MİLLİYET CADDE – 9 ARALIK 2013 PAZARTESİ  –  ALİCE

Lig TV’deki “Quiz”i izleyince anladım ki Onur Kıvrak sadece başarılı bir kaleci değil, aynı zamanda iyi bir insan!

urlTrabzonspor’un kalecisi ve kaptanı Onur Recep Kıvrak, Lig TV’deki “Quiz”de söyledikleriyle fethetti gönlümü… Onur, Trabzonlu değil, Egeli.
Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğdu, İzmir’de profesyonel futbolcu oldu. “Quiz”de anlattıklarından anladığım o ki, bugün doğma büyüme Trabzonlu kadar Trabzonsporlu…
“En sevdiğin şarkıcı” sorusuna verdiği yanıta bakar mısınız? “Kazım Koyuncu ve Volkan Konak. Karadeniz müzikleri dinliyorum, keyif alıyorum. Her maça çıkarken onları dinleyerek motive oluyorum” diyor.
TS kaptanının, “En sevdiğin şehir” sorusuna verdiği yanıttaki ayrıntılara dikkat lütfen: “Birincisi İzmir, harika bir şehir. İkincisi Trabzon… Trabzon, öyle bir şehir ki burada insanlar kalpleriyle konuşuyor. Önemli olan o… Yüzüne karşı konuşuyorlar, arkandan konuşmuyorlar. İçlerinde ne varsa söylüyorlar. Bu sezon Kayseri maçına giderken havaalanında bir teyze bana dedi ki, ‘Onur, geçen sene performansın daha iyiydi, bu sene düşüştesin.’ Çok hoşuma gitti. Dobra insanlar.”
Sanmayın ki Egeli bir futbolcu bunları söylediği için fethetti gönlümü… Bir Trabzonlu olarak Ege’li birinden bunları duymak elbette ki hoş, ama bu yazının sebebi değil bu. İşte şimdi o bölümde     sıra…
Quiz: Kazandığın ilk parayla ne aldın?
O.K.: “Futboldan kazandığım ilk parayı anneme, babama, aileme verdim. Yıllardır onlar bize verdi. Bize sormadılar ki parayı ne yapıyonuz diye? Ben de ilk kazandığımı onlara verdim, sormadım ne yaptılar diye?”
Quiz: Futbolcu olmasaydın ne olurdun?
O.K.: “Kesinlikle araba tamircisi. Çünkü benim babam araba tamircisi. Her zaman gurur duymuşumdur babamla ve yaptığı işle. Bu zamana kadar bu meslekle bizi büyüttü, bir yere getirdi.”
Quiz’i izleyince anladım ki Onur, sadece başarılı bir kaleci değil, aynı zamanda iyi bir insan! Hem de nesli tükenmekte olan türden!

ÇOK TANIDIK BiR REPLiK

Cem Yılmaz’ın gösterisinde ve 2013’nin gişe rekortmeni filminde insanların diline pelesenk olan replik hangisidir diye sorsam, gösteriyi ve filmi seyretmiş olanların vereceği yanıtlar arasında eminim “Ne vereyim abime?” en üst sıralarda yer alır.
“İşler Güçler” bitti, ama dizinin başrol oyuncuları Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz ve Murat Cemcir’in rol aldığı Turkcell reklamları sürüyor. Sevilen üçlü son olarak “Turkcell Profesyoneller Kulübü Açık Ofis” reklamıyla sıkça ekranlarda.
Şirketin müdürü konumundaki Ahmet Kural, reklamın sonunda ne soruyor “Gözlük” ve “Ayın elemanı”na? “Ne vereyim çalışanıma?”

KADIN DEDiĞiN GERDANINI AÇMALI!

fahriye-2-e1386568161351-305x1024Show TV’de cumartesi ve pazar günleri “Moda Takibi” adlı bir program var.
Bu cumartesi denk geldim, biraz izledim. Ivana Sert, İlker Bilgi, Ceylan Atınç ve Sema Çelebi, dakikalarca, bazen “cuk oturan”, bazen “ufuk açan”(!) kimi zaman izleyeni zıvanadan çıkartıp, “Siz önce kendinize bakın” dedirten yorumlar yapıyor, şov dünyasının ünlülerinin ne giydikleri, nasıl makyaj ve saç yaptırdıkları üstüne…
İzlediğim bölümde yeşil ve siyah renklerin ağırlıkta olduğu kareli bir etek ve üstüne beyaz bir gömlek giyerek bir galaya katılan Fahriye Evcen’i masaya yatırmış, doğruyorlardı lime lime…
Biri takmış eteğin boyuna, diğeri takmış boğazlı bir kazak giymesine, bir başkası da kullandığı ruja. Fahriye Evcen için en bomba lafları eden kimdi biliyor musunuz? Kamuoyunun “ıstakozcu” olarak tanıdığı Sema Çelebi.
Fahriye Evcen’in beyaz kazağını diline dolayan Çelebi bakın neler dedi? “Kadın dediğin gerdanını açmalı. Gerdan her zaman para eder! Genç yaşta açmayacaksın da ne zaman açacaksın gerdanını?”
Vay anasını!

GÜNÜN SÖZÜ
“Çarşambaları “Halk Günü” ilan etti bizim süpermarket! Bilmeyen, diğer günlerde “Kraliyet Ailesi” alışveriş yapıyor sanır!”