MİLLİYET TELEVİZYON – 22 Eylül 2012 Cumartesi  ALİCE

Televizyon kanallarından kimi “yeni yayın” dönemini çoktan açtı, diğerlerinin de eli kulağında…
Yeni yayın döneminde ekranda olup – olmayacağı merak edilen programlardan biri de “Medya Mahallesi”…
AK Parti’ye karşı muhalif tavrıyla tanınan Ayşenur Arslan, “Medya Mahallesi” veya başka bir programla yeni yayın döneminde CNN Türk’te olacak mı?
İşte size baştan sona CNN Türk’te yaşanan “Medya Mahallesi” ve Ayşenur Arslan krizinin perde arkası…
CNN Türk’ün Genel Müdürü Barış Tünay, Ayşenur Arslan’a yeni yayın döneminde “Medya Mahallesi”ni tek başına değil, Nagehan Alçı’yla birlikte yapmasını önerdi.
Arslan, bu teklifi şiddetle reddetti.
Nagehan Alçı’yı kabul ettiremeyen Genel Müdür, bu kez Arslan’dan “Medya Mahallesi”ni Yeni Şafak yazarı Kürşat Bumin’le birlikte yapmasını istedi.
Arslan “Tamam” deyince Bumin’e teklif götürüldü.
Bumin de “Tamam” dedi ama “Medya Mahallesi” CNN Türk’ün yeni yayın planına giremedi.
Çünkü CNN Türk, başka bir sebeple Bumin’den vazgeçince Tünay, Arslan’a, “Enver Aysever ‘Dört Bir Taraf’tan ayrıldı. Onun yerine seni alalım programa” dedi.
Arslan bu teklifi de, “Nagehan Alçı’yla birlikte program yapacak olsam, Medya Mahallesi’ni birlikte yapmamızı teklif ettiğinde kabul ederdim. Asla yapmam bunu” diye kabul etmedi.
Bunun üzerine CNN Türk’ün Genel Müdürü, “Ayşenur Hanım, ama siz de hiçbir seçenek bırakmıyorsunuz bana” deyince ünlü televizyoncunun yanıtı şu oldu:
“Olur mu? Tazminatımı ödeyip beni çıkarmak gibi bir alternatifiniz var hâlâ.”
Şu günlerde oğlu Sinan’ın evlilik hazırlıklarıyla uğraşan Ayşenur Arslan ve onunla özdeşleşen “Medya Mahallesi”nin son durumu budur!

 

İnternet dizisi Cadde Fransa’da yarışacak
Bağdat Caddesi’ndeki bir grup gencin maceralarını anlatan bir internet dizisi bu.
Adı; “Cadde – Kormanlar”.
24 yaşındaki yönetmeni Doğa Can Anafarta gibi oyuncuları Yiğit Uçar, Baybars Azizoğlu ve Efe Can Kudu da 20’li yaşlarda…
Altı haftadan bu yana yayında olan diziyi her hafta ortalama 40 bin kişi seyrediyor internette… Bankacı, sosyolog gibi farklı mesleklerden gençlerin hobi olarak başladığı macerayı zor bir sınav bekliyor yakında…
Çünkü “Marseille Web Fest 2013ten davet aldılar.
Türkçe sesli çekilen internet dizilerine İngilizce alt yazıyla yarışmaya gönderecek “Cadde – Komanlar” ekibinin hedefi buradan alacakları ödül sayesinde yaptıkları işi dünya pazarına çıkarmak.

 

İsrail’deki Yeşilçam!
Biri, “İsrail’de bir ‘Yeşilçam Korosu’ var. Türkiye’den İsrail’e göç eden Museviler, doğdukları vatanı ve Türkçe’yi unutmamak için verdikleri konserlerle hasret gideriyorlar” deseydi size inanır mıydınız ona? İster inanın, ister inanmayın ama İsrail’de bir “Yeşilçam Korosu” var…
Üstelik 14 yıl önce kurulmuş.
Belli bir süre sonra çeşitli sebeplerden dolayı dağılan koroyu Türkiye doğumlu Museviler yeniden canlandırdı.
İsrail’deki Yeşilçam Korosu, sadece Türk Sanat Müziği eserlerini yorumlamıyor. Repertuvarlarında Ladino’dan İbranice’ye bildikleri her dilden eserler var…
Her konserde dünyaya barış mesajı yolladıklarını belirten koronun üyelerinden Reneta Sibel Yolak, en büyük hayallerinin Netenyahu, Erdoğan ve Gül’ün huzurunda konser vermek olduğunu söyledi.

