MİLLİYET TELEVİZYON – 18 MAYIS 2013 CUMARTESİ  –  ALİCE

İster Çin’den gelsin görüntü, ister Rusya’dan… İster Amerika polisi servis etsin güvenlik kameralarının çektiği trafik kazalarının görüntülerini, ister Türk polisi…
Görüntüler dünyanın neresinden gelirse gelsin, televizyonda yayınlandığında yarattığı yankı aynı…
Herkesin ilgisini çekiyor bu tür kaza görüntüleri…
Çünkü her biri ibretlik…
Çünkü hepsi gerçek…
Zaten “gerçek”ten daha ilginç ne var ki, bu hayatta?

MOBESE görüntüleri reyting yaptıkça, ekranlardaki bu tür haberlerin sayısı da arttı.
Yurtdışından gelen görüntülere dair diyecek bir lafım yok, ama Türkiye’den ekranlara yansıyan MOBESE haberlerine dair söyleyeceklerim var.
Evet, görüntüler çarpıcı…
Evet, meydana gelen kazalar, sürücü hatalarının nelere malolduğunu apaçık gözler önüne seriyor…
O yüzden belki birileri ders alır diye bu tür görüntüleri sıkça yayınlamakta yarar var.
Bir kişi bile kurtulsa kâr!
Peki ya sonrası?
Dehşet içinde izlediğimiz o kazaya sebep olan sürücü bir ceza aldı mı?
O kazanın mağdurlarına ne oldu?
Bu kazalarda yaralananlar, sakat kalanlar yani mağdur olanların son durumu nedir?
Elbette ki, her ilginç MOBESE görüntüsü sonrasında olan – biteni haber yapmak zordur, ama şimdiye kadar o kazalardan bir tanesine bile fikri takip yapılmamış olması tuhaf değil mi?
Al polisten ya da internetten görüntüyü, olduğu gibi getir ekrana…
Görüntülere bakıp birkaç satır metin yazmak mıdır habercilik?
Bu ülkede günün 24 saati sadece trafik kazalarını değil, insanoğlunun başına gelebilecek her türlü ilginç kazayı yayınlayan kanallar var.
O zaman en büyük “haber kanalları” onlar!
Ne zaman ki, bir kanalın haber merkezi, o ilginç kazaların sonrasına dair bilgileri ekrana taşır, o zaman bunun adı televizyon haberciliği olur. Aksi takdirde bunun adı “MOBESE haberciliği”dir.

HUZURLARINIZDA EMEKLİ HALUK VE EŞİ 

emekli haluk ve eşi“Çocuklar Duymasın”ın ekran serüveni nerede başlamıştı?
TGRT’de…
TGRT ne oldu?
Satıldı, FOX oldu…
atv’de seyircilerine veda eden “Çocuklar Duymasın”ın yeni kanalı neresi?
FOX, yani eski TGRT…
“Çocuklar Duymasın” böylece başladığı yere döndü.
Ekranların sevilen komedi dizisi bundan böyle başka bir kanala geçer mi?
Sanmıyorum…
Dizinin baş kahramanı “Haluk” bile, emekli olduğuna göre FOX, “Çocuklar Duymasın” için “son durak” olacak.
FOX’un eylül ayından itibaren hafta içi beş gün, ana haber bülteninden önce “arkası yarın” şeklinde ekrana getireceği dizinin çekimleri şimdiden başladı.
Tamer Karadağlı, artık emekliliğin tadını çıkaracak “Haluk” rolü için bıyık bırakırken eşini canlandıran Pınar Altuğ, görüntüsünde bir değişiklik yapmadı.

