MİLLLİYET CADDE  – 17 Temmuz 2012 Çarşamba  ALİCE

20 yıldır ‘etliye  sütlüye karışmayan’ İzel, ne oldu da meslek hayatının 21’inci yılında ‘Çaki Bebek’ oldu? Çelik, en eski arkadaşından bir cacık bile olamayacağını 21 yıl sonra mı öğrendi? Cenk Eren, İzel’in ‘dost değil, gözünü oymaya çalışan karga’ olduğunu bu sene mi keşfetti?

Kuru kuru bir “Merhaba”nın ötesinde bir tanışıklığım yok İzel’le. Ama buna rağmen işim gereği ne yapıp, ne ettiğini yakından takip ettiğim yıldızlardan biri de o.
“İzel hakkında ne söylemek istersin?” sorusuna düne kadar vereceğim yanıt şu olurdu:
Etliye sütlüye karışmayan, kendi halinde halis muhlis bir popçu.
Ancak bugün aynı şeyleri söyleyemem İzel için.
Diyeceksiniz ki “Niye?”
O zaman sebeplerini anlatayım size.
Düne kadar değildi böyle.
Ne olduysa son albümünden sonra oldu İzel’e.
Albümünün PR’ı kapsamında verdiği söyleşilerden birinde, yüzündeki cilt rahatsızlığının, sevgilisini arkadaşıyla öpüşürken gördüğü gecenin sabahında başladığını açıkladı.

Sözleşmesi feshedildi
Çok geçmeden Twitter’da, yeni albümünü çıkardığı şirketin sanatçılarından Hande Yener hakkında çok ağır suçlamalarda bulundu:
“Hande, amacın beni çıldırtmaktı ve nihayet başardın. Benden ve sevdiklerimden uzak dur. Yeter doy. Temizle şu kalbini. Benim bile sabrımı tükettin, sahte melek.”
İzel’e yanıt Hande Yener’den değil, ortak yapımcıları Polat Yağcı’dan geldi.
Yağcı, Hande Yener’e yanlış yapan İzel’le sözleşmesini feshettiğini açıkladı.
İzel hakkında en çarpıcı açıklamaysa bir dönem birlikte müzik yaptıkları arkadaşı Çelik’ten geldi. Ercan Saatçi için “Adam gibi adamdır” diyen Çelik, İzel için çok ağır sözler sarfetti.

İzel’den bir cacık olmaz!
Çelik, İzel için bakın neler dedi?
“25 yıldır İzel’le ilgili konuşmuyoruz ama artık bıçak kemiğe dayandı.
İzel’in disiplini hiç yoktur. Kendisini öyle bir yerde görüyor ki telefonlara bile çıkmıyor. Ben Ercan’ın İzel’in disiplinsizliği sebebiyle travmalar geçirdiği günleri hatırlarım. Ama umurumda değil artık İzel. Ondan bence bir cacık olmaz!
Yüzündeki yaralarınsa aşk acısı sebebiyle oluştuğunu söylüyor ama ben 17 yaşından beri tanıyorum İzel’i. Yüzü hep öyleydi.”
Çelik’in bu ağır sözlerine İzel’in verdiği yanıtsa şu oldu:
“Çelik’in benim için söyledikleri yenilir yutulur sözler değil. Açıklamaları beni çok kızdırdı ve bence söyledikleri aslında mahkemelik laflar.     Çelik’i sırf çocuğu olduğu için ve eski dostluğumuz hatırına mahkemeye vermiyorum.”


Dost değil, göz oyan karga
Şaşırtan İzel haberleri bunlarla bitmedi.
Bir bomba da Bodrum’dan geldi.
İzel’in Cenk Eren’in sahibi olduğu My Pavyon’da sahne alacağı tatilcilere duyuruldu.
Konserden bir gece önce kimseye haber vermeden bavulunu toplayıp Bodrum’u terk eden İzel, “Ruh sağlığı bozulmuş, bana hakaret etti” diyerek Cenk Eren’i suçladı.
Cenk Eren’in İzel’e yanıtıysa şu oldu:
“Her gece tıklım tıklım dolan 500 kişilik mekana İzel’in çıkacağı gece sadece 4 kişi rezervasyon yaptırdı. Ruh sağlığım bu yüzden bozuldu.”

Sanırsın ‘Çaki Bebek!’
İzel, 1991 yılından bu yana müzikseverlerin tanıdığı biri.
20 yıldır ‘etliye  sütlüye karışmayan’ İzel, ne oldu da meslek hayatının 21’inci yılında ‘Çaki Bebek’ oldu?
Çelik, en eski arkadaşından bir cacık bile olamayacağını 21 yıl sonra mı öğrendi?
Cenk Eren, İzel’in ‘dost değil, gözünü oymaya çalışan karga’ olduğunu bu sene mi keşfetti?
İşte tam bu noktada müzik dünyasını çok iyi tanıyan, müzik kitapları yazan ve basın ekonomisi üstüne doktora yapan Michael Kuyucu, şöyle bir iddia ortaya attı:
“Medya ve müzik dünyasında bu tür olaylar çok yaşanır. Birisini piyasadan silmek için düğmeye basılır ve o kişi yıpratılır. İzel için de birilerinin düğmeye bastığını hissediyorum. Müzik dünyası bu tarz kirli oyunlardan arınmalı.”
Michael Kuyucu’nun iddia ettiği gibi birileri mi İzel’i bitirmek için düğmeye bastı, yoksa İzel mi yanlışlıkla kendini imha edecek düğmeye dokundu bilmiyorum.
Ama şunu rahatlıkla iddia  edebilirim:
2012 İzel’e, hiç mi hiç uğurlu gelmedi.
Çünkü İzel’e ne olduysa bu sene oldu.

THY RÖTARLARININ YOLCULARA ZARARI

Yaptıkları eylemle şirketi 2 milyon dolar zarara uğrattıkları için 305 çalışanını işten çıkaran Türk Hava Yolları’nın (THY) 10 yılda rötardan kaynaklanan zararının 48 milyon TL olduğu ortaya çıktı.
Rötarların sadece THY’ye verdiği zarar bu.
Bir de yolcuların bu rötarlar nedeniyle uğradıkları iş kaybı ve zararları hesap eden olsa, acaba nasıl bir rakam çıkar ortaya?

GÜNÜN SÖZÜ

Yaşam, size verilmiş boş bir filmdir. Her karesini mükemmel bir biçimde doldurmaya çalışın. (Ara Güler)