MİLLİYET CADDE – 9 OCAK 2014 PERŞEMBE  –  ALİCE

Salı akşamı gazeteden çıktığımda Kanal D’nin yeni dizisi  ‘Cinayet’ çoktan başlamıştı. Ben eve gittiğimde ise çoktan bitmişti.  O yüzden izleyemedim Nurgül Yeşilçay, Engin Altan Düzyatan, Uğur Polat, Şükran Ovalı ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın yanı sıra Goncagül Sunar, Tansu Biçer,  Orhan Aydın, Murat   Garipağaoğlu, Alicia Kapudağ, Saydam Yeniay, Funda Postacı, Ayşe Tunaboylu, Can Kolukısa, Zafer Diper, Boran Bağcı, Ece Özkici, Volkan Ünal, Yağızkan Dikmen, Hidayet Erdinç, Deniz Özmen, Bahar Kolkıran ve Erdi Bolat’tan oluşan zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken ‘The Killing’ dizisinin Türk versiyonunu.


‘The Killing’de Dedektif Sarah Linden’le ‘Cinayet’te Komiser Zehra Kaya’nın ‘kazak kardeşliği’!

Arzu Çağan’ın eleştirisi
Akbel ve Adam Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Gülden Çakır ve Sema Ali Erol’un kaleme aldığı, yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı diziyi izleyemedim ama ‘Cinayet’e dair yorumları Twitter’dan takip ettim.
Ünlü radyocu Arzu Çağlan’ın “Danish versiyonun müziğiyle aynı. Diziler uyarlama olabilir, bari ayrı bir müzik yapaydınız” eleştirisi dikkatimi çekti.
Kanal D, anında Arzu Çağlan’a şöyle bir yanıt verdi:
“Dizi müziklerini, yurt dışındaki versiyonu da hazırlayan Frans Bak, Türk sazları kullanarak yaptı.”
Arzu Çağlan, bunun üzerine, “Sağolun ama ben saz falan duymadım. Hiç de amaçladığınız etnik tada ulaşamamışsınız” diye karşılık verince, bir mesaj attım kendisine, “Hayrola” diye.
Arzu Çağlan’ın karşı mesajı  şöyle oldu:
“Kanal D bir dizi yapmış, güya uyarlama… Sadece senaryoyu adapte etmemişler; müzikleri, hatta Nurgül Yeşilçay’ın giydiği kazaklar bile aynı!”
Eve gider gitmez ilk işim, önce Nurgül Yeşilçay ve Engin Altan Düzyatan’la Kanal D Ana Haber’in dizinin setinde yaptığı söyleşiyi, sonra da internetten ‘Cinayet’ dizisini izlemek oldu.
Sonra sıra ‘The Killing’ operasyonuna geldi… İnternette dizinin ve kadın başrol oyuncusunun adını yazarak yaptığım görsel arama sonunda işte bu fotoğraflar çıktı karşıma…
‘Cinayet’te Nurgül Yeşilçay’ın hayat verdiği ‘Komiser Zehra Kaya’ ile  ‘The Killing’ dizisinde Mireille Enos’un canlandırdığı ‘Dedektif Sarah Linden’ arasındaki  ‘kazak kardeşliği’ni nasıl buldunuz?

AB’si iyi, ‘Total’de sınırda
Bu arada dizinin ilk bölümünün reytingiyle ilgili de bilgi vermek isterim.
Dizi, AB kategorisinde 5.53 reytingle 4’üncü; Tüm Seyirciler’de ise  4.37 reytingle 11’inci oldu.
Kanal D böylece yine AB’si iyi,  ‘Total’ reytingi sınırda bir işe imza attı.
Üstelik bu, dizinin ilk bölümüydü ve karşısında ‘O Ses Türkiye’ yoktu. Star TV onun yerine ‘Celal ile Ceren’i yayınladı.

CEKETiNi ALIP GiTTi, AMA CEBiNDE 4 ANAHTAR VAR!

Cem Yılmaz’la olan evlilikleri 2013’ün son gününde biten Ahu Yağtu’nun, Levent’teki evden ceketini alıp çıktığına dair haberler vardı dün gazetelerde.
Cem Yılmaz’la Ahu Yağtu anlaşmalı boşanırken; ünlü komedyen eşine üç ev, bir otomobil verip, üstüne de ayda 15 bin lira nafaka ödemeyi taahhüt etmedi mi?
Bu başlığı atanlar ya  ‘Ceketi alıp çıkma’nın ne  demek olduğunu bilmiyor ya da o ceketin cebinde  kaç anahtar olduğundan  bihaberler!

GÜNÜN SÖZÜ
“Küstahlık, zayıf insanın güçlü olma taklididir.”