25 MART 2021 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Rap yıldızı Cardi B’nin sosyal medyadaki Osmanlı paylaşımına karşı gösterilen tepki; Ermeni diasporasının tek misyonunun, yaşadıkları ülkelerin Türkiye aleyhine karar çıkarmakla sınırlı olmadığının en yeni ve en somut kanıtı…
Ermeni diasporası her mecrada Türkler’i karalamanın peşinde.
Koronavirüs pandemisi yüzünden herkes gibi eve hapsolunca hayatım boyunca izlemediğim kadar film, dizi ve belgesel izledim, kitap okudum.
Serengeti Milli Parkı’nda tanımadığım hayvan, internet televizyonlarında izlemediğim film ve dizi kalmadı.
O yapımların hiçbirinde ‘iyi Türk’ karakteri olmaz mı?
Yok… Hepsi ‘kötü’ insan…
Yıllardır senaryolarında kötü gösterdikleri bir milleti, Türk olmayan birinin sosyal medyada övmesine bile tahammülleri yok.

CARDI B’NİN TEK SUÇU OSMANLI’YI SEVMEK

O tweet’i sildi

Daha önce Instagram’ında ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisini izlerken paylaşım yapan, şarkıcı olmasına bir Türk’ün vesile olduğunu açıklayan Cardi B, Twitter’da Osmanlı tarihini sevdiğini yazınca diaspora anında saldırıya geçti. Independent Türkçe’nin haberine göre tepkiler üzerine şarkıcının silmek zorunda kaldığı tweet’te yazdığı şuydu:
“Koleksiyon yapmıyorum. Bu yüzden müzayedelerden korkuyorum. Çünkü daha önce hiç böyle bir şey yapmadım ya da Rihanna Sanat Kitabı dışında bir şey satın almadım.
Sadece Süleyman ve Hürrem’i seviyorum. Osmanlı İmparatorluğu tarihini çok seviyorum, bu yüzden buna bayılıyorum.”
Osmanlı döneminden bir tabloyu beğenmesine tepki gösterip özür dilemesini isteyenlere şarkıcı önce şu yanıtı verdi:
“En sevdiğim dizilerle ilgili 16’ncı yüzyıla ait bir tabloyu beğendiğim için özür dilemiyorum. Kusura bakmayın, özür dilemeyi reddediyorum.”

Özür dilemedi, ama

“Cardi B, özür dilemek ve öğrenmek yerine ataları soykırımdan sağ kurtulan insanlarla eğleniyor” eleştirisi yapana “Sayfamdan çık” diyen Cardi B’nin “Biraz tarih oku” önerisinde bulunana verdiği yanıta dikkat:

“Tamam. Bilgilendirilmeyi tercih ederim, öğrenmeye her zaman açığım. Osmanlı tarihine dair en sevdiğim şey Hürrem ve Kösem, derinlerine hiç inmedim, ama öğrenmeye istekliyim. Yine de sayfama gelen cahiller için özür dilemeyeceğim. Belki de tarihin sevdiğim kısmına dair daha açık olmalıyım. Çünkü Kösem öldürüldükten sonra (16’ncı yüzyıl) Osmanlı tarihini öğrenmeyi bıraktım.

”Bu saatten sonra Cardi B, Osmanlı sevgisi ve merakı üzerine yeni paylaşımlar yapar mı?

Sanmıyorum. Çünkü diaspora, Cardi B’yi sadece Osmanlı’yı sevdiğine pişman etmedi, sözde Ermeni Soykırımı’na dair şarkıcının içine bir kuşku düşürdü.

İLKOKUL MEZUNU ‘YAŞAM KOÇU’NUN AYLIK KAZANCI!

Yıldızname bakma ve büyü yapma vaadiyle Işıl Avşar’ı 625 bin TL dolandırdığı iddiasıyla 15 yıl hapis istemiyle yargılanan Sevgi Mükerrem Ergüneş’in savunması beni benden aldı.

CARDI B’NİN TEK SUÇU OSMANLI’YI SEVMEK

Neden mi?

Çünkü ilkokul mezunu bir kadının, insan kaynakları alanında kariyer sahibi hemcinsinin parasını nasıl aldığına dair mahkemedeki ifadesi şu:

“İlkokul mezunuyum, yaşam koçuyum. Aylık gelirim 40 bin TL. Işıl fal baktırmak istedi. Ben de fal bakarak küçük ücretler almaktaydım. Erkek arkadaşıyla ilgili sıkıntıdaydı, terapi uyguladım. Bana teşekkür için çiçek bile gönderdi. Işıl’dan da peyderpey 625 bin TL aldığım doğrudur. Hatice (Hatice Defne Balcı) 625 bin 650 TL gönderdi. Kendisini dolandırmadım.”

Işıl Avşar’ın aşk acısını unutmak için 625 bin TL kaptırması kadar vahim olan, ilkokul mezunu birinin yaşam koçluğu yaparak 40 bin TL kazanması.

GÜNÜN SÖZÜ

“Her aşk trajiktir. Karşılık gören aşk doygunluktan, karşılık görmeyense açlıktan ölür. Ama açlıktan ölmek daha yavaş ve daha acıdır.” (Lou Andreas-Salome)