4 Mayıs 2023 Perşembe  –  Milliyet  –  Alice

Epeydir magazinciler ve sosyal medyanın ‘aldatılan kadın’ diye lanse ettiği Neslihan Atagül, günler sonra konu hakkında konuştu.

Nerede mi?

Formula 1’i izlemek için gittikleri Azerbaycan, Bakü’de… Neslihan Atagül – Kadir Doğulu çifti, Bakü Üniversitesi’nde bir söyleşiye katıldı.

Bir katılımcı ihanet iddialarını gündeme getirince Atagül, “Bunu mu merak ediyorsunuz? Gördüğüne neden inanmıyorsun?” dedi. Araya giren eşi Kadir Doğulu, “Medeni bir cesaretle güzel bir soru sordun. Takdir edilesi” dedi ve ekledi:

“Hepinizin hayatları var ve biri gözlemliyor, o şahsi hayat değil. O sizin şahsiyetiniz şahitliği… Benim şahsi hayatımdan, eşimin şahsi hayatından ilgilenmek isterseniz oralardan soru sorabilirsiniz. ‘Bu kadar çıkan habere rağmen nasıl eş olmayı başarabiliyorsunuz?’ diye sorabilirsin. Bu kadar doğru yanlış demeden, ‘Ortalığa yayılan bu haber silsileleri neden benim ailemle aramı bozarken, sizin aranızı bozmuyor?’ diye sorabilirsin.”

Neslihan Atagül, eşine güvenini vurguladıktan sonra şunları söyledi:

“En korktuğunuz anları düşünün. Hiç kimseyle paylaşamıyorsunuz. Yeri geliyor anneniz bile, sizi doğuran bile sizi anlayamıyor. Benim de öyle. Yeri geliyor beni anlamıyor ve ben sürekli kendimi anlatmaya çalışıyorum. Ama bana annemden daha da yakın biri var hayatta. Babamdan çok daha yakın biri var hayatta: Eşim Kadir. Eşim olmadan önce, insan! Ve ben şu an bu yakınlığı onunla deneyimleyebiliyorum. Biz ne olursa olsun Kadir ile birbirimizi yargılamadan önce oturup, gözlerimizin içine bakıp, ne varsa yetkinliklerimiz, noksanlıklarımız konuşuruz. Bunu annemle yapamıyorum, abimle yapamıyorum, çok yakın dediğimiz arkadaşımla yapamıyorum bazen ama Kadir ile bunu yapabiliyorum.”
Atagül’ün “Özelimiz bizi ilgilendirir, kime ne?” demek yerine ihanet iddiasına böyle bir yanıt vermesi enteresan…
Soru ne, yanıt ne? Alakaya çay demle!

İhanet sorusuna enteresan yanıt

Hadise’nin Murda aşkı!

Hadise ve Murda, ‘O Ses Türkiye Rap’ yarışmasında jüri üyeliği yapacak.

Yarışma henüz başlamadı, ama Hadise’nin Murda sevgisi ve aşkı şimdiden alevlendi!

Hadise, bir günde iki Murda şarkısını paylaştı Instagram Story’sinde…

Birinde Hadise, arkadan çekilmiş bir fotoğrafının kalça kısmına, “Etraf yalan yılan, konuşanlar ardımdan” yazdı.
“Hadise’den kendisini eleştirenlere yanıt” diye yorumlanan Story’deki sözler, Murda ile Dorentina’nın ‘Paranoia’ şarkısından…

Bu şarkıyı da hikâyesinin fon müziği yapan Hadise, aynı gün Murda’nın paylaştığı ‘Sen Dönene Kadar’ı alıntılayıp, Story’sinde kullandı.

Hadise’nin ‘O Ses Türkiye Rap’ yarışmasındaki partneri Murda, Hasan Can Kaya’nın ‘Konuşanlar’ programına konuktu. Murda’lı ‘Konuşanlar’a Hadise’nin stüdyoya yaptığı sürpriz ziyaret damga vurdu.

‘O Ses Türkiye Rap’ başlamadan Hadise’nin fragmanları bunlar, asıl film yarışma başlayınca her hâlde!

Yapay zekâ endişesi

Dünya medyasında şu sıralar yapay zekâ üzerine çok haber ve yorum var…

Her icat ve yenilik gibi yapay zekânın da iyi ve de kötü yanlarını tartışıyor uzmanlar…

‘Yapay Zekânın Babası’ Geoffrey Hinton, Google’dan ayrılıyor. Hinton, geliştirdiği teknolojinin ciddi zararlara yol açabileceğini gördü ve “Artık yokum” dedi…

Çin, derslerde başlarına taktığı cihazla, öğrencilerin ne zaman dikkatlerinin dağıldığını saptamaya başladı.

Birçok şirket şimdiye kadar insanlara yaptırdıkları işleri yapay zekâya devretme kararı aldı.

Yakın gelecekte kim bilir daha neler olacak?

GÜNÜN SÖZÜ

“Ayrımcılık, insanlığın şuuru üzerindeki en büyük lekedir.” (Nelson Mandela)