6 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Kibariye, “2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali”nin ikinci gecesine sadece şarkılarıyla değil, söyledikleriyle de damgasını vurdu…

Aylardır, eşinin kumarda çok para kaybettiği ve kendisini aldattığı haberleriyle gündemden düşmeyen Kibariye, Kırşehirlilere içini döktü ve “Mutluyum, boşanmıyorum” dedi.

Kibariye’nin Bozkır’da içini dökmeden önce olan biteni paylaşmak isterim. 

Kırşehir’deki konserde yeni bir saz heyeti eşlik etti Kibariye’ye…

Çünkü sürekli çalıştığı sazlar, paralarını alamadıkları için işi bırakınca, şarkıcının ekibi önce Ankara’dan bir ekip oluşturdu. Uçak biletleri bile alınan Ankaralı ekip gelmekten vazgeçince, bu kez Antalya’dan başka bir ekip buldu, şarkıcının menajeri.

Kibariye, Kırşehir’e eşsiz gelecekti. Çift, aralarındaki sorunu çözmüş olacak ki, Kırşehir’e birlikte geldi.

“I love you baby”

Ramada Otel’deki öğle yemeğinde bir araya geldik Kibariye ve Ali Küçükbalçık’la. Keyfinin nasıl olduğunu sorduğum Kibariye, “Kimlerin başına neler gelmiyor ki? Ben de bu Allah vergisi ses olduğu müddetçe I love you baby.” 

Akşam konser alanında bir kez daha bir araya geldik Kibariye ve Ali Küçükbalçık’la.

Kibariye’nin iki Ali arasındaki dileği, “Allah’ım, güzel Allah’ım herkese, sağlıklı, sıhhatli, mutluluk ve huzur dolu günler nasip etsin”di.

Ardından sahneye çıkan Kibariye, “Eşinden boşanacağını öğrenen annesi böyle göbek attı” haberlerine ise şöyle tepki gösterdi:

“Sizlerle azıcık konuşmak, içimi dökmek istiyorum. Ağzımdan duymadığınız, gazetelerde okuduğunuz haberlere inanmayın.. 

Annem sekiz kardeşi büyüttü. Beni annem çok garibanlıkla büyüttü. Fakirlikle büyüdüm. Sesimin sayesinde para kazandım. Olur olmaz laf söylenmez annelere. Anneleri üzmemek lazım. Benim annem çok iyidir. Çok delikanlı, mert kadındır. Beni fakirlikle büyüttü, ama dürüst yetiştirdi. Anneme minnettarım. Annemin hakkında laf olsun istemem, ona laf etmem. Çok üzülürüm. Burada söyleyeyim, içim rahat etsin. Çünkü duyuyorum, üzülüyorum. Anneler evlatları ayrıldıkları zaman çok üzülür, ağlar, göbek atmazlar. 

‘Mutluyum’

Bir kere benim bir ayrılık davam yok. Benim bir kızım var, kocaman ailem var. Evliyim, yuvamda da mutluyum. Kim ne diyecek? Mutluyum, kızımla ve ailemle haysiyetli, şerefli bir şekilde yaşıyorum. Çok şükür olsun, hamdüsenalar olsun 50 senedir de sahnedeyim. Herkes kendini bir toparlasın, terbiyesini takınsın, haddini bilsin… Bilmeyenlere de bildiririz.  

Tamam mı canım? 

Annemin ellerinden öpüyorum. Beni çok iyi yetiştirdiği için annemi çok seviyorum.  

Annem, doğum gününde göbek attı. Tamam mı kardeşler? Bunu bilin, kafanıza yerleştirin. Herkesin lafına inanmayın. Bana inanabilirsiniz ama.  

I love you. Thank yo.” 

Bu sözlerin ardından,”Kocama alkış” diyen Kibariye’nin söylediği şarkı da çok manidardı.

Kibariye, “Sil Baştan”ı söylerken, Ali Küçükbalçık’a, bu şarkı sana mesaj galiba dedim. Kibariye’yi sahne kenarından izleyen eşi, önce tebessüm etti, ardından “Tesadüf” dedi.

GÜNÜN SÖZÜ

Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız, hayatınızı bir amaca bağlayın, kişilere veya eşyalara değil. (Albert Einstein)