MİLLİYET CADDE – 22 ARALIK 2013 PAZARTESİ  –  ALİCE

Show TV, yeni dizisi  “Saklı Kalan”ı, “Kurtlar Vadisi Pusu”nun gününde yayınlayarak, tam bir planlama faciasına imza attı…

sakli-kalan

Show TV’de perşembe akşamı başlayan “Saklı Kalan” dizisini, ekiple birlikte izledim  Batı Ataşehir’deki  Wood Kebap’ta…
Dizinin yapımcısı Kemal Kurçer ve basın danışmanı  Sema Denker şahidimdir, daha yayın başlamadan dile getirdim onlara “Saklı Kalan”ın başına geleceği…
Malum perşembe “Kurtlar Vadisi Pusu” günü…
O akşam ekran karşısına geçen her 100 kişiden 32’si “Kurtlar Vadisi Pusu”yu izliyor, geri kalan 68 kişiyi de 200 civarında kanal paylaşıyor…
“KVP” karşısına drama koyarak reyting alan olmuş mu ki “Saklı Kalan” başarsın bunu…
Show TV açısından tam bir planlama faciası…
Başta Kurumsal İletişim Müdürü Birsöz Tatlısöz olmak üzere Show TV ekibi, “Lordlar Kamarası”nın mensupları gibi oturdular bir masaya, “Merhaba” bile demediler hiçbir oyuncuya, dizi ekibine…
SBT’den 15 dakikalık reyting raporları gelmeye başlayınca ve Show TV ilk beşe     bile giremeyince havaları söndü, o başka!
“Kurtlar Vadisi Pusu”nun karşısına komedi ağırlıklı bir iş koymadığınızda olacağı bu…
Yapımcısına dizi başlamadan, “Saklı Kalan”ı Show TV PT2’ye koyarak seyirciden  sakladı, “Kurtlar Vadisi Pusu”nun karşısına koyarak yaktı demiştim.
Keşke dediğim çıkmasaydı.
Dizi “AB”de 1.4 reytingle 38’inci, 1.01 reytingle de “Total”de 83’üncü oldu.
Televizyonculuk deyimiyle “Çakıldı”…
TV dünyasında bir işin ilk bölümünün başarısı ya da başarısızlığı kanala maledilir. Sonraki haftalardaki başarı veya başarısızlık ise yapımcıya fatura edilir.
Show TV yönetimi bu kafayla daha çok diziyi heba eder.
Dizinin eksikleri ve hataları yok muydu?
Vardı, ama seyircinin bunu öğrenme şansı olmadı.
Çünkü Show TV, “Kurtlar Vadisi Pusu”nun karşısına koyarak “Saklı Kalan”ı seyirciden sakladı. O yüzden de adeta “ölü doğdu”!
Özel uçaklar, helikopterler, deniz uçakları, Kiev sahneleri, lüks otomobil ve mekanlara, yani harcanan onca para ve emeğin karşılığında “Saklı Kalan”ın aldığı bu reyting, yazık!

MELiS BiRKAN’IN TARTI FOBiSi

“Saklı Kalan”ın yemeğinde karşımda oturan Melis Birkan’ın zayıflığı dikkatimi çekti. Hoş, Melis Birkan hiçbir zaman fazla kiloları olan biri değildi, ama bu kadar da zayıf görmemiştim onu.
Ne yaparak kaç kilo zayıfladığını sordum.
Verdiği yanıt ilginçti:
“Hiç tartılmam, çünkü fobim var.”
Çok fobi duydum, ama tartı fobisine ilk kez tanık olduğum için sormadan edemedim sebebini: “Mimar Sinan’da dans ve bale okudum. Dersten önce tartıya çıkarıyorlardı bizi, kilo aldığımızda da derse almıyorlardı . O yıllardan miras bende tartı     fobisi… O yüzden Mimar Sinan bittiğinden bu yana tartılmadım. Özel bir diyet programı uygulamıyorum. Düzenli spor yapıyorum ve sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum.”

‘POLAT ALEMDAR’ HiKAYE KALDI REZA’NIN YANINDA!

Benim gibi “Kurtlar Vadisi Pusu”yu izleyip, “Polat Alemdar”ın “devleti yönetenlerle” kurduğu “derin ilişki” sayesinde her badireyi atlatması karşısında, “Yok artık… Polat Alemdar Cumhuriyeti mi bu?” diyenler olmuştur mutlaka…
Ama o bir senaryo  sonuçta… Durup dururken niye mi girdim bu konuya?
Reza Zarrab’ın içinde  “Zafer Çağlayan Bey bir keresinde bizim eve geldi, yeni aldığımız piyanoyu çok beğendi. Ben adamın telefonunu verdim, o da kendine bir tane aldı” şeklinde ilginç bilgilerin yer aldığı ifadesindeki şu “güçlü ilişkiler ağı” yüzünden:
“Bir ekonomi yazarı hakkımdaki iddiaları haber yapmama karşılığında benden 1 milyon dolar istedi, ben de bu görüşmeyi telefonuma kaydettim ve bu hususu bakan Mehmet Şimşek’le görüştüm. O da bana polisi ilgilendiren bir mevzu olduğu için ‘İçişleri Bakanımız Muammer Güler Bey’e git’ dedi. Durumu izah ettim, kaydı dinlettirdim. Hatta haber belgesini ve ses kaydını Egemen Bağış Bey’e de verdim.”
Sen neymişsin be abi!
Türkiye’ye geleli daha kaç yıl oldu?
“Kurtlar Vadisi Pusu” senaristlerinin 11 yıldır “derin devlet”in adamı “Polat Alemdar”a sağlamadıkları bu “mutlak iktidar gücü”nü zat-ı aliniz 5-6 senede nasıl elde etti?
Anlaşılan o ki “Polat”ın gücü hikaye Reza Bey’in yanında.
Boşuna dememişler, “Hiçbir senaryo gerçekten daha ilginç değildir” diye…

GÜNÜN SÖZÜ
“Sevilmek istiyorsan önce insan ol! Haa, bu arada insanlık bedava rahat ol!”