MİLLİYET CADDE – 13 ŞUBAT 2013 SALI   –   ALİCE

“Gardırobumda 15 kürküm daha var” diyerek hayvanseverlerin tepkisini çeken Bülent Ersoy’a kırmızı boya atılacağı haberleri çıkmaya başladı. Ersoy’un kürklerine kırmızı boya atılacağı kesin gibi, sadece zamanı ve faillerin yerli mi yabancı mı olacağı belli değil.

url-2

url-1Düne kadar böyle bir tehdit söz konusu değildi Bülent Ersoy için.Kürklere karşı düşkünlüğüyle tanınan Bülent Ersoy, ne zaman ki Paris’ten 250 bin TL’ye aldığı Çinçila kürküyle poz verip, “Gardırobumda 15 kürküm daha var” dedi, işler değişti.
Dünyaca ünlü hayvan hakları organizasyonu olan PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) üyelerinin İstanbul’a gelip, Ersoy’un kürküne kırmızı boya atacaklarına dair haberler çıkmaya başladı.
Buna rağmen ‘Diva’ geri adım atmadı.
“Allah’tan başka kimseden korkmam. Bu ülkede korumasız gezen tek starım” diyen Ersoy, PETA üyelerinin kürküne boya atması halinde ne yapacağını da açıkladı.

‘Boyayı yediririm onlara’
“O boyayı yediririm ben onlara! Gri renkte değerli bir kürküm daha var, yakında onu da giyeceğim. Bu meseleyi şov yapanlaraysa son bir sözüm var: Et, balık yemesin, devamlı otlasınlar.”
‘Diva’nın bu sözleri hayvanseverleri daha da kızdırdı.
Öyle ki sosyal medyada yazılanlar bende, Bülent Ersoy’a karşı kırmızı boyalı kürk protestosunun PETA üyelerinden önce Türkiye’deki hayvanseverlerden gelebileceği izlenimi uyandırdı.
Örneğin kendisi de onlara barınak, içecek, yiyecek ve veteriner hizmetleri verebilmek için HAÇİKO adlı bir dernek kurup, onun yöneticiliğini yapacak kadar hayvansever olan Ömür Gedik, önceki gün şöyle bir tweet yazdı:
“PETA, Bülent Ersoy’u protesto edecek söylentileri var. Bu tip eylemlerde genelde kürke kırmızı boya atıyorlar. Sabırsızlıkla bekliyorum.”

Boya gelecek de kimden?
Ersoy’un “O boyayı yediririm onlara” sözü gelince aklıma şöyle bir tweet attım ona:
“Tanıyorsan söyle onlara, o boyanın altında kalmaz Diva.”
Ömür Gedik’ten gelen yanıt şu oldu:
“Valla ben bile boya atabilirim. Ne yaparsa yapsın, sonuçlarına razıyım. Hayvanlara zulme karşı gözüm kara.”
Görünen o ki er ya da geç hayvanseverlerin protestosuna uğruyacak ‘Diva’.
Bülent Ersoy’un kürklerine kırmızı boya atılacağı kesin     gibi, sadece zamanı ve faillerin yerli mi yabancı mı olacağı belli değil.

urlROMANTiK KOMEDi MIAMI!

Yarın vizyona girecek ‘Romantik Komedi 2-Bekarlığa Veda’ filminin galası önceki akşam Kanyon’da yapıldı.
‘Romantik Komedi 2’ bir devam filmi.
Serinin ilk filmi 2009’da çekilmiş, 5 Şubat 2010’da vizyona girmiş ve 666 bin 238 kişi tarafından izlenmişti.
İki film arasında üç yıl gibi uzun bir sürenin olması aslında senaryo sıkıntısının işareti.
Ancak bakış açınızı değiştirip, “Sonuçta eğlencelik popcorn bir film bu” dediğinizde anında halloluyor konu.
Aksi takdirde cep telefonunun çekmediği dağ başında iPad’le internete girip, fotoğraf indirmek hangi GSM şirketinin hizmeti gibi sorular yoruyor sizi.
Böylesine ayrıntılara takılıp kalmazsanız eğlenceli bir film ‘Romantik Komedi 2-Bekarlığa Veda’.

Lüks içinde bir hayat
Üçü kanka, beş havalı genç kız; hepsi şıkır şıkır.
Kıyafetler, takılar, saç  makyaj yerli yerinde.
Bir o kadar erkek.
Lüks evler, otomobiller.
Evli, çocuklu ama senede üçe indirecek kadar eşiyle seks yapmayı unutmuş bir kadın (Burcu Kara), düğün hazırlığındaki genç kız (Sedef Avcı), kafayı sevgilisinden gelecek evlenme teklifine takmış, bu nedenle okunmadık evlilik kitabı bırakmamış, kıskanç mı kıskanç bir kızdan (Sinem Kobal) oluşan ‘kanka’lar ve onların aşkları.
Üç erkeğin bir de evlilik karşıtı arkadaşları var.

Gürgen Öz süper oynadı
Kendini evlilik için değil, kadınlarla seks için yaratılmış sanan bu karakter, sözleri ve eylemleriyle sadece filmi sürüklemiyor, düzenlediği ‘bekarlığa veda’ partisiyle sahipli üç erkeği de yoldan çıkarıyor.
Gürgen Öz, ‘Romantik Komedi’de de iyiydi, ama ‘Romantik Komedi 2’de de resmen döktürdü. Üstlendiği rol adeta tek başına sürüklüyor filmi. Sırf onun için bile izlenir ‘Romantik Komedi 2’.
Özetle, gençlerin zevkle izleyecekleri, eğlenecekleri bir film bu.
‘Romantik Komedi 2-Bekarlığa Veda’ her şeyiyle bir Türk filmi ama İngilizce dublaj yapıp ‘Romantik Komedi Miami’ ya da ‘Romantik Komedi Los Angeles’ diye sat Ortadoğu’ya, anlarlarsa ne olayım!
O derece de Türkiye’nin geneline uzak, Amerika’ya daha yakın bir havası var çünkü.

GÜNÜN SÖZÜ
Biten bir ilişkinin sonunda kazanan taraf ya bir kadın kuaförüdür ya da tekel bayisi.