MİLLİYET TV – 31 OCAK 2015 CUMARTESİ  – ALİCE

Televizyonda yayınlanan yarışmalar arasında “Benzemez Kimse Sana”yı hep ayrı bir yere koyarım.
Çünkü her haftanın birincisinin kazandığı parayı (10 bin TL) sezon birincisinin büyük ödülü (100 bin TL) sosyal sorumluluk çercevesinde bir derneğe, vakfa bağışladığı tek yarışmadır “Benzemez Kimse Sana”…
Hep ekranda olmasını istemem, her sezon “Benzemez Kimse Sana”ya elimden geldiğince destek vermem bu yüzden…
Bu cumartesi ekrana gelecek ikinci bölümün provalarını ve çekimlerini takip etmek için stüdyoya gittiğimde saat 18.00’di. 20.00 gibi çekimler başladı, stüdyodan ayrıldığımda ise saatler 00.45’i gösteriyordu. 4 saat 45 dakikalık çekim boyunca stüdyonun tek yıldızı “Benzemez Kimse Sana”nın jüri başkanı Seyfi Dursunoğlu’ydu.
Dursunoğlu, yaptığı hareketler ve söyledikleriyle geceye damgasını vurdu.
“Benzemez Kimse Sana” adeta “Huysuz Virjin Show” gibiydi.

BAŞOĞLU’NA CİNSİYET TESTİ

fft16_mf5252326Türkiye’de başladığı günden bu yana “Benzemez Kimse Sana”nın sunucu hep Murat Baş-oğlu değişmeyen tek jüri de Seyfi Dursunoğlu oldu.
Başoğlu’nun programın kadrolu sunucusu olmasının sebebi Seyfi Dursunoğlu.
Her seferinde sunucu olarak Başoğlu’nu istiyor çünkü Dursunoğlu.
Bunun da sebebi belli.
Dursunoğlu için Murat Başoğlu ideal malzeme. Ayrıca yaptığı her şeye katlanıyor.
Bu akşam ekrana gelecek “Benzemez Kimse Sana”nın çekimlerinde de Dursunoğlu’nun hedefindeki isim Baş-oğlu’ydu.
Dursunoğlu bir ara onu cinsiyet testinden bile geçirdi.
“Televizyonda bir profesör dinledim. Bir hareket var, onu yaparsan normalsin, yapamazsan eşcinselsin” deyip Başaoğlu’nu teste tâbi tuttu.
Dursunoğlu’nun, “Bacaklarını birleştir, kollarını yana aç, gözlerini kapa, sağ bacağını kaldır ve 10’a kadar saymaya başla” dediği sunucunun dengesi 9’da bozuldu ve yere bastı. Dursunoğlu, “Tahminim doğru çıktı, haklıymışım” deyip yerine geçti.
Bir ara üstündeki gömleği yırtıp Başoğlu’nu çıplak bırakan Dursunoğlu, çekimler boyunca sunucuya ettiği lafların çoğu bip’likti…
Tuluma “gayda” diyen Baş-oğlu, “Seyfi Bey’in evine gittiğimde ayağıma galoş geçiriyorum. Son gittiğimde başıma da galoş geçirdi, onun sebebini anlayamadım?” deyince Dursunoğlu yanıtı yapıştırdı:
“Seni prezervatif gibi görmek istedim.”

NÜKHET DURU’YA KIRMIZI GİYDİRTMEDİ

unnamed-2Seyfi Dursunoğlu’nun çekimler boyunca üstüne oynadığı bir diğer isimde jüri masasında yanında oturan Nükhet Duru’ydu. İlk hafta Dursunoğlu’nun sürekli “Senin ağzın niye yamuk?” diye takıldığı Duru, o akşamki çekimlerde şöyle dedi:
“Huysuz bunu öyle inandırıcı söyledi ki, program yayınlandıktan sonra oğlum bile, ‘Anne dur bir bakayım, gerçekten ağzın yamuk mu?’ diye sordu.”
Programın başında Dursunoğlu’nun istediği üzerine Duru, canlı bir şarkı okuyunca, Başoğlu, bunu her hafta yapmasını istedi. Bunu üzerine Dursunoğlu, “Her hafta söylerse millet başka kanala geçer. O ayarı ben yaparım” dedi.
Duru’nun gözlerini küçük, ağzını büyük bulan Dursunoğlu, göğüs dekolteli bir kıyafet giyen şarkıcıya laf atmayı da ihmal etmedi:
“Göğüslerini niye açıyorsun? Yüzün güzel olmadığı için insanlar oraya baksın diye mi?” Aynı akşam arkadaşımız Bilgehan Akturan’ın Nükhet Duru’yla söyleşisi vardı. Kulisten gelen bilgi Nükhet Duru’nun kırmızı bir kıyafet giydiği ve birkaç dakika sonra fotoğraf çekimi için stüdyoya ineceği yönündeydi. Duru’nun kulisten sahneye gelişi bir hayli uzun sürdü. Duru, sonunda stüdyoya geldi, ama o da ne?
Üstündeki kıyafetin kırmızının k’sıyla alakası yok. Bildiğimiz siyah gri bir tuvalet.
Sebebini sorunca Duru, “Seyfi Bey’in kıyafeti kırmızıymış. O yüzden kırmızı giymemi istemedi. Allah’tan yanımda yedek bir kıyafet vardı, onu giydim” dedi.
Nükhet Duru bu konuyu Seyfi Dursunoğlu’nun yanında açınca aldığı yanıt şu oldu:
“Renk körü müsün? Kırmızı değil, bordo bu.”

