31 ARALIK 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Müslüm Gürses’in hayatını anlatan “Müslüm”, 2018’in en çok izlenen filmi oldu. Vizyondaki 9’uncu haftasında 6.229.522 kişinin izlediği film, 82 milyon 107 bin lira hasılat elde etti. 

Digital Sanatlar/Mustafa Uslu ile ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık/Nuri Yıldırım, “Müslüm”ün eşit oranda iki hissedarı. Ancak Uslu, filmi CGV Mars Entertainment’e verirken tüm hakların kendinde olduğunu beyan etti.

Filmin vizyona girmesine bir gün kala ICNN Yapım, CGV Mars Entertainment’a ihtarname gönderdi. Eser İşletme Belgesi’ni kanıt olarak sunan şirket, yapımcıya yapılacak ödemenin yüzde 50’sini istedi, aksi takdirde filmi durduracağını bildirdi.

Bunun üzerine CGV, sorunu çözmeleri için iki ortağı bir araya getirdi. Yıldırım, Uslu’ya düşen payın yüzde 50 olduğunu kabul etti. Yıldırım, Uslu’nun “Ekstradan harcamalarımız oldu, payım yükseldi” diyerek sunduğu harcamalara itiraz etti.

Taraflar anlaşamayınca konu yargıya taşındı. Bunun üzerine CGV Mars, “Müslüm” filminden yapımcılara düşen payın yüzde 50’sini Uslu’nun hesabına, yüzde 50’sini ise Sulh Ceza Mahkemesi’ne yatırmaya başladı. Şu ana kadar burada biriken para 20 milyon lira civarında. Yargı karar verecek, bu paranın yapımcılar arasında hangi oranda paylaşılacağına.

YENİ YILA KİMİNLE GİRMEK İSTERSİNİZ? 

2018’i bitirip, 2019’a merhaba diyeceğiz bu gece…

Yeni yıl, yeni umutlar demek.

Kimi satın aldığı tek bilete büyük ikramiye çıkmasının, kimi yeni yılın yeni bir aşk, yeni bir iş gibi yeni kapılar açmasını diler.

Hayal kurmak bedava nasılsa!

Peki, “Yılbaşı gecenize hangi ünlünün eşlik etmesini istersiniz?” diye sorsalar, cevabınız ne olurdu?

Sizi bilemem, ama Türkiye’nin “beyaz yakalıları”nın bu konudaki tercihleri belli.

Araştırma şirketi ERA, veri tabanına kayıtlı iş dünyası temsilcilerinin 220’siyle 30 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında online bir anket yaptı.

Deneklere yöneltilen soru şuydu:

“Yılbaşı gecenizde aşağıdaki ünlülerden hangisi ile eğlenmek isterdiniz?”

Ankete katılan “beyaz yakalı” kadınların ve erkeklerin “1 numarası” aynı:

Üstelik kadınlarda bu oran yüzde 43, erkeklerde yüzde 49…

İşte ankete katılan “Beyaz yakalı kadınlar”ın tercihleri (%):

Cem Yılmaz (%43), Gülse Birsel (%31), Tarkan (%27), Zeki Müren (% 27), Freddie Mercury (%23), Sezen Aksu (%18), Michael Jackson (%12), Madonna (%11), Elon Musk (%10),  Enis Arıkan (%6),  Kaan Sekban (%5), George Clooney (%5)…  

Erkeklerin yılbaşı gecesini birlikte eğlenerek geçirmek istediği ünlüler ise şöyle:

Cem Yılmaz (%49),  Zeki Müren (%30), Gülse Birsel (%21), Sezen Aksu (%20),   Freddie Mercury (%19),  Madonna (%17), Tarkan (%16), Elon Musk (%16),   Beyonce (%10), Michael Jackson (%6),Mozart (%6), Bob Marley (%6), Rolling Stones (%6), Müslüm Gürses (%6)… 

GÜNÜN SÖZÜ

Laf yetiştirmekte çok başarılı kişiler, kendini yetiştirmede çok başarısızdır. (Albert Camus)