MİLLİYET TV – 15 ŞUBAT 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Delta FM’in DJ ile Radyo Seymen’in programcıları arasına “Karakız” girdi

Delta FM'in Karakız'ı Özlem ........
Delta FM’in Karakız’ı Özlem Akdoğan
Seymen'in Karakız'ı
Radyo Seymen’in Karakız’ı Yeşim Koşun

Kayıtlı radyolarda zevkime uygun bir şey bulamayınca başladım yeni istasyonlar aramaya.
TRT spikerlerini aratmayacak kadar Türkçe’yi iyi konuşan, sesinin tonu ve diksiyonu iyi bir DJ bulunca durdum.
Baktım Delta FM yazıyor ekranda.
Dakika bir, gol bir… “Karakız” adlı DJ başladı, başka bir radyoda program yapan hemcinsini şikayet etmeye:
“Yılların radyocusuyum, ilk günden beri ‘Karakız’ ismini kullanıyorum. Adını vermeyeceğim bir radyoda bir arkadaş da ‘Karakız’ adıyla program yapmaya başladı. O isim bana ait.”
Delta FM’i arayıp görüştüm “Karakız”la. 15 yıldır Radyo 7, Star FM, Radyo Mega, Radyo Ekin’de “Karakız” olarak program yaptığını, Ulusal Kanal, MMC TV, Berat TV’de haber sunduğunu anlatan ve gerçek adı Özlem Akdoğan olan radyocuya, şikayetçi olduğu radyoyu sordum “Seymen” dedi.
Radyo Seymen’de “Karakız” adıyla program yapan Yeşim Koşun’la da konuştum. Koşun, “O arkadaşın varlığından bile haberim yok. Anadolu’ya yayın yapan bir radyo olduğumuz için patronum Mustafa Ödübek, ‘Karakız’ ismini uygun gördü. 2.5 aydır bu ismi kullanıyorum. ‘Karakız’, o arkadaşın tekelinde değil ki” dedi.

OĞUZ KOLOĞLU İMZASI

fft16_mf4061031Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in adaylık tanıtım toplantısını televizyondan izleyince söyledikleri değil de ekrana yansıyan görsel şölen dikkatimi çekti.
Bunu yapan ekranlarda şov programlarına imza atan biri olmalı diye düşündüm. Araştırınca yanılmadığımı anladım.
Meğer TV yapımcısı ve yönetmeni Oğuz Koloğlu’ymuş o görsel şölene imza atan kişi.
Koloğlu, Gökçek’in lansmanında 330 m2 led ekran, 200 robot ışık, 160 kw beyaz ışık, üçü jimmy jib 10 kameralı reji, bir staedycam, 70 metre şarjo kullandığını söyledi. AKP logosunun ekranda ilk kez üç boyutlu kullanılması ve Anodolu motifli grafikler de girince işin içine o görsel şölen çıktı ortaya.

31 SAYFALIK SUÇ DUYURUSU!

İbrahim Burhan Bayar, Recep Ergül, Dursun Mehmet Gümüş, Ali Önder Balcı, Mustafa Budan, Ahmet Can Akyol, Ali Osman Erbaşı ve Kadir Tapucu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu MESAM Yönetim Kurulu hakkında.
Arif Sağ’ın başkanlığını yaptığı MESAM’ın yönetiminde şu isimler var:
Ali Haydar Timisi, Ali Yavuz, Erol Sayan, Cahit Berkay, Metin Karataş, Hasan Hüseyin Demirel, Ali Kızıltuğ, Suat Suna ve Emre Sarısaltukoğlu.
“Suç duyurusu”nu bir inceleyeyim bakayım dedim MESAM’ın son olaylı Genel Kurulu’ndan bu yana medyaya yansıyanların dışında yeni bir şey var mı diye?
31 sayfalık suç duyurusunda yeni bir şey göremedim.?Ama şu kadarını söyleyeyim, yaklaşık 75 bin vuruşluk bu dilekçeyi okuyan savcının da işin içinden çıkabileceğini zannetmiyorum.

AKLIN YOLU BİR…

O kadar yazdık, PT2’de ana haber olmaz diye… Yine haklı çıktık. FOX yönetimi, beş ay sonra da olsa hatasını anlayıp ana haberi 19.00’a çekince Doğan Şentürk ve ekibinin hazırlayıp, Fatih Portakal’ın sunduğu bülten rakiplerine fark atmaya başladı.