MİLLİYET CADDE – 29 AĞUSTOS 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

MÜ-YAP, kurum dışından insanlardan oluşacak bir araştırma komisyonu kurulmasına karar verdi. Şayet kontenjanı dolmadıysa(!), ben de talibim o komisyonda görev yapmaya…

Bugüne kadar kimsenin adamı olmadım… Hiçbir güce boyun eğmedim, kimseye de “Eyvallah” demedim. Nokta kadar hatır için virgül gibi eğilmedim… Doğrudan sapmamaya büyük özen gösterdim. İçim dışım birdir… “Gırtlak dokuz boğumdur” derler, galiba benimki doğuştan ütülü, o yüzden içimden ne geçiyorsa çekinmeden söylerim… Son söylenecek lafı ilk söylemenin, dobralığın, doğrucu Davut’luğun çok zararını gördüm, yine de değişmedim. Her gerçeği her yerde söylemenin doğru olmadığını geç de olsa öğrendim ama doğuştan, “Ortama ayak uydurma, duruma göre pozisyon alma” sürümü yüklemedikleri için bana, yapacak bir şey yok. Yalandan nefret ederim. Yalan söyleyenden, insanların yüzüne başka, arkasından başka konuşanlardan da öyle…

Başkansız basın toplantısı
Dünyanın önde gelen müzik istatistik ve haber sitelerini kaynak göstererek YouTube’un MÜYAP’ın müzik kanalından 261 milyon video izlenmesini sildiğini yazdım, ortalık ayağa kalktı. Yazım üzerine MÜ-YAP Başkanı Bülent Forta, bu sahtekarlığı yapanların listesini YouTube’dan istediklerini, gelince kamuoyuna açıklayacaklarını beyan etti.         MÜ-YAP yönetiminden Hasan Saltık, bu işleri kimlerin yaptığına dair adres bile gösterdi. Beş kişilik MÜ-YAP yönetiminden üç kişi Samsun Demir, Bülent Seyhan ve Deniz Erdem ise ilk günden beri başka telden çaldı!

Yapımcılar: “Sanatçılar yapmıştır”
Bakar mısınız salı günü yaptıkları basın toplantısından çıkan açıklamalara…
Samsun Demir: Bu sahte tıklanma haberleri üzerine tam     24 şirket MÜ-YAP’tan ayrıldı.
Bülent Seyhan: Haksız yere eleştirildik. Eğer sahtecilik varsa, bunu şirketler değil, sanatçılar yapmıştır.
Bir yazım üzerine  MÜ-YAP’tan 24 şirket ayrılıyorsa, şimdiye kadar MÜ-YAP’ı suçlamadığım halde yönetimden üç kişi gereksiz alınganlık yapıp, “En iyi savunma, saldırıdır” taktiğini uyguluyorsa, müzik yapımcısı oldukları için MÜ-YAP’ın yöneticisi olan insanlar, “Sahteciliği sanatçılar yapmıştır” diyorsa, demek ki tahminimden çok daha büyük sorunlar var ortada.
MÜ-YAP Başkanı Bülent Forta ve Hasan Saltık’ın katılmadığı basın toplantısından sonra Bülent Seyhan, yönetim kurulu olarak bu konuyu araştırmak için MÜ-YAP dışından insanlardan oluşacak bir komisyonu kurulmasına karar verdiklerini yazdı Twitter’da…  Süper… Şayet     kontenjanı dolmadıysa(!), ben de talibim o komisyonda görev     yapmaya.

ÇAMUR AT, TUTMAZSA İZİ KALIR

Beyaz TV’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için belgesel yaptığına, 3 Eylül Salı akşamı yayınlanacak programın adından afişine, belgesel için kimlerle konuşulduğuna dair bir yazı yazdım. O da medyada geniş yankı buldu. Bir internet sitesi hakkımda, “Ali Eyüboğlu’nun flaş haber diye yazdığı haber, yeni değil     3.5 ay önce Talat Atilla bunu yazdı” diye haber yaptı.
Atilla, yazılarını takip ettiğim biri değil. Böyle bir haber yapılınca hakkımda, merak ettim baktım o yazıya…
Beyaz TV’nin Başbakan için 3.5 milyon dolar harcayıp bir belgesel yapacağı, Osman Gökçek’in belgeselin içeriğini “devlet sırrı gibi” sakladığından başka hiçbir bilgi yok. Çünkü daha çekilmemiş belgesel. Bense programın adından ne zaman yayınlanacağına, içeriğinin nasıl olduğuna dair bir dünya kadar yeni bilgi vermişim o yazıda. Değil “dağlar”, “dünyalar” kadar fark var arada. Bayatladı artık o “Çamur at, tutmazsa izi kalır” numaraları.

GÜNÜN SÖZÜ
“Her çiçeğin boynunu büken bir mevsim, her insanı hayata küstüren bir vicdansız vardır.”