MİLLİYET CADDE – 22 AĞUSTOS 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Candan Erçetin “Milyonlarca Kuştuk” albümünün kartonetine bir not düşmüş: “Korkarım bu, CD kaydıyla buluştuğumuz son albüm olacak”

maxresdefaultPasaj Müzik’ten gelen zarftan “candan” bir yazı, bir de Candan Erçetin’in “Sevgilerimle” diye yazıp, imzaladığı yeni albümü çıktı.
Önce Erçetin’in farkını ortaya koyan “Candan” notu:
“Merhaba. ‘Milyonlarca Kuştuk’ adlı yeni albümü çok önceden planladığımız üzere
3 Haziran 2013 Pazartesi günü satışa sunduk, fakat ülkemiz fırtınalı günlerden geçerken gündemi meşgul etmemek için basın bültenimizi candanercetin.com.tr ve pasajmuzik.com sitelerine koymanın dışında bir duyuru yapmak istemedik. Yüreğimiz elvermedi, elimiz gitmedi.
Ancak ben bu albümün de tıpkı diğerleri gibi arşivinizde olmasını arzu ediyorum.
Sevgilerimle. Candan.”
Erçetin’in albüm kartonetine düştüğü şu tarihi nota da dikkatinizi çekmek isterim:
“Korkarım bu, CD kaydıyla buluştuğumuz son albüm olacak. Değişen dünya, değişen Türkiye, değişen teknoloji böyle öngörüyor, bize de değişime ayak uydurmak kalıyor.
Ben, her şeye rağmen şarkılar söylemekten, ağlamaktan, gülmekten, kısaca yaşamaktan vazgeçmeyeceğim. Çünkü sizlerle birlikte şarkı söylemek ruhuma güç veriyor, var olduğumu hissettiriyor, yalnızlığımı hafifletiyor.
O halde bir gün bir yerde, bir biçimde mutlaka buluşmak üzere.”
Erçetin’in bu denli “candan” yazılarından sonra “Milyonlarca Kuştuk” adlı albümü satın almanız için repertuvarından bahsetmeme gerek var mı ayrıca?
İşe sadece müzik açısından bakmayın; Erçetin’in CD’ye basılan son albümü, birkaç sene sonra tıpkı taş plaklar ve 45’likler gibi antika olarak kıymete binecek nasılsa!

ŞAFAK SEZER ŞOV YAPACAK!

safak-sezer-085037QAShow TV’nin yeni yayın dönemi sürprizlerinden biri daha belli oldu.
Şimdiye kadar Amerika’dan Rusya’ya dünyanın 20’den fazla ülkesinde yayınlanan İngiliz komedi sohbet programı “Kumar’s at no 42”, Eylül ayında Show TV’de başlayacak.
2001’den bu yana yayınlandığı televizyon kanallarına iyi reyting kazandıran programının Türkiye versiyonu “42 Numara’daki Kumar Ailesi”ni Tayfun Güneyer yazıp, yönetecek. Yapımcılığını Yirmibeş Film’in üstlendiği komedi-sohbet programının sunucusu ise Şafak Sezer…
Bakalım Tayfun Güneyer -Şafak Sezer ikilisi, “Türk Malı” dizisindeki gibi, Show TV’nin cumartesi gecelerini eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan “42 Numara’daki Kumar Ailesi”nde de uzun süre  birlikte mesai yapabilecek mi?

YANDIK DESENİZE!

“Muhteşem Yüzyıl”daki “Hürrem” rolüyle yıldızı parlayan ve çok çalışmaktan kaynaklanan “tükenmişlik sendromu” yüzünden Almanya’ya kaçınca diziden atılan Meryem Uzerli, 4 aylık hamileymiş…
Eyvah ki eyvah…
Artık 5 ay onunla birlikte aş erer, onunla dokuz doğurur Türkiye…

BU NASIL “İLETİŞİM DANIŞMANI”?

“Yanlış yazmayın” başlığıyla dün şöyle bir haber vardı Kelebek’te:
Tümer Metin, önceki gün Etiler’de iletişim danışmanıyla buluştu. Eski futbolcu muhabirlere, “Yanlış bir şey yazılmasın. İletişim danışmanımla yemek yiyorum” dedi.
Bu nasıl bir “iletişimciliktir” ki, kendisinin yapması gereken işi “danışmanlık”   yaptığı insan üstleniyor; henüz muhabirlerle iletişim kuramadığı için de haberde adı geçmiyor?

GÜNÜN SÖZÜ
“Kazanmak için etrafındakileri harcayanın elde edeceği şey, zafer değil, yalnızlıktır.”