MİLLİYET CADDE  – 2 Temmuz 2012 Pazartesi  ALİCE

Geçen hafta, ‘Leyla ile Mecnun’ dizisi için sosyal medyada çok güçlü, ama reytingleri çok düşük olmasına dikkat çeken bir yazı yazdım. Sen misin bu acı gerçeği dile getiren? Dizinin fanatikleri hakaret ve küfür dolu eposta yağmuruna tuttu beni. Cahillik diz boyu.

Hayat şu üç kuralı öğretti bana:
1. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insandan uzak dur…
2. ‘Trafik magandaları’yla asla kapışma…
3. Bilgi fakiri ve de sabit fikirlilerle fikir tartışması yapma…
Uyuyor muyum bunlara?
Becerebildiğim ölçüde…
Ama bazen ısrarla görmezden geldikleriniz ‘uysal koyun’ yerine koymaya başlayınca sizi, mecburen ihlal ediyorsunuz kurallarınızı…
Geçen hafta, ‘Leyla ile Mecnun’ dizisi için sosyal medyada çok güçlü, ama reytingleri çok düşük olmasına dikkat çeken bir yazı yazdım.

Tipik ‘fanatizm’ hastalığı
Sen misin bu acı gerçeği dile getiren? Dizinin fanatikleri hakaret ve küfür dolu eposta yağmuruna tuttu beni. Bazıları da Twitter’dan yaptı aynı şeyi… ‘Leyla ile Mecnun’ fanatiklerinin en azından bir kısmının seviyesi de bu demek ki!
“İzleyeni çok, ama reytinglerle oynandığı için dizimizin ‘günün en çok izlenen yapımları’ arasına giremediğini bilmeyecek kadar cahilsin” diye yazanlar bile var. Oysa asıl cahillik bu! “Manipülasyon var” diyerek AGB’den ayrılan TRT, SBT’ye ölçtürüyor reytinglerini… İşte o ölçümlerde dizinin reytingi yerlerde. Kapiş! Reyting yazılarımın çıkışını alıp, üst üste koysam, boyunu aşacak, ama kalkmış ‘reyting dersi’ veriyor bana!


TV değil, internet dizisiymiş!
“Leyla ile Mecnun, televizyon değil, internet dizisiymiş, ondan bile haberim yokmuş.” Ciddi misiniz? Bir hafta TRT yayınlamasa ‘Leyla ile Mecnun’u internette ‘mecnun’a dönersiniz vallahi… Bedavacılar sizi… Twitter’da hakkımda ‘deli saçması’ bir sürü şey yazanların ortak bir yönünü keşfettim. Hepsi ‘takipçi’ fakiri… Milyonlarca Twitter kullanıcısından onbinler değil de 40, 50 kişi takip ediyorsa sizi, ‘dev aynası’nı bırakıp, biraz da ‘boy aynası’na bakın e mi? 100 bölüm yayınlandıktan sonra sinema filmiyle bitecek ya ‘Leyla ile Mecnun’ dizisi… Asıl o zaman anlaşılacak ‘Leyla ile Mecnun’ fanatiklerinin gerçek sayısı…

 

SEN NASIL HAKiM OLDUN MÜBAREK?

“Kendisine fark ettiğim özelliklerinden dolayı inandım. Açık havada yemek yerken, sinekler lambaların etrafında toplanıyordu, ama bizim masamızdaki lambaya sinek gelmiyordu. Masamızın etrafına gelen kedileri hiçbir söz söylemeden dua okuyarak gönderiyordu. Yüzümde sık sık tekrarlanan deri döküntüsüne dua okudu ve hastalığım bir daha tekrarlanmadı. Kendisi dua okuyunca baş ağrılarım geçiyordu. Ayağım kırılmıştı, çok acım vardı. Bana telefonda dua okudu ve ağrılarım geçti. Ona para göndermek için PTT’ye gittiğimde sıranın çok olduğunu söyledim.‘Telefonu açık tut, dua edeceğim’ dedi. Öyle yaptım ve kısa süre sonra hiç tanımadığım biri benden çok önde olan sıra numarasını bana verdi. Ayrıca kendisine söylemediğim halde üzerimdeki para miktarını bildi. 13 aylık sürede, 300 bin TL kredi çektim, evimi, arsalarımı, otomobilimi sattım. Kardeşlerimden ve yakınlarımdan borç alıp kendisine 1 milyon TL verdim. Şahsın, Hatay’da beni kendisiyle tanıştıran ve sevgilisi olduğu ortaya çıkan kadınla aynı evde yaşadığını öğrenince dolandırıldığımı anladım.”
İnanması zor ama, bu sözlerin tamamı ‘mübarek zat’ olarak gördüğü ve evlenme planları yaptığı adama 1 milyon TL kaptıran bir kadın hakime ait.
Habertürk’te Yusuf Dalaman imzalı haberdeki ayrıntıların her biri insanı şoke eden türdendi…
Vahameti düşünebiliyor musunuz? Önceki hayatında ‘Veysel Karani’ olarak yaşadığını söyleyen birine sadece gönlünü değil, servetini kaptıran kadın hakimler var Türkiye’de…
Adalet dağıtmakla görevli hakim, sahtekârın birini Allah’ın kendisine yönlendirmiş olabileceğini düşünebiliyor. Ona para yardımı yaptıkça sevap kazanabileceğine ve seçilmiş insanlardan olacağına, para vermezse günaha gireceğine, başına kötü şeyler geleceğine hatta kızının intihar edebileceğine inanıyor. Sadece bu kadın hakim yok, Ahmet Coşkun Y.’nin cennet vaat ederek kandırdıkları arasında… Aralarında avukat ve öğretmenlerin de bulunduğu birçok insanı kandırıp 5-6 milyon TL çarptığına göre ya adam gerçekten ‘cin gibi’ ya da ne kadar okumuş olursa olsun hâlâ saflıktan kurtulamamış insanlar var bu ülkede…

GÜNÜN SÖZÜ

Kimse elindekinin değerini bilmez, sahip olduğu sürece, ama bir gün onu kaybettiğinde geç kalınmış tek söz; keşke!