MİLLİYET CADDE – 4 Aralık 2012 Salı  ALİCE

TNS’nin yaptığı ölçümlere göre, kasım ayını hangi kanalın kaçıncı sırada bitirdiği belli. ‘Tüm Gün-AB’de Kanal D, birinci. ‘Tüm Gün-Total’deyse ATV… Ancak reklam pastasının asıl bölüşüldüğü kategori ‘Prime Time-AB’de ve ‘Prime  Time-Total’ kategorilerinde Star zirvede.

Kasım ayı verilerinin ortaya koyduğu tablo şu: ‘Tüm Seyirci’ kategorisindekiler, gündüzleri en fazla ATV’yi, sosyo-    ekonomik statü olarak AB kabul edilenler Kanal D’yi izliyor. Ama iş akşama geldiğinde yani TV karşısındaki izleyici sayısı arttığında gerek AB grubundakiler, gerekse ‘Tüm Seyirciler’, Star’ın karşısına geçiyor.
ATV’nin ‘Tüm Gün-Total’deki bu başarısında en büyük pay, hiç şüphe yok ki Müge Anlı’yla  Esra Erol’un… Star’ın prime time zaferinde Acun Ilıcalı’nın payı da ortada… ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ de olmasa     Kanal D’in işi zor valla. Show TV’nin en çok izlenen üç     televizyon kanalı arasına girememesinin sebebi belli: Patron, “Benden artık para beklemeyin, kendi yağınızla kavrulun” dedi. Kanal yönetimi de en azından şimdilik hamle yapacak para olmayınca ortada. Star, Kanal D ve ATV yerine sadece FOX’la rekabet edebiliyorlar şu ara…

‘FUTBOLİZM’İN EN İLGİNÇ CANLI YAYINI

İster inanın, ister inanmayın; bugüne kadar Kanaltürk’te ekrana gelen ‘Futbolizm’in son canlı yayını kadar ilginç bir spor programı daha seyretmedim. Önceki hafta seyretmemiştim ‘Futbolizm’i… Bu hafta da seyretmeye niyetli değildim. Çünkü fikir yerine egoların yarıştığı programlardan artık uzak duruyorum. Ama kanallar arasında zapping yaparken baktım yanıbaşımızdaki Ülker Sports Arena konuşuluyor programda. O yüzden kumandayı bir kenara atıp, izlemeye başladım ve     televizyon tarihine geçecek     ilginç bir yayına tanık oldum. Programın moderatörlüğünü Gökmen Takinacı’nın üstlendiği Faik Gürses, Engin Verel,     Osman Tamburacı ve Muhittin Boşat’ın yorumcu olduğu bir spor tartışma programı.

Ekip daha da kalabalıktı
Gazeteci Mehmet Baransu ve açıklamalarıyla ortalığı karıştıran ‘gizli tanık’ın avukatı Erdal Ilıkgöz de vardı stüdyoda. Önceki hafta ‘gizlik tanık’ın suçlamalar yönelttiği Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay da, kendini savunmak için ‘Futbolizm’deydi. Ülker Sport Arena işi kısa sürede unutuldu ve canlı yayın Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yle Mehmet     Baransu arasındaki söz düellosuna döndü.
02.00 sularında Ataşehir’den bir emlakçı bağlanıp, “Bir futbol programında tartışılacak konular mı bunlar?” deyince Engin Verel girdi devreye. O saate kadar yönetmenin ekrana getirdiği FB aleyhindeki her altyazıya, “Kaldırın şunu” diye tepkisini gösteren Verel, bastı emlakçıya fırçayı: “Dingonun ahırı mı burası?” ‘Gizli tanık’ avukatı Ilıkgöz bile canlı yayının sonlarına doğru, “Ben niye bu programdayım, anlamış değilim?” dediğine göre anlayın işin vehametini…

GÜNÜN SÖZÜ

Gülen bir yüz, insanın en büyük sermayesidir.