MİLLİYET – 31 AĞUSTOS 2016 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

Acun Ilıcalı - Göz6Pek yakında TV8’de “Göz6” adlı yeni bir yarışma başlayacak. Acun Ilıcalı ve ekibinin yeni bir formatı bu yarışma… “Biri Bizi Gözetliyor”un benzeri yarışma için 8 erkek, 8 kadın iki ayrı evde, önceden belirlenen kurallar çerçevesinde yarışacak. “Göz6”nın şimdiye kadar açıklanan tek ödülü var, o da “Survivor 2017”ye direkt katılma imkanı. “Göz6”yı birinci tamamlayan bir kadın ve bir erkek yarışmacı, Şubat veya Mart 2017’de Dominik’te yapılacak “Survivor 2017”ye katılma hakkını elde edecek.

Acun Ilıcalı’ya sordum, yarışmaya ilgi nasıl diye?
Acun Ilıcalı, “Şimdiye kadar 37 bin başvuru oldu. Tek ödülü ‘Survivor’a katılma hakkı olan bir yarışma için müthiş bir rakam. Survivor’ın ne denli kıymetli bir yarışma olduğunun göstergesi bu” dedi.

DİGİTÜRK İCRA KURULU BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Digitürk’te Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ümit Önal, bu görevinden istifa etti. Ümit Önal’ın bu önemli görevden ayrılma nedeni, Digitürk’ün yeni patronu olan Katarlı Bein Media’nın yönetimiyle arasındaki fikir uyuşmazlığı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), yönetime el koyunca Digitürk’ün başına getirdiği Önal, yaklaşık bir yıldır 3.3 milyon abonesi olan dijital platformu yönetiyordu.

Ümit Önal
KANADA’DAN MEKTUP VAR
Çok uzaklardan, ta Kanada’dan bir e-posta aldım. Pazar günü Milliyet Cadde’deki “Gayrimüslim Kahramanlar Yüzyıllık Mühür’le TRT 1’de” yazımı okuduktan sonra Ara Baltazar’ın yazdığı duygu yüklü satırlar, aslında bana değil, diziye emek verenlere. İşte Ara Baltazar’ın yazdıkları:
“Muhterem Ali  Bey;
‘Gayrimüslim Kahramanlar Yüzyıllık Mühür’le TRT 1’de’ yazınızı  Ermenice  ve  Türkçe yayınlanan ‘Hyetert’ gazetesinin internet sayfasında okuduktan sonra ırkçı ve ayrımcı zihniyetten uzak dizi iyapımcısı Miraç Kazancı, senaristler; Taylan Işıklar, Volkan Girgin, Ramazan Şengül, Yasin Kaya, yönetmen Mehmet Bahadır Er ile bilhassa Ermeni rolü oynamayı kabul etme cesaretini gösteren (Erzurum’un  düşman işgalinden kurtuluşu kutlamalarında kimsenin Ermeni rolünü kabul etmediğini çok okumuşumdur) ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istedim.
Bütün araştırmalarıma rağmen bu isimlerin mail adreslerini bulamayınca sizin aracılığınızla bu isteğimi gerçekleştirebileceğimi düşündüm ve bu amaçla bu satırları yazdım. Lütfen eğer bu arkadaşlara ulaşma imkanınız varsa kendilerine takdirlerimi iletirseniz beni çok mutlu kılarsınız.
Niye takdir?
İşte izahati:
Bugün Türkiye’de Ermeni kelimesi maalesef; nefret, küfür, aşağılama ve buna benzer birçok anlamda kullanılırken, etnik kökenleri ne olursa olsun bu topraklarda yaşayan gayrimüslimlerin de Türk ulusuyla birlikte Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarını hiç olmazsa bu dizide anlatmaları, bu muhterem şahısların ne kadar münevver ve aydın bir şahsiyete salip olduklarının ispatıdır.
Hürmetlerimle…”
GÜNÜN SÖZÜ
Bil ki “Mutlu son” diye bir şey yoktur. Bir şeyde “Son” varsa, orada mutluluk yoktur. (Dostoyevski)