MİLLİYET CADDE – 10 OCAK 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

hayat-devam-edemedi-3931398_o‘Küçük gelin’ hikayesi olarak başlayan, sonra dallanıp budaklanan ‘Hayat Devam Ediyor’un ‘finali’ni bakalım senaristleri nasıl bağlayacak. Karslı ‘Bakırcı Ailesi’nin reisi ‘İsmail’in vereceği radikal kararı dizinin izleyenleri nasıl karşılayacak?

Yeni yayın döneminin başladığı Eylül 2012’den bu yana ekrana veda eden diziler kervanına ‘Hayat Devam Ediyor’ da katılacak. Ekran macerası 18 Kasım 2011’de başlayan ‘Hayat Devam Ediyor’, 13 Ocak 2013 Pazar akşamı yayınlanacak 46’ncı bölümle ‘final’ yapacak.
Mahsun Kırmızıgül’ün ilk bölümlerinin yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı dizinin yapım şirketi de sanatçının Murat Tokat’la ortak olduğu Boyut Film’di.
8(18)Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Menderes Samancılar, Meltem Miraloğlu, Neslihan Atagül, Sera Tokdemir, Serkan Şenalp, Ali Barkın, Onur Tuna, Ali Ersan Duru, Suna Selen, Şebnem Gürsoy, Tuna Kırlı, Fatma Toptaş ve Barış Atay’ın oynadığı, Itır Esen ve Tuğçe Kazaz’ınsa bu sezon kadrosuna katıldığı diziyi ATV, aslında iki hafta sonra bitirecekti.
Ancak son anda kanal yönetimi, “47’nci bölüme gerek yok, 46’ncı bölümde final yapın” dedi. Şimdiye kadar çok gördük, haftalarca süren bir diziyi, hikayeyi bile sonlandırmadan ekranın bir yerine ‘final’ yazısı koyup, bitirenleri.
Bu kez hiç değilse böyle olmayacak.
‘Küçük gelin’ hikayesi olarak başlayan, sonra dallanıp budaklanan ‘Hayat Devam Ediyor’un ‘finali’ni bakalım senaristleri nasıl bağlayacak.
Fikret Kuşkan’ın oynadığı Karslı ‘Bakırcı A ilesi’nin reisi ‘İsmail’in vereceği radikal kararı dizinin izleyenleri nasıl karşılayacak?

TÜRKLER DIŞARI ÇIKMIYOR SANAL ALEMDE TUR ATIYOR

Pasaportun en pahalı olduğu ülke neresi? Türkiye.
10 yıllık bir pasaporta sahip olmanın bedeli 515 TL.
Türkiye’nin nüfusu ne kadar?
2011’deki sayımda 74.724.269 olduğuna göre, yüzde 1.3’lük yıllık artışı da hesaba katarsak 75 milyon olmuştur herhalde Türkiye.
75 milyonun yaşadığı ülkede pasaport sahibi kaç kişi biliyor musunuz?
Ben de bilmiyordum, bir televizyon programında Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış söyledi de oradan öğrendim.
75 milyonun 70 milyonunu atın, ne kalıyor geriye?
5 milyon.
Türkiye’de yurt dışına çıkan veya çıkmayı düşünen insan sayısı bu kadar!
Edirne’den öteye geçmeyi sevmeyen Türkler, sanal alemde zirvede ama.
Dünyada Facebook kullanıcı sayısı 1 milyarı aştı.
Amerika’nın 156 milyon kullanıcıyla 1 numarada olduğu Facebook’ta Endonezya ve Hindistan’ın ardından Türkiye geliyor.
31 milyon kullanıcıyla Facebook’ta 4 numarada olan Türkiye, Twitter aleminde de  9 milyon takipçiyle ilk 10 ülke arasında.
29 milyon kullanıcıyla Brezilya’nın ardından Live Messenger’da ikinci sırada olan Türkiye, Instagram, Flickr gibi sanal alemlerde de hep yukarılarda.

DiKKAT VE iLGiNiZ iÇiN TEŞEKKÜRLER

Arif Aslan, Sinan Çolak, Veysel Güven, Erhan Turan, Hüdaverdi Yavuz, Hüseyin Arduç, Nazlı Korkmaz, Vahap Öztel, İbrahim Ceylan, Yusuf Karaman, Muhammed İnal, Alpaslan Poyraz, Burak Duran, Sümeyra Ç., Murat Çakallı, İlker Cihat, Burak Erkan, Mustafa Salih Demir, Erdal Zorlu, Ali Murat İnci, Mustafa Odabaşı, Bekir S., Fatih Otkan, Ali Altuntaş, Yusuf Özdoğru, Gürhan Cam, Tuncay Kurt, Duygu Öztürk Pişirici, Sertunç Selen, Hüseyin Kaya ve Abdullah Güven.
Gerçi hepinizin epostasına ayrı ayrı yanıt verdim, ama olsun. Buradan bir kez daha hepinize ayrı ayrı teşekkürler.
İsimlerini sıraladığım okurlarımıza teşekkür etmemin nedeni şu:
‘RTÜK, 2012’de ceza yağdırdı’ başlıklı yazımda şöyle bir yanlış yapmışım.
Zincirlikuyu Mezarlığı’nın girişine kazınan “Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” ayet olmasına rağmen ben onu hadis-i şerif diye yazmışım.
Hadis-i şerif’le ayet arasındaki farkı bilmediğimden değil, hafızamın beni yanıltmasından kaynaklanan bir hata.
Böyle bir hata yapmış olmaktan dolayı üzgün, ama bir kez daha yazdıklarımın çok insan tarafından ve son satırına kadar büyük bir dikkatle okunuyor olduğunu görmekten mutluyum.
İyi ki varsınız.
İyi ki bu denli dikkatlisiniz.
İyi ki duyarlısınız.

GÜNÜN SÖZÜ
Ayağımın altı da müsait, başımın üstü de… Nerede duracağını sen belirle. (Necip Fazıl)