MİLLİYET TV – 5 NİSAN 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Yerel seçimin üzerinden günler geçti, ama sonuçlara yapılan itirazlar bitmedi…
Anlaşılan o ki YSK “kesin sonuçlar”ı ilan da etse, o rakamlara bile itibar etmeyecek insanlar var Türkiye’de.
30 Mart Pazar akşamı televizyonlarda peş peşe açıklamalar yapan siyasetçilerin söyledikleri de gösteriyor ki, bazı kişi ve kurumlara duyulan güven çoktan bitti.
CHP’liler devletin haber servisi olan Anadolu Ajansı’nın (AA) açıkladığı seçim sonuçlarının doğru olmadığını, AA’nın AKP lehine, AKP’liler de Cihan Haber Ajansı’nın (CHA) CHP lehine manipülasyon yaptığını iddia etti…
Gerçekten de iki haber ajansının açıkladığı sonuçlar birbiriyle örtüşmüyordu.
İki ajans da manipülasyon yaptığı için mi oldu bu?
Belge var mı belge?
Değil… Veri aldıkları açılan ve sayılan sandık oranları farklı olunca, ortaya farklı sonuçlar çıkmasından daha doğal ne olabilir.
Günün sonunda AA’nın ya da CHA’nın seçim sonuçlarını manipüle ederek kamuoyuna duyurduklarına dair bir belge ya da somut bilgiyi kamuoyuyla paylaşan çıktı mı?
Hayır…
Seçim maratonu sonunda görüldü ki iki haber ajansının “günün sonu”nda sonuçlara dair verdikleri resmi olmayan rakamlar hemen hemen aynı…
Zaten adı üzerinde “resmi olmayan” sonuçlar bunlar…
Varsayalım ki AA, ilk saatlerde AKP’nin önde olduğu yerlerin, Cihan, CHP’nin önde olduğu yerlerin rakamlarını paylaştı kamuoyuyla… Seçim sonuçlarını değiştiren bir şey midir bu?
Parti yöneticilerinin ve belediye başkan adaylarının daha sandıkların yarısı bile açılmadan taraflarına gaz verme adına kendilerini “birinci” ilan etmeleri de aynı şey değil mi?
Kutuplaşmada son nokta
Millet oyunu kullanmış, oylar sandıklara hapsolmuş. Sen taraftarına “ara gaz” değil, “tam gaz” versen ne olacak?
O saatten sonra seçim sonuçları mı değişecek?
Değil…
Eee?
İki ajansın da, açılan ve sayılan sandıklardan aldıkları sonuçları servis ettikleri bilindiği halde, bazı kanalların yaptıklarına ne demeli?
Seçim merkezlerinde içlerinde oy pusulalarının bulunduğu çuvallarla bekleyen sandık görevlilerini ekrana getirip, sayılmış oyları henüz sayılmamış gibi göstermesi, kamuoyunu yanıltmak değil mi?
İşin bir diğer garip yanı da şu:
Türkiye’de kutuplaşma öyle bir noktaya geldi ki, dünün “muteber haber ajansları”, maalesef bugün “manipülasyon merkezleri” gibi takdim edilir oldu.

“GÖNÜL HIRSIZI” FİNAL YAPI
İlk bölümü 2 Aralık 2013’te TRT 1’de ekrana gelen “Gönül Hırsızı” dizisi sezon sonunu göremeden bitiyor. Tekden Film’in yapımcılığını, Ayhan Özen’in yönetmenliğini yaptığı, Hasan Kaçan, Baykut Badem ve Ali Uğur Kaçan’ın senaryosunu yazdığı başrollerinde Hasan Kaçan, Cem Kılıç ve Tuğçe Kazaz’ın oynadığı “Gönül Hırsızı” istenilen reytingi bir türlü tutturamadı. O yüzden de TRT diziyi bitirmeye karar verdi. “Gönül Hırsızı”, 19’uncu bölümle final yapıp, ekrana veda edecek.

“OSMANLI TOKADI” 12 NİSAN’DA BİTİYOR

Kim ne derse desin, Mazhar Alanson, Osman Wöber, Pelin Akil ve Cemal Hünal’ın oynayıp ayrıldığı, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul, İsmail Hacıoğlu, Emir Benderlioğlu, Vildan Atasever, Toprak Sağlam, Gülçin Santırcıoğlu, Bertan Ceylan ve Ferdi Kurtuldu’nun oynamaya devam ettikleri “Osmanlı Tokadı” ilginç bir dizi.
Oynayanların bile tarzını bilmediği bu ilginç dizinin de sonu geldi. 2013’ün Nisan ayından bu yana TRT 1’de ekrana gelen dizi 12 Nisan’da “final”  yapacak
.