20 EKİM 2021 CUMARTESİ  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Demet Şener, iki yıl önce yeni bir maceraya atıldı. Kadın giyimde kendi markasını yarattı, Nişantaşı’nda bir mağaza açtı. Seda Sayan, Selin Ciğerci, Ebru Akel, Ece Üner ve birçok haber spikeri Demet Şener’den giyinmeye başladı. Şener’in modacılığa soyunmasıyla pandemi aynı anda başlayınca mecburen e-ticarete ağırlık verdi. Sosyal medyasından takip ettiğim kadarıyla bana işlerini tıkırında geldi. O nedenle perşembe günü ‘Magazin Noteri’nin canlı yayınına konuk ettiğimiz Demet Şener’e, moda işinden iyi para kazanıp, kazanmadığını sordum. Şener’in verdiği yanıt şaşırttı beni.

Demet Şener, “Çok yatırım gerektiren bir iş. Neredeyse kuralı iki sene oldu. Çok yol aldı. Ama tamamen kendi sermayemle yaptığım ve yatırım olmadığı için Nişantaşı’ndaki mağazayı kapatıyorum. 4 bin ürün sattım bir senede. Şimdilik biraz online satışlara devam edip sonra da tamamen bitirebilirim. Çünkü kolay bir iş değil” dedi.

Şener’e ticarete atıldığı için pişman olup olmadığını ve zarar edip etmediğini sorunca bu kez şunları söyledi:
“Hiç pişman değilim. Bunu da yaptım, içimde kalmadı. Para batırmadım, ama tabii ki cebimden çok para koydum. Devam etsem başka bir yere gelebilir ama benim enerjim yok. Kendi programım (TV100’deki ‘Demet Şener ile Biz Bize’) var. Çocuklarım (12 Haziran 2006 doğumlu İrem, 27 Mart 2009 doğumlu Ömer) var. 15.30’da okuldan onları almam gerekiyor. Antrenmanları (Ömer basketbol, İrem tenis kursuna gidiyor) var oraya götürüyorum. Zaten zaman geçiyor. Bu ayrı bir meslek devamlı başında durmak lazım.
Ürünlerim çok beğeniliyor. Altyapısı online satışları çok iyi. Ama benim bunu devam ettirebilmem için tek mesleğimin bu olması gerekiyor.”

 

O anın fotoğrafını çeken muhabir olduğum için biliyorum, Emel Sayın’ın 1986’da Kumlubük Koyu’nda demirleyen yatta David Younes ile dünyaevine girmişliği var, ama Marmaris’te evi yok. Bildiğim kadarıyla Emel Sayın’ın yıllardır Marmaris’ten kara yoluyla kıvrıla kıvrıla gidilen Datça’da var yazlığı.
Bölgeye gidenler bilir, Marmaris-Datça arasında Emel Sayın Koyu var…Ege Denizi’nde tura çıkanlara yıllardır Emel Sayın Koyu diye tanıtılan doğa cennetiyle sanatçının alakası ne?
Sayın, adının verildiği bu koyun gizli sahibi mi?
Yıllar içinde kime sorduysam bilen çıkmadı işin aslını.
Birkaç gün önce sanatçı, dünyanın en zenginlerinden Bill Gates’in Emel Sayın Koyu’na demir attığı haberini Instagram’ında paylaşıp, altına, “Hiç aklından geçirme Bill… Satılık değil” yazınca bana da fırsat doğdu. Yıllardır merak ettiğim konuyu kendisine ilettim.
İşte Marmaris-Datça arasındaki ‘Emel Sayın Koyu’nun yarım asır öncesine uzanan öyküsü:
“70’li yıllarda Marmaris’e çok gider, kalırdım. Marmaris çok sevdiğim, değer verdiğim güzel bir tatil yeriydi. Yaz aylarında Egemen Bostancı’nın Marmaris’te düzenlediği etkinliklerde para almadan çok konser verirdim. Bunu bilen insanlar o yıllarda gözlerimin rengiyle deniz rengini özdeşleştirip Emel Sayın Koyu adını verdi.”

DÖRT DUBLÖRÜNE ROLEX HEDİYE ETTİ

Keanu Reeves, beğendiğim bir aktördü. 57 yaşındaki Kanadalı oyuncunun ‘John Wick: Chapter 4’ filminin çekimlerinde dublörlüğünü yapan dört sporcuya yaptığı jestten sonra gözüm ve gönlümdeki yeri daha da büyüdü.

parismatch.com’da okuduğum habere göre ünlü aktör, filminin Fransa’daki çekimlerinde dublörlüğünü yapan dört sporcuyla Paris’teki bir restoranda akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemekte, tehlikeli çekimlerde dublörlüğünü üstlenen dört kişiye teşekkür eden oyuncu, her birine 8 bin euro’luk Rolex saat hediye etti.

GÜNÜN SÖZÜ

“Eğer sen kusursuz olsaydın, başkalarının kusurlarını bulup çıkarmaya bu kadar meraklı olmazdın.” (Anton Çehov)