8 Ocak 2023 Pazar  –  Milliyet –  Alice

Oyuncu Mine Tugay, bir diziye konuk oyuncu olarak katıldı. Dizinin Mine Tugay’lı o bölümüne dair tanıtım yayınlanınca oyuncu sosyal medyada gündem oldu. Bunun sebebi, oyuncuya hayranlarının duyduğu özlem değil, Mine Tugay’ın görüntüsündeki değişimdi. Mine Tugay, hakkında yazılanlar ve yapılan negatif yorumlar üzerine sosyal medyasından şu açıklamayı yayınladı:

“Herkes konuşmuş madem bir de ben konuşayım dedim. Sevgili dostlar, ben sol gözümle ilgili 12 yıldır bir sağlık problemi yaşıyorum.
Zamanında yapılan bir dolgunun sol gözümün altında donması üzerine birkaç ameliyat olmak zorunda kaldım ve ara ara o bölgede şişmeler ve çökmeler oluyor.

 

Kist ameliyatı oldu

Bu son kertede orada oluşan bir kist sebebiyle bir ameliyat oldum ve kortizon tedavisi görüyorum. Ki onun şişliğine denk geldi bazı sahnelerim maalesef. İzleyenlere de bunu minimum yansıtmak için filtre uygulandı. Fakat estetik bağımlılığıma kadar gelmiş konular. Hayır değil öyle. Sağlık bu. Kimse de benim bu yaşadığım zor süreci yaşamaz umarım. Yani demem o ki rahat olun, ben iyileşiyorum ve moralim yüksek. Güzel dileklerinizi aldım şimdiden. Çok sevgiler… Bu arada olayların geçmişini, gerçeğini bilmeden bu kadar yanlış konuşmaların yapılması da gerçekten üzücü.”

Mine Tugay’a geçmiş olsun ve şifa dileklerimi ilettikten sonra, oyuncunun açıklamasındaki bazı bölümlere dikkat çekmekte yarar var.

Yanlış dolgunun hasarı

Mine Tugay’ın yazdıklarından anladığım o ki 12 yıldır yaşadığı sağlık probleminin sebebi yaptırdığı dolgunun zamanla donması. Bu nedenle birkaç kez ameliyat olmasına rağmen, yanlış malzemeyle yapılan dolgunun yüzünde yarattığı hasardan kurtulamayan oyuncu, orada oluşan kist yüzünden ameliyat olup, kortizon tedavisi bile gördü.

Daha güzel görünme uğruna bir dizi sağlık problemi yaşıyorsa insan, bu demektir ki zamanında kendini işinin ehli olmayanlara teslim etti.

‘Hayır’ demeyi bilmek

Mine Tugay’ın ameliyat sonrası kortizon tedavisinin yüzünde yarattığı şiş tamamen inmeden kamera karşısına geçmesi hata.
Seda Sayan filtresi de kullansan, kortizonun yarattığı şişliklerin seyirciye geçmesini önleyemiyorsan, ‘misafir oyuncu’ da olsa kameraların karşısına geçmeyeceksin.

Mademki görüntüne ve hakkında yazılacaklara bu kadar önem veriyorsun, o zaman ona göre davranacak, yeri geldiğinde teklif ne kadar cazip de olsa, “Hayır” demeyi bileceksin. Doğru şöhret yönetimi bunu gerektirir çünkü. Aksi takdirde, gülü seven dikenine de katlanmak zorundadır.

Prens Harry’nin kitabı çıkmadan olay oldu!

Prens Harry ve Meghan Markle, İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıp ABD’ye yerleşeli üç yıl oldu. Anlaşılan o ki kendileri Los Angeles’ta, ama akılları hâlâ Londra’da.

Meghan Markle, röportajlarında söyledikleri, çiftin belgesellerine yaptıkları açıklamalar ve Prens Harry, 10 Ocak’ta satışa çıkacak kitabında yazdıklarıyla antipatik bir hal almaya başladı.

Sussex Dükü Prens Harry’nin otobiyografi kitabı ‘Spare’ daha okurlarıyla buluşmadan olay oldu. Çünkü bir dizi ilginç itirafı var kitapta.

Afganistan’da asker olarak görev yaptığı yıllarda 25 Taliban üyesini öldüren Prens Harry, “Beni tatmin eden bir sayı değil ama utandırmıyor da” diye yazdı.

ABD ve İngiltere askerleri, Afganistan’a niye gidip, onca Taliban üyesi veya sivili öldürdü?

Ülkeyi Taliban’dan kurtarmak için!

Askerliğinin üstünden yıllar geçen Sussex Dükü ve eşi, 2020’de İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıp ABD’ye yerleşti.

Afganistan’ı kim yönetiyor şimdi?

Afgan kadınların özgürlüklerini elinden alan ve okumalarını bile yasaklayan Taliban.

Demek ki boşunaymış onca savaş, dökülen onca kan…

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsanların seni çok sevdiği zaman, onların işine en çok yaradığın zamandır.” (Bukowski)