 ÖZDEMİROĞLU’NUN İŞ AŞKI VE 3’NCÜ SEZON FARKI

“Benzemez Kimse Sana”nın çekimlerinde tanık olduğum şeylerden biri şapka çıkartılacak, diğeri ise takdir edilecek türden.
Yarışmacıların her hafta okudukları şarkılarla sınav verdikleri “Benzemez Kimse Sana”nın müzik direktörü  Attila Özdemiroğlu.
72 yaşında olan ve halen kanser nedeniyle tedavilerini sürdüren Özdemiroğlu’nun yaşına ve yaşadığı sürece rağmen işine olan aşkı, enerjisi şaşırttı beni…
Yarışmayı çeken Endemol Türkiye’nin bu sezon “Benzemez Kimse Sana”ya getirdiği yenilik zahmetli, vakit alan, ama sonuç olarak güzel…
Yapım ekibi, her yarışmacının yorumlayacağı şarkının ambiansına uygun olarak sahnenin dekorunu değiştirmesi, çok vakit alan ve çekimleri aksatan bir uygulama ama renk kattı “Benzemez Kimse Sana”ya…

HANGİ YARIŞMACININ PERFORMANSI NASILDI?

8 kişinin yarıştığı “Benzemez Kimse Sana”da Adele’yi taklit eden Demet Tuncer dışında hepsinin canlı performasını izledim. Demet Tuncer’in Adele halini de provada gördüm. Önce yarışmacıların bu akşam ekrana gelecek performanslarına dair görüşlerimi paylaşmak isterim.
Özgür Özberk: Tarkan‘ın ‘Hop De’ şarkısını söyledi. Yapılan özel makyajla Tarkan’a bayağı benzedi. Şarkı söylerken ki hareketleri de Tarkan’a çok benzedi, ama ses ı-ııh.
Deniz Özerman: Emel Müftüoğlu‘nun ‘Hovarda’ şarkısını söyledi. Özerman şarkı söylerken jüri üyesi Ümit Erdim ona klip modelliği yaptı. Emel’in klibindeki gibi Özerman’ın paravan arkasında kıyafet değiştirmesi ve performansı güzeldi.
Mehmet Coşkundeniz: Yapılan uzun saç ve sakalla Kazım Koyuncu’yu çok benzedi ‘Hayde’yi başarıyla yorumladı. Seyfi Dursunoğlu, Coşkundeniz’in folklorcu kızlarla düz horon oynamasını eleştirdi. Bunun üzerine Coşkundeniz aynı kızlarla bu kez Atabarı’nı oynadı.
Eylül Öztürk: Sosyal medyada “Memeli Mestan” olarak tanınıp fenomen olan Öztürk, Nurhan Damcıoğlu’nun “Yangın Var” tangosunu söyledi. Sunucu Murat Başoğlu da ona “Bekçi” olarak eşlik etti. Şarkı ve tango bittiğinde Öztürk, kan ter içinde ve nefes nefeseydi.
Hakan Ka: Vücuduna yapılan özel dolgular, makyaj ve kıyafetle Ata Demirer’e olabildiğince benzedi. Klarnet çalmada başarılı değildi, ama Demirer taklidinde ve Trakya şivesinde bayağı iyiydi.
Berrin Keklikler: Özgür Özberk gibi Berrin Keklikler de bana göre haftanın en talihsizleriydi. Çünkü Tarkan ve Ebru Gündeş’in seslerini taklit etmek, Allah vergisi özel bir gırtlak yoksa zor zenaat. Saç, makyaj ve kıyafet tamam, ama ses ı-ıh…
Eser Eyüboğlu: Emrah’ın “Sensiz Ben Nefes Alamam” şarkısını söyledi. Dev ekranlarda “Nefes” filminden karlı kaplı dağların görüntüleri, sahnede oluşturulan er gazinosu görüntüsü vardı. Şarkıyı önce çıplak sesle figüranlardan oluşan 20 asker söyledi, ardından Eser Eyüboğlu. Şarkı bittiğinde çekimin yapıldığı stüdyoyu tıklım tıklım dolduranlar gece boyunca ilk kez “Bi daha… Bi daha” diye tempo tuttu.
Demet Tuncer: İlk haftanın birincisi Demet Tuncer, ikinci hafta Adele’in şarkısını söyledi. Saç, kıyafet, makyaj güzeldi, ama Tuncer aynı başarıyı Adele yorumu ve taklidinde sergileyemedi.