MİLLİYET CADDE – 3 OCAK 2013 PERŞEMBE  ALİCE

The Sun’ın internet sitesinde gördüğüm bir haber moralimi düzeltti! Sarhoşluk, kamu düzenini bozma ve saldırı suçlarının geçen yılbaşına oranla yüzde 9 oranında arttığına ve 96 kişinin gözaltına alındığına dair bilgiler vardı. Yılbaşı gecesi polis ve ambulans çağrısının geçen yıla oranla yüzde 20 artmış olması da çabası.

Türkiye yeni yıla nasıl girdi?  Ankara’da alkolü fazla kaçıranlar olay çıkardı. İki ayrı yerde meydana gelen olayda bir kişi bıçakla, bir kişi silahla yaralandı.
Taksim’de ve Nişantaşı’nda yumruklar konuştu.
3 bin polisin görev yaptığı Taksim ve Nişantaşı’nda yine yumruklar konuştu.
Taksim’de ‘tacizciler’ yine işbaşındaydı.
Nereden bakarsanız bakın, moral bozan bir tablo.
İçmesini ve eğlenmesini bilmeyen insan sayısı, her yıl daha da artıyor ve en kötüsü de şu:
‘Taciz’, Taksim’de yılbaşı kutlamalarının bir ritüeli haline geldi.
Yuh artık!
2013’te Türkiye’ye gelen bir yabancıya ana haber bültenlerini tercüme etseniz, “Nereye geldim ben böyle?” diye resepsiyona bile haber vermeden kaçar ülkeden.
Türkiye, 73 milyon insanın yaşadığı bir ülke.
73 milyonun yanında sayıları taş çatlasa bini aşmayacak insan yüzünden imajımıza gölge düşüyor diye düşünenlerdenseniz, üzülmeyin.
Ben de sizin gibi düşünüyordum.
Ancak İngiltere’nin ünlü gazetelerinden The Sun’ın internet sitesinde gördüğüm bir haber moralimi düzeltti!
Birkaçına yer verdiğim ilginç fotoğrafların süslediği haberde Londra, Newcastle, Birmingham ve Liverpool’da 3 bin 500 polis görev yapmasına rağmen sarhoşluk, kamu düzenini bozma ve saldırı suçlarının geçen yılbaşına oranla yüzde 9 oranında arttığına ve 96 kişinin gözaltına alındığına dair bilgiler vardı. Yılbaşı gecesi polis ve ambulans çağrısının geçen yıla oranla yüzde 20 artmış olması da çabası.
Ne diyordu ‘Orhan Baba’ bir şarkısında:
“Beterin beteri var, haline şükret dostum.”

BU GiDiŞLE DAHA ÇOK ÜZÜLÜRSÜNÜZ

Yılbaşı gecesi Ankara Congresium’da sahneye çıkacakmış Hadise.
Ancak son anda iptal olmuş konser.
Hadise’nin iddiası, konseri organize edenin kendisine karşı yükümlülüklerini yerine getirmemesi, konseri iptal edenlerin gerekçesi yeterince bilet satılmaması.
Congresium yönetimi de şöyle bir basın açıklaması yaptı, konuyla ilgili:
“Yılbaşı organizasyonu, konunun muhatabı olan acenta Arcus Event ve şarkıcı Hadise arasındaki anlaşmazlık nedeniyle iptal olmuştur. Hadise ve ekibi, bilet satışlarının     yetersiz olduğu ve kalabalık     olmaması nedeniyle sahneye çıkmamış ve konseri iptal     etmiştir.”
Congresium yönetiminin, yaşanan durumdan sorumlu olmamakla birlikte büyük üzüntü duyduklarını belirtmesi bana çok tanıdık geldi.
Çünkü aynı cümle geçen ay Türkan Şoray’ın ‘Sinemam ve Ben’ kitabının imza töreninde yaşanan organizasyon bozukluğunun ardından yapılan açıklamada da vardı.
O açıklamada da, organizasyonun kendileriyle ilgili olmadığı, imza törenini düzenleyen şirket yöneticilerinin o gün ortadan kaybolması sebebiyle bu sorunun yaşandığı yazıyordu.
İki olayda da doğrudan kusuru olmayabilir Congresium’un, ama dolaylı olarak var.
Congresium yetkilileri, yılbaşı gecesi için Hadise gibi bir isimle anlaşmalarına     rağmen yeterince bilet satmayı başaramayanlara,     Türkan Şoray’ın imza     gününe insanların büyük ilgi göstereceğini hesap edemeyenlere Ankara’nın yeni AVM’sini kiraladıkları sürece daha çok üzülürler bundan böyle.

TUBA BAŞARDI SIRA BEREN’DE

Salı günü Tuba Büyüküstün’ü, perşembe günü de Beren Saat’i zorlu bir sınav beklediğini yazmıştım önceki gün. Tuba Büyüküstün’ün merakla beklenen dizisi         ‘20 Dakika’ salı akşamı Star TV’de yayınlandı.
Dizinin ilk bölümü 8.01 reytingle birinci oldu. Kanal D’nin ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisi 5.55 reytingle ikinci, ATV’nin ‘Benim İçin Üzülme’siyse 4.62 reytingle beşinci oldu.
Zaten dizinin yayınlandığı saatte Twitter’de hem         ‘20 Dakika’nın hem de Tuba Büyüküstün’ün TT’de yer alması, AB grubunda elde edeceği başarının habercisi gibiydi.
Ancak ‘20 Dakika’nın ‘Total’ karnesi AB gibi parlak değil.
‘Tüm Seyirciler’de 8.93 reytingle ‘Benim İçin Üzülme’ birinci, ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ 6.22 reytingle ikinci,  ‘20 Dakika’ysa 5.34 reytingle üçüncü.
Tuba Büyüküstün’ün işi Beren Saat’e oranla daha zordu. Büyüküstün, zor olanı başardı, bakalım Beren Saat de aynısını yapacak mı?

GÜNÜN SÖZÜ

Marka olmak için değil, insan olmak için çaba gösterin.
Çünkü parası verildikten sonra satın alınamayacak hiçbir marka yoktur.