2 ARALIK 2021 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Mart ayında CBS röportajında Meghan Markle’ın Buckingham Sarayı’nda yaşadıklarına dair en çarpıcı açıklamalardan biri şuydu:
“Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı.”
Aradan geçen sürede bu konu çok tartışıldı, ama Kraliyet Ailesi’nden doğacak bebeğin ten rengini merak edenin kim olduğu ortaya çıkmadı.
‘Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan’ adlı bir kitap yazan Christopher Andersen, o ismi telaffuz eden ilk kişi oldu.
Andersen’e göre o isim Prens Charles.

O isim Prens Charles!

Andersen’in Kraliyet Sarayı’ndaki kaynağına dayanarak yazdıkları şunlar:
“Prens Harry ile Meghan Markle nişanlandığında, Prens Charles’ın eşi Camilla’ya, ‘Merak ediyorum çocukları neye benzeyecek?’ diye sordu. Camilla bu soruya biraz şaşırsa da, ‘Kesinlikle harika olacaklar, eminim’ diye yanıt verdi. Charles, bu kez sesini alçaltarak, ‘Yani, sence çocukların teni nasıl olabilir?’ dedi.”
Christopher Andersen, yazdığı kitapla Prens Charles’ın ismini deşifre etti.
Prens Charles’ın sözcüsü The Post’a açıklama yaptı ve “Bu bir kurgu ve daha fazla yoruma değmez” diyerek, iddiayı yalanladı. Meghan Markle ve Prens Harry’nin sözcüsü ise saray entrikaları kitabında yazılanlar hakkında yorum yapmayı reddetti.

İntikam sessizliği

Bu olay bana Ebru Gündeş’le Hadise arasında yaşananları hatırlattı.
Ebru Gündeş, Reza Zarrab hakkında açtığı boşanma davasının dilekçesinde, eşinin kendisini yakın bir arkadaşıyla aldattığını yazınca medyada bu ismin Hadise olduğu yazılmıştı.
Hadise, defalarca bu iddiayı reddetmesine rağmen Ebru Gündeş sessiz kalmıştı.
Bu olayda da Christopher Anderson, “Meghan Markle’ın bebeğinin ten rengini merak eden Kraliyet üyesi Prens Charles” diye yazdı, saray anında yalanladı, ama Meghan Markle, Ebru Gündeş gibi sessiz kalmayı seçti. Ne Ebru Gündeş, “O kişi Hadise değil” deyip, şarkıcıyı kurtardı, ne de Meghan Markle, kayınpederi Prens Charles’ı.

ALKIŞI HAK EDEN ÖĞRETMENLER

Başakşehir Abdi İbrahim Ortaokulu öğretmenleri, tek başına kutsal olan mesleklerini müzik ve hayırseverlikleriyle adeta taçlandırdı.
Nasıl mı?
Okulun her branştan 17 öğretmeni, stüdyoya girip, ‘Baş öğretmen Atatürk’ün en sevdiği şarkıları söyledi. Öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde satışa sunulan ‘Ata’dan Yadigar’ adlı albümün geliriyle de hayırlı bir işe imza atacak.
Geçen yıl çıkardıkları ‘Üzülme’ adlı albümün geliriyle Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki bir devlet okuluna şehit öğretmen Necmettin Yılmaz anısına kütüphane yaptıran öğretmenlerin yeni hedefi şu:
17 öğretmen, ‘Ata’dan Yadigar’ adlı albümün telif geliriyle PKK’nın 15’inde şehit ettiği Maçkalı Eren Bülbül’ün adına ihtiyacı olan bir devlet okuluna müzik sınıfı yaptıracak.
Helal olsun müzik ve hayırsever bu öğretmenlere…

DOĞUKAN MANÇO, NE İÇİN YARDIM İSTEDİ?

Doğukan Manço’nun Twitter’dan yaptığı paylaşım kadar, ona yazılan yorumlar da ilginç… Barış Manço’nun oğlu, sakallı bir gencin dört fotoğrafını yayınlayıp, şunları yazdı:
“Bu dolandırıcı benim ismimle insanlardan para talep etmektedir ve amacına ulaşmaktadır. E. Ö.’ü görenlerin konumunu paylaşmasını rica ediyorum.”
Doğukan Manço’nun yardım beklediklerinden biri ona, “Polise şikayet et, bu şekilde bulmak zor abi” diye akıl verdi, biri de şunu yazdı:
“Normal bir insan Doğukan Manço’ya niye para gönderir? Buna inanan adam yaşamasın zaten.”
İnsanımız enteresan!

GÜNÜN SÖZÜ

“Hayat üç bölümdür; dünyayı değiştireceğini sandığın, değişmeyeceğini anladığın ve dünyanın seni değiştirdiğine emin olduğun…” (Sartre)