12 EYLÜL 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Şarkıcı Aylin Coşkun’la 15 yıllık uzatmalı aşkı Volkan Aslan, Raffles Otel’de görkemli bir düğünle evlendi. Otelin lobisinden düğünün yapılacağı salona giden yol ve merdivenlerdeki tablo, içerideki görkemin işaret fişeği gibiydi… Davetlileri, merdivenlerde birkaç basamak arayla karşılıklı dizilmiş, beyazlar içindeki müzisyen genç kadınlar, canlı performans yaparak karşıladı. Coşkun, Volkan Aslan’la dünyaevine gireceği salon için bakın neler yaptırdı ve ne kadar malzeme kullandırttı? 400 kişilik davetlinin rahatça oturup, sahneyi ve podyumu görmesi için salonun zemininde yükseltiler yapıldı.

İki TIR dolusu çiçek

800 metrekarelik salonun zemini, düğün konseptine uygun halıyla kaplandı.
Salon ve masaların süslemesi için getirilen iki TIR dolusu çiçeklerden kuru olanlar Coşkun’un isteğiyle tek tek altın rengine boyandı.
Podyumun her iki yanına süs havuzu yapıldı.
Salonun bir cephesi 152 metrekarelik led ekranla kaplandı.
Yaş aldıkça kök salıp, sağlamlaşan çınar ağacına benzettikleri aşklarını simgelemesi için tavana 250 metrekare süsleme yapıldı. Salonun üç yanı boydan boya altın renkli ve simli kumaşla kaplandı, bunun için iki bin metrekare kumaş kullanıldı.
Salondaki masalar, sandalyeler ve örtüler dahil, masaların üstündeki her şey düğün için dışarıdan getirildi.
Çiftin Raffles’taki düğün için yaptıkları harcama 1 milyon TL civarında… Aylin Coşkun’un düğün için yaptırdığı üç gelinlik yok bu paranın içinde…

Gelinlik değiştirdi

Nikahtan sonra eşiyle birlikte masaları dolaşan Aylin Coşkun, eline mikrofonu alıp, “Çok yoruldum. Takı takmak isteyenler buraya gelsin” dedi.
Şahitliğini de yapan Hande Yener’in pırlanta yüzük taktığı şarkıcı, davetlilerle coşup, eğlenmek için giydiği gelinliği değiştirdi. Coşkun’un giydiği ikinci gelinlik istediği gibi rahat olmayınca sürekli söylenerek, eteklerini topladı.
Aylin Coşkun-Volkan Aslan çiftinin anahtar teslimi düğün organizasyonu için anlaştığı Sadi Events, 200 kişiyi üç gün çalıştırıp, süslediği salondaki nikaha şov dünyasından kimler katıldı? Hande Yener’in dışında şov dünyasından şu isimleri gördüm davetlilerin arasında:
Aslı Hünel, Derya Uluğ, Betül Demir, Zeynep Mansur, Aslı Kökçe, Emirkan, Ayla Çelik, Yıldız Çağrı Atiksoy, Nilüfer Kurt, Tuğba Özerk ve Seda Üren…

RADYOLARIN ‘TOP 10’UNDA BİR TANE BİLE RAPÇİ YOK!

1 Haziran ile 30 Ağustos arasındaki üç aylık dönemde, radyolarda şarkıları en çok çalınan sanatçılar kimler?
Radyo Televizyon Takip Sistemi’nin (RTV Takip) yayınladığı 10 şarkıcı şöyle:
Demet Akalın, İrem Derici, Hande Yener, Berkay, Ozan Doğulu, Tarkan, Merve Özbey, Yalın, Ziynet Sali ve Göksel.
İlk 10’daki şarkıcıların hepsi popçu. Bir rapçinin bile radyolarda şarkıları en çok çalınanlar arasında olmaması normal mi?
Hani, ‘Müzik dünyasını epeydir rapçiler domine ediyor’du?
Otoriteler, “Artık pop müzik out, rap müzik in” demiyor muydu?
Müzik dünyasında rap müzik patlaması yok muydu?
Popçuların yerini rapçiler almamış mıydı?
Rap müzik yapanların yeni şarkıları, dijital platformlarda dinleme rekoru kırmıyor muydu?
Yıldızı parlayan rapçilerin konserleri tıklım tıklım dolmuyor muydu?
O halde bu ne?
Ya ‘rap patlaması’ yalan – ki YouTube verileri aksini gösteriyor – ya da radyocular, rap müzik ve sevenlerini yok sayıp, kendi zevklerine göre şarkı çalıyor…
Var mı bu konuda bilgisi ve fikri olan?

Günün sözü

“Eğer birinin ruhunu görmek istiyorsan ona hayallerini sor.” (William James)