14 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE  – MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Oyuncu Hazım Körmükçü ile sunucu Zeynep Tandoğan’ın medyaya yansıyan fotoğraflarında o kadar net ki şiddetin izleri… Birinin ağzı burnu kan içinde, diğerinin yüzü…
İkisi de birbirini suçluyor. Tandoğan, “Beni dövdü, burnumu kırdı” dedi. Körmükçü, yüzündeki kızarıklık ve çizikleri Tandoğan’ın yaptığını söyledi.
Taraflar birbirlerinden şikayetçi olduğu için artık işin bu boyutu yargının işi.
İkili arasındaki tartışmada dikkatlerden kaçan veya üzerinde durulmayan bir konu var ki, bence çok önemli.

Tandoğan, Körmükçü’nün kendisine nasıl şiddet uyguladığını anlatırken, “Biz tanıştığımız zaman Hazım maddi ve manevi bitik durumdaydı. Ona destek sağladım. Benim sayemde ayağa kalktı” dedi.  Körmükçü de Tandoğan’ın söylediklerini doğruladı.
14 yıl süren evlilik bitince çöküntüyü anlarım ama Hazım Körmükçü gibi bir sanatçının maddi açıdan ‘bitik durumda’ olmasını aklım almadı.

Sanatçı bir aileye mensup Körmükçü’nün daha bu yaşta maddi açıdan kendisinden 17 yaş küçük sevgilisinin eline bakıyor olması da düşündürücü, değil mi?
Bildiğim kadarıyla Körmükçü, 22 dizi, 14 film ve birçok tiyatroda oynamış, konservatuvar mezunu bir sanatçı. Enstrümantal albüm çıkaran, vurmalı sazlar, ney, kaval, piyano çalan bir müzisyen ve seslendirme yapan yetenekli biri. Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve müzisyen olan biri bu durumdaysa, onun kadar yetenek ve şöhret sahibi olamayanların vay haline!

‘BEYAZ MAGAZİN’DE KİMLER YER ALACAK? 

2 Ocak 2018’den bu yana yorumculuk yaptığım ‘Söylemezsem Olmaz’daki son canlı yayınım dündü. Bugün ve yarın ekrana gelecek bant yayınlardan sonra program tatile girecek.
18 Haziran’dan itibaren Beyaz TV’de ‘Söylemezsem Olmaz’ın yerine Pınar Ergüner, Sinem Yıldız ve Canan Danyıldız’ın görev yapacağı ‘Beyaz Magazin’ ekranda olacak. Bol reytingler diliyorum ‘Beyaz Magazin’ ekibine…
2017’de olduğu gibi bu yıl da ‘Söylemezsem Olmaz’, eylülde başlayacak ama ben olmayacağım. Kanal yönetimine bunu haftalar öncesinden ilettim, canlı yayında dile getirdim, sosyal medya hesabımdan da duyurdum. Medya haberi veren internet siteleri de haber yaparak duyurdu bunu.
Yazın biraz tatil yapıp, ardından Allah kısmet ederse bir türlü bitiremediğim Sezen Aksu kitabımı tamamlamaya çalışacağım. Sonrası Allah kerim…

UÇAKTA SİGARAYA KOMİK SAVUNMA 

İstanbul-Dalaman uçuşunda, uçağın tuvaletinde sigara içtiği için inişte gözaltına alınan kamuoyu araştırma şirketi sahibi Hakan Bayrakçı’nın Twitter’da yaptığı açıklamaya bakar mısınız?
“İstanbul-Dalaman THY uçuşundayım. Tuvalette bir sigara yaktım ve daha ilk nefeste nerede olduğumu hatırlayıp attım. Sonra bir hostes suçumu yüzüme okudu ve inince uçağın kapısı açıldığında, iki polis tam bir suçlu muamelesiyle beni gözaltına aldı. Herkesin önünde. Ne diyeyim ki!”
Uçak tuvaletinde sigara içerek, ‘kural tanımaz yolcu’ sınıfına giren, haber kanallarının gözde konuğu
araştırmacı Sayın Bayrakçı, bir şey diyecek haliniz yok. Hatanızı kabul etmeniz gerekirken, bu olaydan bile ‘muhalif olanlara kötü muamele’ algısı yaratmayın.
Sizin gibi bir araştırmacının, uçakta sigara içmenin bin 500 TL para cezası olduğunu, kabin ekibiyle tartışanları ise çıkışta polisin beklediğini bilmemesi enteresan.
Yaptırdığı kamuoyu araştırmalarıyla siyasetin geleceğini okuyan biri, uçakta sigara içmenin suç, izmariti çöpe atmanın ne denli sakıncalı olduğunu bilmiyorsa, kabahat onda değil, bizde…

GÜNÜN SÖZÜ

Korkarım dünyada bir zaman gele, insanlar yaşaya, insanlık öle. (Bahtiyar Vahapzade)