Bir sabah baktım Instagram hesabımın direkt mesajı (DM) isteklerle dolu. Gönderenlerin isimleri farklı, ama gönderdikleri metin aynı, çare aradıkları konu da şu:
“13 senedir ekranda başarıyla devam eden, çoğu zaman zirveye oynayan ‘Arka Sokaklar’ dizisinde, bu sezon kadroda değişikliğe gidileceği ve birkaç ismin ayrılacağı konuşulmaya başlandı. ‘Arka Sokaklar’ başladığından beri projede yer alan ve Aylin karakterine hayat veren Özlem Çınar’ın da bu ayrılan isimlerden biri olacağı söyleniyor.
Özlem Çınar, 13 sezondur başarılı oyunculuğuyla Aylin rolünü hepimize sevdirmiş ve sahnelerdeki performansıyla herkesi ekrana kilitlemiştir. Aylin, ekibin neşesi, operasyonlarda ise iş bitirici olup, dizinin kilit isimlerinden biri haline gelmiştir.
10’uncu sezonda Hakan Çınar’la yaşadığı aşkla sevenleri her geçen gün artmaya devam etmiştir.
Böylesine ilgi gören, severek takip edilen ve projenin başrollerinden olan bir karakterin, hikayesinin bitirilecek olması özellikle Çınar hayranlarını ve Ay Hak destekçilerini çok üzüyor. Bunu engellemek, Aylin’i yeni sezonda da ekibin arasında görmek istiyorlar. Bu sebeple seslerini duyurma adına yardımcı olursanız çok seviniriz.”
Sevgili Özlem Çınar’ın hayranları…
Gördüğünüz gibi, üzerime düşeni yaptım, gerisi Türk sinemasının yaşayan çınarı yapımcı Türker Abi (İnanoğlu) ve ‘Arka Sokaklar’ı yazan sevgili Ozan Yurdakul ile Kanal D yönetiminin bileceği iş… Eylül ayında başlayan çoğu dizinin, değil sezon sonunu ocak ayını bile göremediği televizyonlarda, ‘Arka Sokaklar’ı 13 yıl zirvede götürenlerin de vardır bir hesabı…

JENNIFER LOPEZ VE CEM YILMAZ’I İZLEMENİN BEDELİ

‘It’s My Party’ turnesi kapsamında, 6 Ağustos’ta Regnum Carya Otel’de konser verecek Jennifer Lopez, Antalya’ya gelmeden hakkında yapılan haberler ilginç.
Şarkıcının menajerinin gittikleri her yerde istedikleri şartların, sadece Türkiye’den talep ediyormuş gibi sunulmasından sonra bu kez de Lopez’i izlemenin yüksek maliyeti gündem konusu.
Regnum Carya Otel’den 2 milyon TL kazanacağı, konser biletlerinin, 2 bin TL’den satılacağı yazılan şarkıcıyı dinlemenin bedeli birden tavan yaptı! Son haberlere göre Lopez’i ayakta izlemek 4 bin TL, locada seyretmek 20 bin euro yani 135 bin TL.
Lopez’i Antalya’ya getiren Regnum Carya, G2: Zirvesi’nin yapıldığı, dünya liderlerinin ağırlandığı, Türkiye’nin en lüks ve pahalı golf otellerinden biri. Müşterilerinin çoğu yabancı zenginler… Jennifer Lopez de bir dünya starı.
Toplumun geniş bir kesimi ekonomik sıkıntı yaşarken, ‘milyoner Türkler’ arasına binlerce yeni insanın katılması şaşırtmıyor da, Jennifer Lopez konserini locadan izlemek için 135 bin TL gözden çıkaranlar mı şaşırtacak bizi?
Cem Yılmaz’ın ‘CMYLZ Diamond Elite Platinum Plus’ adlı şovunun biletleri, karaborsada 4 bin TL’ye alıcı buluyorsa ve Lopez’in localarının çoğu aylar öncesinden satıldıysa, bu demektir ki, bu paraları ödeyen insanlar var ülkemizde.
Kişi, gerçek gelirini beyan edip, vergisini ödüyorsa, istediği gibi harcamakta özgürdür kârını… Buna rağmen, Lopez’i locadan izleyecek Türkler’in kimler olacağını merak etmez mi ‘yurdum insanı’?

GÜNÜN SÖZÜ
“Kimseyi küçümseyecek kadar büyük değilsin. Çünkü gün gelir; küçümsediğin her şey için önemsediğin bir bedel ödersin.” (Tolstoy)