 

İkon Makinesi!
Ünlü modacı Yıldırım Mayruk’un yardımcısı olmasına karşın kendini “Terzi Yamağı” olarak konumlandıran Barbaros Şansal, yeni yayın döneminde tv8’de program yapacak.
Şansal’ın tv8’de yapacağı programın adı “İkon Makinesi”…
Deniz Pulaş ve Seda Ertan’la birlikte hazırlayıp sunacağı programda Şansal, sadece modanın ikonlarını masaya yatırmayacak.
İnsanların, hayatlarının her alanında ikonlaştırdıkları da “İkon Makinesi”nin malzemesi olacak.
Kimi zaman folklor gruplarını, bazen kılıç kalkan ekibini stüdyoda ağırlayacak.
Her gün üç yarışmacının katılacağı “İkon Makinesi” bant yayın olacak.
Çünkü Barbaros Şansal gibi “sivri dilli” birine canlı yayın yaptırmak başlı başına risk.
Şansal’ın canlı yayında sarfedeceği istenmeyen sözler yüzünden RTÜK’ten ceza almak istemeyen tv8 yönetimi “İkon Makinesi”ni banttan yayınlamaya karar verdi.

 

Lady Gaga’ya şaşırdınız mı?
Lady Gaga, Amsterdam’da verdiği konserde, esrar içmiş sahnede…
Hollanda’nın özelliği ne?
Bildiğim kadarıyla Hollanda, esrarı “hafif uyuşturucu” kabul edip insanların 5 gramını üstünde bulundurmaya ve barlarda satışına dünyada izin veren tek ülke.
Lady Gaga da dünyanın en ünlü sıradışı şarkıcısı… “Çıplaklar Kampı”na gidip de “Temel”den başka giyinik gezen bir insan duydunuz mu? Lady Gaga, Amsterdam’da ortama uyup, esrar çekmese şaşardım. Kadının normal bir hareketi yok ki! Lady Gaga’nın her şeyi sıradışı…

 

Önce Magazin Meydanı sonra Harbiye Açıkhava
Ferhat Göçer, son birkaç yıldır ülkemizin en çok konser veren şarkıcılarından biri…
Ama buna rağmen 28 Eylül’de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konserin heyecanı günler öncesinden sardı onu…
Çünkü şimdiye kadar Harbiye Açıkhava’da verdiği konserlerden farklı olacak bu…
60 kişilik bir orkestra eşlik edecek bu konserde Ferhat Göçer’e…
Dünyaca ünlü “Glee” adlı TV dizisinin müziklerinden olan ve Amy Winehouse, Gotye ve Stinggibi starlar tarafından da seslendirilen üç şarkıyı etnik enstrümanlarımız eşliğinde ilk kez söyleyecek olan Göçer, ayrıca Yeşilçam filmlerinin unutulmaz şarkılarını da okuyacak.
Yaz boyunca oldukça yoğun geçen sahne çalışmaları yüzünden bir türlü tvem’de moderatörlüğünü yaptığım “Magazin Meydanı”na konuk edememiştik Ferhat Göçer’i…
Nihayet bizim yayın günümüz ve saatimizle Ferhat Göçer’in iş takvimi uyuştu.
26 Eylül Çarşamba akşamı 20.00 – 21.30 saatleri arasında “Magazin Meydanı”na konuk olacak Göçer, iki akşam sonra da sevenleriyle buluşacak Harbiye Açıkhava’da…
Ondan sonra da ver elini Avrupa
Harbiye Açıkhava’dan sonra Avrupa turnesine çıkacak olan Göçer, iki ay sürecek turne kapsamında 18 Avrupa ülkesinde konser verecek.