MİLLİYET CADDE – 11 Mayıs 2012 Cuma  ALİCE

Kısa bir süre öncesine kadar Mado’da dondurmanın külahı 1.5 TL’ydi.
Sıcaklarla birlikte Mado’nun fiyatları da uçtu.
Dondurmanın külahı 2 TL oldu.
Çok merak ediyorum, Mado’nun sahipleri hangi girdilerinde anormal bir fiyat artışı oldu ki dondurmaya yüzde 33.3 zam yaptı?
“Önümüz yaz, insanlar öyle ya da böyle dondurma gibi yalar yutar bu zammı” diye mi düşündüler acaba?
Mado’nun dordurmanın kilo fiyatına üçte bir oranında zam yapması bende yeterince soğuk duş etkisi yaptı, almadan çıktım.

ÇIRAKLAR, USTALARI SEÇiP ÖDÜLLENDiRECEK

15 Mayıs Salı akşamı Beşiktaş Kültür Merkezi, ilginç bir geceye ev sahipliği yapacak.
‘Tiyatronun çırakları, tiyatronun ustaları’nı ödüllendirecek BKM’de.
Devlet Tiyatroları, Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı (TOBAV) İstanbul Şubesi’nin projesinin özeti şu: Tiyatronun çırakları, 2011-2012 tiyatro sezonunun usta tiyatrocularını seçip, ödüllendirecek.
Peki nasıl olacak bu?
TOBAV, İstanbul’da eğitim veren üniversitelerin tiyatro bölüm-lerinde okuyan öğrenciler arasından bir grup genç tiyatrocu seçti.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarım Bölümü, Aydın, Maltepe, Beykent, Yeditepe ve Haliç Üniversitesi’yle İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü öğrencilerinden oluşan jüri yani tiyatro çırakları, İstanbul’daki bütün oyunları izleyip, finalistleri belirledi.
Oyun, Yönetmen, Genç Yönetmen, Kadın-Erkek Oyuncu, Genç Kadın ve Genç Erkek Oyuncu, Dekor Tasarımı, Kostüm, Işık, Takım Çalışması ve Yeni Yerli Yazar dallarında aday gösterilenlerden ödüle hak kazananlar 15 Mayıs’ta açıklanacak.
Tiyatro Artı’nın ‘Üç Kişi’ oyunuyla ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’nü alacağı gecede, TOBAV İstanbul Şubesi Özel Ödülüyse ‘Kent kültürüne 98 yıldır çok önemli katkıda bulunan ve Şehir Tiyatroları’nın yok edilmesine karşı onurlu bir direnç gösteren tüm Şehir Tiyatrosu emekçilerinin olacak.

GÜNÜN SÖZÜ

Ya olduğun gibi görün ya da psikoloğa görün, bana görünme de kime görünürsen görün:))