8 EYLÜL 2019 PAZAR  – MİLLİYET CADDE –  ALİCE

Amerika’da sekiz sezon yayınlanan ve büyük ilgi gören medical drama dizisi ‘Doktor House’un yerli versiyonuyla ilgili şimdiye kadar çıkan haberler özetle şöyleydi: Karga Seven Türkiye’nin projesini Taylan Biraderler yönetecek, TV8 için çekilecek dizide ‘Doktor House’u Halit Ergenç oynayacaktı.

Yağmur ve Durul Taylan, projeyi hayata geçiremeden Karga Seven ile yollarını ayırdı. Ergenç, projeden çekildi, sinema filmi çekmek isteyen Taylan Biraderler, şirketle sözleşme yenilemedi. Dizi rafa kalkmak üzereyken sürpriz bir gelişme oldu.

Kanal D yönetimi, Karga Seven’ın ‘Doctor House’ senaryosunu beğendi. Taraflar, projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi için el sıkıştı. Kuledibi’nin yazacağı, Hülya Gezer’in yöneteceği dizinin cast çalışmaları başladı. Bakalım ‘Doktor House’ kim olacak?

RTÜK DAVET ETTİ, DİZİ SEKTÖRÜ İÇİNİ DÖKTÜ

İnternetteki dijital platformları RTÜK denetimine alınınca, Netflix’in Türkiye’den çıkıp çıkmayacağının tartışıldığı, televizyon kanallarında yeni yayın döneminin başladığı şu günlerde sürpriz bir toplantı yapıldı. Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin’in ev sahipliğinde İstanbul’da yapılan toplantıya, Netflix Türkiye Temsilcisi, Puhu TV ve Blu TV ile Yapımcılar Derneği yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda dizi yapımcısı katıldı.

RTÜK’ten sorumlu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da katıldığı toplantıda RTÜK, televizyon ve dizi sektöründen misafirlerine üzerlerinde ‘Akıllı işaretler’, ‘Medya Okuryazarlığı, ‘Kalite Politikamız’, ‘Vizyonumuz’, ‘Misyonumuz’, ‘RTÜK Çocuk’, ‘RTÜK Hakkında’, ‘İyi Uykular Çocuklar’ ve ‘RTÜK İletişim Merkezi’ yazan, mini kitaplıktaki kitapla, paketlenmiş çikolata seti hediye etti.

31 kişi katıldı

Televizyon dünyası ve dizi sektöründen 31 kişinin hazır bulunduğu toplantıya kimler katılıp, RTÜK’le yaşadıkları sorunlar ve beklentilerini dile getirdi? İşte o isimler:

Acun Ilıcalı, Ali Gündoğdu, Ata Türkoğlu, Ayşegül Kılıç Hocaoğlu, Ayşe Su Zorlutuna, Birol Güven, Burak Sağyaşar, Burhan Gün, Can Birsay, Can Özcanlı, Emine İnci Gülen Oarr, Faruk Turgut, Gani Müjde, Hakan Tokyay, Halil Mithat Özbek, Hayri Aslan, Kerem Çatay, M. Fatih Aksoy, Mehmet Bozdağ, Mehmet Sinan Tuncer, Mustafa Alp Güler, Necati Akpınar, Nilgün Sağyaşar, Osman Sınav, Özkan İpek, Saner Ayar, Selim Arvas, Süreyya Önal, Şükrü Avşar, Türker İnanoğlu ve Uğur Veli.

BAŞKAN ŞAHİN: TV SEKTÖRÜYLE ORTAK NOKTADA BULUŞACAĞIZ

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun ev sahipliğinde, İstanbul’da televizyon ve dizi sektöründen 31 kişinin katıldığı toplantıdan sonra, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’le telefonla konuştum. İstanbul’dan Ankara’ya mutlu ve umutlu döndüğünü vurgulayan Şahin’in toplantıya dair söyledikleri şunlar oldu:

“Sağ olsun bu tür iletişime çok önem veren, bize hep yardımcı olan ve önümüzü açan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy da katıldı toplantıya. Karşılıklı iletişim içerisindeydik. Onlar, taleplerini dile getirdi, biz notlarımızı aldık. Çok önem verdiğim böyle toplantılarda konuşulanlar, alınan kararlar orada kalmıyor. Her talebi deşifre edip, daha sonra madde madde uygulamaya geçiyoruz. Yapımcılara şunu söyledim: Sizi seviyoruz. Bu yolu beraber yürüyeceğiz. Siz, bize doğru geleceksiniz, biz, size… Ortak bir noktada buluşacağız.

‘AŞK TESADÜFLERİ SEVER’ FİLM PR’I BÖYLE SÖZLER!

“Çirkin erkek seviyorum. Yakışıklılar beni ürkütüyor. Anneannem, ‘Erkek dediğin maymundan hallice olur’ derdi.”

Doktor House kim olacak

Kim dedi?

Nesrin Cavadzade. Twitter’da Trend Topic olan bu sözü nerede dedi? Başrol oyuncusu olduğu ‘Aşk Tesadüfleri Sever 2’ filminin galasında.

Mevzu anlaşılmıştır, dağılalım arkadaşlar.

GÜNÜN SÖZÜ

“İyi dostu olanın aynaya ihtiyacı yoktur.” (Hz. Mevlana)