Farklı ülkelerden 37 Çelebi personelinin birbirinden güzel 134 fotoğrafla katıldığı geleneksel “Çelebi Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. Prof. Dr. Özer Kanburoğlu ve Aclan Uraz’ın ön elemelerinin ardından finale kalan 13 fotoğraf, Çelebi personeli tarafından oylandı.
Bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel Çelebi Fotoğraf Yarışması’nda zirve yarışı, Karadeniz Bölgesi’nden iki Çelebi Hava Servisi (ÇHS) çalışanının büyük çekişmesine sahne oldu. Toplam 1.455 Çelebi çalışanının online ve manüel olarak katıldığı oylamada, birinci ve ikinci sadece iki oy farkla belirlendi
Birbirinden güzel fotoğrafların yarıştığı finalde, birinciliği 361 oyla ÇHS Trabzon İstasyonu’ndan Burak Ballı aldı.
359 oy ile ÇHS Samsun İstasyonu’ndan Kerimcan Aslan’ın ikinci olduğu yarışmada üçüncülüğü ise 216 oyla CGH Delhi İstasyonu’ndan Rashmi Joshi aldı.
Joshi’nin 127 oy ile 1’inci Mansiyon’u da aldığı 2013 Çelebi Fotoğraf Yarışması’nda, 2’inci Mansiyon’a ÇHS IT Departmanı’ndan Ahmet Yılmaz 102 oyla ve 3’üncü Mansiyon’a ise CGH Budapeşte İstasyonu’ndan Sarkad Csaba 56 oyla seçildi.
2013 Çelebi Fotoğraf Yarışması’nda birinci 1.000, ikinci 750, 3’ncü 500 ve mansiyonlar ise 250’şer TL’lik elektronik market hediye çekleri ile ödüllendirildiler. 2013 Çelebi Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, departmanlarında düzenlenen törenlerle verildi.

1. FOTOĞRAF BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ BU FOTOĞRAFLA TRABZON'DAN BURAK BALLI'NIN OLDU...
1. SEÇİLEN FOTOĞRAF
ÖDÜL, BU FOTOĞRAFLA TRABZON’DAN BURAK BALLI’NIN OLDU…

2. SEÇİLEN FOTOĞRAF SAMSUN'DAN KERİMCAN ASLAN ÇEKTİ, DERECEYE GİRDİ...
2. SEÇİLEN FOTOĞRAF
SAMSUN’DAN KERİMCAN ASLAN ÇEKTİ, DERECEYE GİRDİ…
3. SEÇİLEN FOTOĞRAF ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ DELHİ'DEN RASHMİ JOSHİ'YE GİTTİ.
3. SEÇİLEN FOTOĞRAF
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ DELHİ’DEN RASHMİ JOSHİ’YE GİTTİ.
ÜÇ MANSİYON ÖDÜLÜNDEN BİRİ BU FOTOĞRAFI ÇEKENİN OLDU...
SARKAD CSABA’NIN BU FOTOĞRAFI 3. MANSİYON ÖDÜLÜ KAZANDI