MİLLİYET CADDE – 12 EYLÜL 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Fanta Gençlik Festivali, sadece konserler zinciri değil. Ekip, gittiği ile eğlenceyi de götürüyor. İşte 14 Ağustos’ta başlayan festivalin detayları.

FGF_Kenan Dogulu_1Emre Aydın, Şebnem Ferah ve Kenan  Doğulu’nun sahne aldığı  12. Fanta Gençlik Festivali’ndeyiz… Antalya’da şahane bir Akdeniz akşamı… Ne sıcak var ne de nem… Sahnenin arkasında etrafı şarkıcılara tahsis edilmiş VIP otobüslerle çevrili açık hava kafesinde Fanta ekibi ve solistleriyle sohbet ediyoruz. 14 Ağustos’ta Tekirdağ’da başladıkları konser maratonunu 14 Eylül’de İstanbul’da bitirecek ekibin bu süreçte yaşadıklarını merak ediyor insan haliyle…

97 araçlık filo
Önce biraz teknik bilgi vereyim, sonra şarkıcıların 12. Fanta Gençlik Festivali’ne dair anlattıklarını nakledeceğim.
Üç şarkıcının aynı sahnede peş peşe canlı konser vermesi teknik açıdan sorunlu bir iş ama Staras, kullandığı modüler sistem sayesinde sahne değişimini 12-13 dakikaya indirmiş. 50 km. hızla esecek fırtınaya ve yağmura dayanıklı, modüler sahne ekipmanını tam 35 TIR taşıyor.
500 kişilik Fanta ekibinin 97 araçlık filo dökümü şöyle:
– 36 TIR
– 33 otobüs
– 8 jeneratör aracı
– 12 binek otomobil
– 2 seyyar tuvalet
– 6 kamyon

Çalışacakları şarkıcıları kamuoyu araştırmasıyla belirleyen Fanta’nın bu yılki konserlerini dinlemeye gelenlerin sayısı 1 milyona yaklaştı. Sadece üç şarkıcının konser verdiği bir etkinlik değil bu. Fanta, gidilen her ilde gençlere, fuarlarda parayla oynayabilecekleri 12 farklı oyunu bedava oynatıyor. O yüzden gençler gündüz oyuna, gece de müziğe doyuyor.

ŞEBNEM FERAH’IN ANADOLU GÜNLÜĞÜ

FGF_Sebnem Ferah_1Şebnem Ferah masamıza gelir gelmez şöyle dedi:
“Ali Abi, benim ilk röportajımı yapan gazetecidir. Yıl 1996… Hatırlıyor musun, Ortaköy’deki o günü?” Hatırlamaz olur muyum? Aradan 17 yıl geçti ama daha dün gibi aklımda…
Biraz nostalji yaptıktan sonra Ferah’a, konser vermedikleri günlerde Anadolu’da neler yaptığını sordum, şunları söyledi:
“Fırsat buldukça spor yaptım. Çünkü böylesine yorucu bir tempoya sağlam kondisyon lazım… Konakladığımız her otel havuz, masaj, sauna, fitnes salonu ne varsa yararlandım ama şunu da belirtmem lazım: Her konserin ertesi günü deliksiz uyudum. Sonrasında ekipçe birlikte bolca Anadolu’nun lezzetlerini tattık.”
Ferah’a şu ana kadar ki konserlerden en unutulmazının hangisi olduğunu da sordum. Ferah, “Hepsi güzeldi ama Ankara konseri inanılmazdı… Adeta bir ayin gibiydi” dedi.

SIRA GECESi VE PLAYSTATION TURU

FGF_Emre Aydin_1Şebnem Ferah’la 20 yıllık arkadaş olduğunu, Emre Aydın’la yeni tanışmasına rağmen iyi anlaştıklarını ve çok eğlenceli bir ekip olduklarını söyleyen Kenan Doğulu, “Fırsat buldukça biz de eğleniyoruz. Mesela Urfa’da sıra gecesine bile gittik. Acayip eğlendik. Off günümüzde birlikte Nemrut’a çıktık” dedi.
Sevgilisi Beren Saat’in film ve dizi çekimleri nedeniyle Tekirdağ konseri dışında yalnız bıraktığı Doğulu, Şebnem Ferah’la bir düet sürprizi yapabileceklerini söyledi. Turne boyunca ekip arkadaşlarıyla gruplar halinde playstation turnuvaları düzenlediklerini anlatan Emre Aydın, “Ekiple bol bol playstation turnuvası yaptık. Menajerim Fadıl Dinçer’le ilk turnuvayı kaybedip, bütün ekibe Beşiktaş forması ısmarladık ama sonuncusunda biz birinci olduk ve bir tepsi baklava kazandık” dedi.

GÜNÜN SÖZÜ
“Ölülerin çenesini bağlarlar, burada gördüklerini orada söylemesinler diye.” (A. Nihat Asya)