MİLLİYET CADDE  –  24 Ağustos 2012 Cuma  ALİCE

Cumartesi, pazar ve pazartesi akşamlarını Acun Ilıcalı’nın yarışmalarına ayıran Star TV, ‘Dila Hanım’, ‘Babalar ve Evlatları’ ve ‘Ağır Roman Yeni Dünya’ dizilerini prime time’da yayınlayacak. Bu diziler de tutarsa Star TV’nin zirvedeki yeri garanti.Star, yeni yayın dönemini 12 Eylül’de ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yeni bölümüyle açacak.
Acun Ilıcalı’yı kadrosuna katarak ‘yılın transferi’ni gerçekleştiren kanalda yeni yayın döneminde neler olacak? Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın ve Doğuş Yayın Grubu İçerik Grup Başkanı Ömer Özgüner’le bunu konuştuk.

12 Eylül’de ‘Muhteşem Yüzyıl’la sezonu açacak kanalın flaş transferi Acun Ilıcalı, 15 Eylül’de Star TV izleyicilerine “Merhaba” diyecek.

‘O Ses Türkiye’yeyse ekimde başlayacak.

Ilıcalı, iddia edildiği gibi Star’dan 70 milyon TL transfer parası almadı.

Tarafların çarşamba günü imzaladığı anlaşmanın özü şu: Show TV’den yaptığı programlar için bölüm başına 550 bin TL alan Acun, Star TV’dense 600 bin TL alacak.

Acun cebine atmayacak bu paraları. Acun Medya’nın 120 çalışanının maaşları, jüri üyelerinin paraları, prodüksiyon ve format giderlerini karşılayıp, kalanını kâr edecek.

‘BEHZAT Ç.’ ARTIK CUMA AKŞAMLARI

Cumartesi, pazar ve pazartesi akşamlarını Acun Ilıcalı’nın yarışmalarına ayıran Star, iddia edildiği gibi sırf bu yüzden bazı programları bitirdi mi? Cem Aydın’ın verdiği yanıt net: “Hayır. Acun gündemimizde yokken anlaştığımız ‘Popstar Alaturka’yı şubat ayına kaydırdık sadece. ‘O Ses Türkiye’ bittikten sonra 13 hafta onu yayınlayacağız. Acun yüzünden değil. ‘İşler Güçler’ dahil hiçbir programı bitirmemiz söz konusu değil.” ‘İşler Güçler’ gibi ekip olarak beğendikleri ‘Behzat Ç.’ ve ‘Bir Erkek Bir Kadın’ı PT2’de yayınlamaya devam edeceklerini belirten Aydın, şunları söyledi: “Behzat Ç.’, bugüne kadar kanal olarak hiç müdahale etmediğimiz bir dizidir. Zaten gerek de yoktu buna. ‘Behzat Ç.’nin fanları rahat olsun, aynı şekilde yayınlamaya devam edeceğiz. Cuma saat 23.00’ten itibaren ekrana gelecek ve süresi de 70 dakika olacak.”

TUBA BÜYÜKÜSTÜN’ÜN YENİ DİZİSİ KASIM’DA

Star TV’nin yeni yayın dönemi yayın prototipine baktığınızda;
a. Salı akşamları Şampiyonlar Ligi;
b. Çarşamba akşamları ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisi;
c. Cumartesi, pazar ve pazartesi akşamlarıysa Acun Ilıcalı’nın yarışmalarıyla reyting garanti.

Star TV’nin yeni prime time dizileri şunlar:
Babalar ve Evlatları: Yapımcı Boyut Film, yönetmen; Cemal Şan, oyuncular; Serdar Gökhan,     Fatma Girik, Ceren Hindistan   ve Murat Ünalmış.
Ağır Roman Yeni Dünya: Star Yapım, yönetmen; Metin Balekoğlu, oyuncular; Tamer Tıraşoğlu, Özge Özpirinçci, Murat Daltaban, Onur Saylak, Erkan Bektaş, Begüm Birgören, Sumru Yavrucuk ve Macit Koper.
Dila Hanım: Yapımcı Gold Film, yönetmen Onur Tan, oyuncular; Erkan Petekkaya, Hatice Şendil, Şerif Sezer ve Engin Şenkan.
Bu diziler de tutarsa, Star TV’nin zirvedeki yeri garanti.
Kanalın diğer dizilerinin akıbeti ne olacak peki?
TNS, 9 Eylül’den itibaren reyting ölçümlerine başlayacak.
Star’daki diğer işlerin geleceğini yeni reytingler belirleyecek.
İyi reyting alanlar kalacak, alamayanlar kalkacak.
Ay Yapım, Star’da şimdilik adı ‘20 Dakika’ olan başka bir dizi yapacak.
‘Ezel’ ve ‘Uçurum’un senaristi Kerem Deren’in yazacağı dizi, Amerikalılar duymasın ‘The Next Three Days’ (Kaçış Planı) filminden esinlenme!
John (Russell Crowe) ve Laura (Olivia Wilde) çiftinin hayatı, kadının bir cinayet yüzünden hapse girmesiyle alt üst olur. İntiharın eşiğine gelen Laura’yı kurtarmak için John’un elinde tek çare vardır, karısını hapishaneden kaçırmak.
Kasım ayından itibaren ekrana gelmesi planlanan dizide hapse düşecek kadını canlandıracak oyuncu belli:
Tuba Büyüküstün.
Star TV, Bulgaristan’da çekilen ‘Atlılar’ dizisini de kasımdan itibaren yayınlayacak.

TV8’DEN SÜRPRİZ TRANSFER

Acun Ilıcalı’yı transfer eden Star’ın, gündüz kuşaklarında da reyting getirecek işler yayınlaması halinde 2012’yi ikinci kanal olarak tamamlayabileceğini, 2013’te de zirvedeki Kanal D’ye ciddi ciddi rakip olacağını yazmıştım.
Hâlâ da aynı görüşteyim.
Çünkü Star TV, gündüz kuşağında reyting getirecek üç hamle yaptı.
Bunlardan biri Seda Akgül.
TV8’in başarılı ekran yüzü, eski kanalındaki programın benzerini Star’a yapacak.
Melek Baykal’ın sunduğu ‘Melek’, Star TV ekibinin sevdiği bir iş, ama reytingi düşük.
O yüzden ‘Melek’in bir saati; Alişan’ın, Ayşe Özyılmazel’in yerini alacak yeni partnerle sunacağı programa gitti.

GÜNÜN SÖZÜ

En büyük mezar, insanın kalbine gömdükleridir.