MİLLİYET – 27 OCAK 2017 CUMA  –  ALİCE

Adele’in babasıyım” diyen Bodrumlu türkücü Mehmet Asar’ın açıklamalarını okudunuz ya da duydunuz mu?   
Adele’in annesi Penny Adkins’le 1987’de tatil için geldiği Bodrum" href="http://www.milliyet.com.tr/bodrum/" target="_blank">Bodrum’da tanıştığını, onu taksisiyle gezdirirken yakınlaşıp bir süre ilişki yaşadıklarını açıklayan Asar’ın babalık için argümanlarıysa şunlar:
“Annesiyle birlikte olduğumuz tarihle, Adele’in doğum tarihleri birbirine tam olarak uyuyor.  
Adele’in çene, göz, yüz yapısı, saçları ve sağ elini kaldırdığında 3 ve 4’üncü parmaklarının bitişik olması, aynı benim gibi…  
Şarkılarda yaptığı vurgular, benim söylediğim eserlerdeki vurgulara çok benziyor. Bu da genetik olabilir.  
Adele’in babası olduğumu düşünüyorum, hissediyorum.  
Hiçbir beklentim yok. Sadece kızım gerçekleri öğrensin istiyorum.”  
Adele’in bir söyleşide, “Ailem Türk, İspanyol ve İngiliz asıllı” demesi Asar’ı geç de olsa harekete geçirmiş olmalı.  
Ancak Asar, “Kızım” dediği Adele’in aynı söyleşideki, “Babamdan dolayı yarı Galli’yim, bu yüzden de yuvarlak hatlarım var” sözünü duymadı galiba.
Nedir bu Adele’in Türklerden çektiği.
Geçen yıl “Milllion Years Ago” şarkısının nakaratıyla Ahmet Kaya’nın “Acılara Tutunmak” arasındaki benzerlikle başlayan Adele’i Türkleştirme operasyonu, bu yıl Asar’ın “bomba iddiası”yla yeni bir boyut kazandı.
Seneye de birinin, Adele’in asıl ismi ‘Edele’dir, annesi ‘Feriştah’tır. Kaslı, iri yarı erkeklerden hoşlanan Feriştah, Edele adını taktığı kızını bebekten İngiliz bir aileye evlatlık vermişti” demesini bekliyorum.

EVLİLİK PROGRAMLARI  ANKETİ VE GERÇEKLER  

Meclis Araştırma Komisyonu’nun yaptırdığı araştırmaya göre halkımızın yüzde 79.1’i evlilik programlarının Türk aile yapısı ve evlilik ilişkilerini olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor.
Türk halkının yüzde 14.5’i ise bu programların zararlı olmadığı görüşünde.
Ankete katılanların tamamı evlilik programlarına çıkmayı düşünmezken, 100 kişiden 45’i ise insanların izdivaçları “merak”tan izlediğini söyledi. Evlilik programları için “Mahremiyetin deşifresi” diyenlerin oranı yüzde 35 çıktı.
Ankete göre evlilik programlarının bu denli izlenmesinin yüzde 20’lik gerekçesi “eğitimsizlik”, “boşluk” ve “ilginçlik”…
Meclis Araştırma Komisyonu’nun Evlilik programları toplum için zararlı” diyen bu araştırmayı ne yapacağını çok merak ediyorum!
Bakalım sümen altı mı edecek yoksa gereğini mi yapacak?
Bekleyip, göreceğiz.

TRABZON’DA ÇİFTE GALA 

Trabzonspor’un Akyazı’daki Şenol Güneş Tesisleri ve stadyumunun açılışına gidememiştim.
Trabzonspor Kulübü, iki gerekçeyle bu hafta davet edince, hayır diyemedim.
Bu akşam Efsane Avni Aker" href="http://www.milliyet.com.tr/avni-aker/" target="_blank">Avni Aker’e Veda” belgeselinin galası var, pazar günü de Trabzonspor, yeni stadında ilk maça çıkacak.
Cuma akşamı televizyoncu Cengiz Özkarabekir’in hazırladığı belgeseli, pazar günü de Trabzonspor – Gaziantepspor" href="http://www.milliyet.com.tr/gaziantepspor/" target="_blank">Gaziantepspor maçını izleyeceğiz Şenol Güneş Stadyumu’nda. Ligin ikinci yarısına iki galibiyetle başlayıp, taraftarını umutlandıran Trabzonspor, bakalım zaman içinde Şenol Güneş Stadyumu’nu ikinci Avni Aker yapabilecek mi?

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanların da yan etkileri var. Bazıları başını döndürürken, bazıları mideni bulandırabiliyor. (Nicanor Parra)