MİLLİYET CADDE – 28 OCAK 2014 SALI  –  ALİCE

671548‘Kayıp’ dizisi Doğan TV’nin CEO’su İrfan Şahin’in projesi değil de başka bir yapımcının olsaydı, aldığı reytingle 18’inci bölümü görmesi mümkün müydü?
İrfan Şahin bile, bu denli inandığı projesini ancak bu kadar sürdürebildi. ‘Kayıp’, İrfan Şahin’in projesi   olduğu için seyircisine ‘veda’ edebildi; ‘Vicdan’ o şansı bile bulamadı.  Dizinin bittiği, izleyenlerine Twitter’dan duyuruldu.
Aldığı reyting ve reklamla maliyetini karşılamayan hiçbir  dizinin yaşama şansı yok.

Sırada hangi dizi var?
‘Kayıp’ ve ‘Vicdan’ gitti, Kanal D’de, sıra şimdi hangi dizilerde? ‘Arka Sokaklar’, ‘İntikam’, ‘Merhamet’, ‘Çalıkuşu’, ‘Güneşi Beklerken’,‘Galip Derviş’, ‘Yalan Dünya’ ile yayın saatini ‘Küçük Ağa’ya kaptıran ‘Cinayet’ Kanal D’nin ekranda olan dizileri…
Kanal D’nin ‘Zeytin Tepesi’ ile ‘Ne Diyosuun’ adlı iki dizisi daha var yayın için sıra bekleyen. Kanalın ‘ara sezon’ sayılan şubatın ikinci yarısına doğru ekrana getirmek üzere 2-3 dizi hazırlığında olduğunu da dikkate  alırsak, bu demektir ki, ‘Kayıp’ ve ‘Vicdan’ın ardından bir o kadar daha dizi yolcu. Nereye mi gidecekler? Tabii ki ‘dizi mezarlığı’na…

‘Cinayet’e yol göründü
Yerini ‘Küçük Ağa’ dizisine kaptıran ‘Cinayet’in Pazar PT2’ye alındığına dair bilgiler var, dizinin adı ne Kanal D’nin internet sitesindeki akışta, ne de bant tanıtımında var. Demek ki, onlar bile kesti ‘Cinayet’ten umudu. Çünkü televizyon dünyasındaki herkes şunu biliyor ki, iyi reyting almayan bir yapımın gününün ve saatini değiştirilmesi, normal nefes alamayan bir hastanın solunum cihazına bağlanması gibi bir şeydir…  Suni teneffüs hastayı döndürebilirse hayata ne ala! Döndüremezse ruhuna El Fatiha!

Üç dizinin yeri garanti
Kanal D’ye iyi reyting kazandıran iki dizi var; ‘Arka Sokaklar’ ve ‘Güneşi Beklerken’. Kanal D’nin AB reytingi iyi, reklam geliri süper tek dizisi ise ‘Yalan Dünya’… O nedenle bu üç dizinin yeri garanti.
Bu saatten sonra Kanal D  yönetiminin, “Belki daha iyi reyting alırız” umuduyla yeni dizilerine yer açmak için, reytingi düşük dizilerini sırayla yayından kaldırması sürpriz sayılmamalı.

56. GRAMMY’İ İZLERKEN

Gençliği sabaha karşı Muhammed Ali Clay’ın boks maçlarını izlemek     için saatini kurmakla geçmiş benim     gibi biri için 03.00’te başlayan Grammy Ödül Töreni’ni izlemek mesele değil. Asıl sorun ne biliyor musunuz? Grammy Ödül Töreni’ni izledikten sonra Türkiye’deki müzik ödülleri     törenine gidecek motivasyonu bir daha yakalayabilmek… Grammy, müzik ödül töreniyse bizimkiler ne? Bizimkiler müzik ödülleri gecesiyse Grammy başka bir şey!

PROGRAMA YILDIRIM DÜŞTÜ!

Fenerbahçe’nin Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun sözüne inanıp FB Başkanı Aziz Yıldırım’ı konuk edeceklerini sanan ama anons ettikleri canlı yayın gerçekleşmeyince zor durumda kalan ‘Beyaz Futbol’ ekibinde sinirler öylesine gerildi ki, bu kez Rasim Ozan     Kütahyalı ile moderatör Ertem Şener birbirine girdi.

“Korkuyor musun?”
Ertem Şener, Aziz Yıldırım’ın da katılacağı FB TV ile ortak yayının iptali konuşulurken konunun kapatılmasını istedi. Bunun üzerine Kütahyalı, “Niye kapatıyoruz, korkuyor musun? Öyle mi talimat aldın?” deyince Şener sesini yükseltip, şöyle dedi:
“Kimden korkacağım, ben kimden talimat alıyormuşum, kimseden talimat almam.”
Ardından Kütahyalı’nın salvosu geldi: “Başbakandan talimat alıyorsun, internet sitelerine şov mu yapmak istiyorsun, amacın ne? Geçen doktor (Ahmet Çakar) gitti, şimdi de ben mi çekip gideyim?”

Kapıyı gösterdi
İster inanın, ister inanmayın ‘Beyaz Futbol’un moderatörü Şener, Kütahyalı’ya kapıyı gösterdi:
“Gitmek isteyen için kapı açık ama bu programdan giden bir daha gelemez.” Kütahyalı, “Ahmet Çakar gitmişti, nasıl döndü?” diye sorunca Şener, yönetmenden uzun bir tanıtım girmesini istedi.
Tanıtımdan sonra ne mi oldu? Ne olacak k? Her şey reyting için çünkü…

GÜNÜN SÖZÜ
“Oturup şerefi anlatırdım sana ama kaybettiği bir şeyi dinlemek ağır gelir insana.”