ÖNEMLİ MESAJLAR VAR ANGELİNA’DAN

rs_1024x759-130411161723-1024.AJolie.ms.041113O, tartışmasız dünyanın en popüler kadınlarından biri…
Dünyanın pek çok ülkesinden milyonlarca kadının örnek aldığı bir isim o…
Angelina Jolie, sadece güzel ve seksi bir aktrist değil, o aynı zamanda Somali’den Suriye’ye dünyanın pek çok yerinde çile çeken kadınlara, açlığa mahkum edilen çocuklara dünyanın dikkatini çekmeye çalışan bir gönüllü…
Dünyanın birçok bölgesinden çocukları alıp evlat edinmesi de bunun en somut göstergesi…
UNICEF’in en popüler elçisi Angelina Jolie, günlerdir kanser nedeniyle göğüslerini aldırmasıyla gündemde…
Beş gündür Los Angeles’tayım, hangi kanalı açsam, hangi gazeteye baksam Angelina Jolie var…
Çünkü hem kişi, hem olay önemli…
Şov dünyasının en seksi, en güzel yıldızı, göğüslerini aldırdıktan sonra yaşadıklarını New York Times’a yazdı.
37 yaşındaki Angelina Jolie’nin, “Annem (Marcheline Bertrand) 10 yıl yumurtalık kanseriyle mücadele etti ve 56 yaşında öldü” diye başladığı yazısında çocuklarına dair bakın nasıl bir vurgu var:
“Çocuklarıma bu hastalığın beni onlardan ayırmayacağına dair söz vermem gerekiyordu fakat gerçek; benim de ‘hatalı’ gen diye bilinen, meme ve yumurtalık kanserine neden olan BRCA1 genini taşıyor olmamdı. Operasyondan önce yüzde 87 olan risk, yüzde 5’e düştü. Artık çocuklarıma, beni meme kanserinden kaybetme korkusu yaşamanıza gerek yok diyebileceğim.”
Şov dünyasının en güzel ve en seksi kadınlarından biri olarak gösterilen Jolie, göğüsleri alınınca kadınlığının azalmadığını, bu süreçte Brad Pitt gibi destekçisi ve hayat ortağı olduğu için çok şanslı olduğunun da altını çizdi.
Doktorunun teşhisi 2 Şubat’ta koyduğunu ve üç aylık süreçte bunu gizli tutmayı başardığının altını çizen Jolie, gazetedeki yazıyı kanser korkusu yaşayan kadınlara yardımcı olmak amacıyla kaleme aldığının altını çizdi.
Jolie, hemcinslerine erken teşhis için ailelerinin meme ve yumurtalık kanser geçmişlerini çıkartmak için gerekli olan kan testlerini yaptırmalarını tavsiye etti.
New York Times’ın internet sitesindeki Angelina Jolie yazısı için binlerce okur yorum gönderdi. Çoğu sanatçıya geçmiş olsun dileklerini iletirken, Angelina Jolie’nin kadınlara, “Mutlaka yaptırın” dediği BRCA1 ve BRCA2 test maliyetlerinin Amerika’da 3 bin dolar olmasına tepki gösterenler de yok değildi.
 

LATİN SICAKLIĞI

5,w=985,c=0.bildJENNİFER LOPEZ 3 JENNİFER LOPEZ 4JENNİFER LOPEZ SONLatin şarkıcı Jennifer Lopez’in yeni klibinin çekimlerinden Amerikan medyasına yansıyan fotoğraflar çok hoş…
Yeni single “Live It Up”ın klibi için Florida plajlarında kameralar karşısına geçen şarkıcıdan objektiflere yansıyan bu fotoğraflar, işini ne denli severek ve de eğlenerek yaptığının göstergesi… Her karesinde Latin sıcaklığı var Jennifer Lopez’in… Klip çekimleri bitti, 43 yaşındaki şarkıcı koreograf sevgilisi Casper Smart ile el ele setten ayrıldı. Jennifer Lopez, klip çekiminde ne kadar neşeli, eğlenceliyse, sevgilisiyle setten ayrılırken o denli ciddi olması dikkat çekici.

“HANELER” EKİBİNDEN FARKLI BİR KOMEDİ

timthumb“Güzel kız izlenmeyi artırır mı?”
“Şeytan doldurur mu?”
“Çay, hararet alır mı?”
“Anneye kalkan el taş olur mu?”
Yayınlandığı dönemde Kanal D’nin ilgi gören işlerinden biri olan “Haneler” ekibinden Kamil Güler, Barış Başar ve Serhan Ernak, dilimize pelesenk olan sözlerin mizahını yapıyor şimdilerde.
Nerede mi?
Her Cuma günü NetD’de…
Nasıl mı yapıyorlar bunu?
Deneyleyerek…
“Kafa Jello” ekibi kafaya vurulan tavanın insanı bayıltıp – bayıltmadığını uygulamalı olarak gösteriyor kendilerini izleyenlere.
Alıyorlar tavaları ellerine, vuruyorlar birbirlerinin başına…
Sonuç ne çıkarsa bahtlarına…
Sunuculuğunu Kamil Güler, Barış Başar, Serhan Ernak’ın, yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun, metin yazarlığını Melikşah Altuntaş’ın yaptığı “Kafa Jello”yu izleyip, eğlenmek ve gülmek için ’http://www.netd.com/kafajelloyu <http://www.netd.com/kafajello’yu> tıklamanız yeterli.


.