MİLLİYET CADDE – 3 EKİM 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Kanal D yöneticilerinin “İş yapmaz” dediği “Medcezir” ve “Aramızda Kalsın”ın Star TV’nin yüzünü güldürmesi, televizyon dünyasında ne ilk ne de son olacak.

medcezir-3-bolum-izle-med-cezir-yeni-bolum-bu-5113255_o-e1380781434492Yeni yayın döneminin ilk ayını Star TV’nin dört kulvarda da   birinci tamamladığına ilişkin yazımın  yankıları sürüyor.
Yazımı okur okumaz arayan televizyon dünyasının  deneyimli isimlerinden biri şöyle dedi:
“İşin en tirajikomik yanı ne biliyor musun? Kanal D yönetimi, Star TV’yi kendi eliyle birinci yaptı. Çünkü Ay Yapım, “Aramızda Kalsın”ı da, “Medcezir’i de ilk önce Kanal D’ye teklif etti. Sebebini bilmiyorum, ama Kanal D yönetimi iki diziyi de istemedi. Kanal D’nin istemediği iki diziyi de Star TV aldı. “Medcezir”in reyting başarısı ortada. “Aramızda Kalsın” da PT2 için ideal bir yapım olduğunu gösterdi.”
Kısa bir araştırma yaptım ki, bilgiler doğru…
Kanal D yöneticilerinin  “İş yapmaz” dediği “Medcezir” ve “Aramızda Kalsın”ın Star TV’nin yüzünü güldürmesi, televizyon dünyasında ne ilk ne de son olacak.
Sıkça olmasa da karşımıza çıkan bir tablo bu…
Çünkü “Nasip, kısmet” denen bir şey de var hayatta.
Star TV’nin dört kulvarda da birinciliğini iki diziye bağlamamak lazım.
Acun Ilıcalı gibi yaptığı her iş Star TV’yi gün birincisi yapan bir isim ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi reytingi muhteşem bir dizi var kanalın elinde.

“DiLA HANIM”, “MEDCEZiR” YÜZÜNDEN KANAL DEĞiŞTiRDi

Gold Film’in çektiği, başrollerini Erkan Petekkaya ile Hatice Şendil’in paylaştığı “Dila Hanım”, Star TV’nin yeni dizisi “Medcezir” yüzünden kanal değiştirdi.
Çünkü “Medcezir” reytingi gittikçe yükselen bir dizi…
Bu yüzden kanal yönetimi diziye daha geniş zaman dilimi verdi.
Hal böyle olunca “Dila Hanım”ın saati kaydı ve ona ayrılan süre de daraldı.
“Dila Hanım” bütçe itibarıyla aslında PT1 dizisi…
“Dila Hanım”ı PT2 ve sonrasına kaydırmak akıl kârı değildi, o yüzden kanal yönetimi önceki gün yapımcı Faruk Turgut’la el sıkışıp, sözleşmeyi karşılıklı     feshetti.
Gold Film de dizisini Show TV’ye transfer etti.

KUSURA BAKMAYIN AMA FOTOĞRAF BU

Justin-Bieber-in-China-Slider-2325939Adım gibi biliyorum Justin Bieber’ın Türkiye’deki hayranları sırf bu yüzden tefe koyacaklar beni ama olsun… Konser vermek için Çin’e giden Justin Bieber’ın Çin Seddi’ne yürüyerek çıkmak yerine, korumalarının omuzunda çıkmasını görmezden gelemezdim.
Şöhret ve paranın 19 yaşındaki bir yıldızı ne denli şımarttığını açık ve net olarak gözler önüne seren bir fotoğraf bu…

article-0-1869753800000578-46_306x877VÜCUDU KUM SAATi GiBi

Bu aralar ilgi alanlarımdan biri dünya yıldızları…
Kimini Twitter’dan takip ediyorum, kimini dünya medyasından…
Dünya starlarının sosyal medyayı nasıl kullandığını, internet medyasının onlar hakkında ne gibi haberler yaptığını takip etmek acayip eğlenceli…
Örneğin Kim Kardashian ile şarkıcı sevgilisi özel bir uçakla önce Moda Haftası için Paris’e, sonra Londra’ya gitti.
Hamilelik sırasında aldığı kilolardan kurtulamayan Kardashian’ın fiziği için “Kum saati figürü” benzetmesi yapan İngiliz medyası, ziyaret ettiği modaevlerinin üç aylık kızına verdiği hediyelerin fotoğraflarını çekip, Twitter’daki hesabından paylaşmasını da eleştirdi.

HATASIZ KUL OLMUYOR!

Bazı hatalar vardır, telafisi zordur… Ben “Sıra  Kanal, Toplam Share, Günlük Ort. Share, Gün Birinciliği” diye sıraladım eylül ayının verilerini, ama sayfayı hazırlayan arkadaşlar bir tık kaydırınca alt satırı, tabloyu okumak zorlaştı. Hata bana ait değil, ama yazı benim, o yüzden özür dilerim. Kanalların eylül ayı reyting karnesinin hatasız halini www.alieyuboglu.com.tr sitesinde yayınladım. Merak edenler bakabilir.

GÜNÜN SÖZÜ
“Bazen gerçek olmasını istediğiniz rüyalar, rüya olmasını istediğiniz gerçekler vardır.”