MİLLİYET – 8 AĞUSTOS 2014 CUMA  –  ALİCE

İclal Aydın, "O Hayat Benim"de "Hasret"i oynayacak.
İclal Aydın, yeni yayın döneminde “O Hayat Benim”in “Hasret”i  olacak.

Yaz tatiline girmeden önce yayınlandığı pazar akşamları FOX’a iyi reyting kazandıran “O Hayat Benim” dizisinin kadrosuna bir yıldız daha katıldı.
Yapımcılığını Pastel Film Yaşar İrvül’ün üstlendiği dizide Ezgi Asaroğlu’nun oynadığı “Bahar”ın annesi “Hasret” ilk bölümden bu yana yoktu. Daha doğrusu bir kişi dışında herkes onu öldü biliyordu.
Yapımcı Yaşar İrvül’ün o rol için aylarca süren oyuncu arayışları nihayet bitti. Yapımcı, İclalAydın’la “O Hayat Benim”de “Hasret”i oynaması için anlaştı. Haftaya cuma günü başlayacak çekimlerde dizi ekibine katılacak Aydın, eylül ayının ikinci haftasında “O Hayat Benim”de dengeleri bozan “Hasret” olarak çıkacak seyirci karşısına.

ARINÇ, EKMEL BEY İÇİN “MAŞALLAHI VAR” DEDİ!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Star Ana Haber’de Nazlı Çelik’in konuğuydu.
Çelik’in Arınç’a yönelttiği son soru, sorumlusu olduğu TRT’nin cumhurbaşkanı adaylarına eşit zaman ayırıp ayırmadığıydı.
Üç cumhurbaşkanı adayının TRT konuşmalarının kaydedildiği gün kurumda olduğunu, Başbakan Erdoğan’ın çekimleri hemen tamamlayıp ayrıldığını anlatan Arınç, Ekmeleddin İhsanoğlu içinse şöyle ilginç bir laf etti:
“Önce Ekmeleddin Bey geldi. Maşallah, iki saatte 10 dakikayı zor çekebildik.”

VIP KONSER ALANI OLUR

Park Otel’in macerası eski, Park Bosphorus İstanbul’unki ise yeni… CVK Turizm Grubu’nun bünyesindeki otele iki kez ödül töreni için yolum düştü. Madencilik, turizm, inşaat ve gayrimenkul, stok sahası kiralama olmak üzere farklı sektörlerde 9 şirket sahibi işadamı Mahmut Çevik, Park Otel karkasından gerçekten güzel bir otel inşa etmiş.
800 milyon dolarlık servetiyle 2013’te Forbes’ın listesine 55’inci sıradan giren Çevik, Park Bosphorus Hotel’in arsasına 100 milyon dolar, içine ise 250 milyon dolar harcamış. Tarihi 1890’lara kadar uzanan Park Otel, yeni adıyla Park Bosphorus Hotel öyle bir terasa sahip ki hem manzarası süper, hem alanı… 4 bin 500 m2’lik yekpare Boğaz manzaralı seyir terasında otel, 1.5 milyon euro harcayıp, etrafı rahatsız etmeyecek ses ve ışık sistemi kuracakmış.
Park Bosphorus Genel Müdürü Bahri Şahin’in yerinde olsam şöyle yaparım;
İyi havalarda sadece Adalar’ın değil Yalova’nın bile görülebildiği o müthiş manzaralı terasta, yerli yabancı starların ağırlandığı VIP konserler düzenlerim.

ÖZEL SEKTÖR SAYESİNDE

Türk dizilerinin dış pazara açılıp, bu sayede Türkiye’ye yılda 200 milyon dolar civarında döviz gelmesi devlet sayesinde mi oldu?
Hayır.
Özel sektör kendi imkânlarıyla başardı bunu.
Kate Moos, Naomi Campbell gibi şov dünyasının yıldızlarının Bodrum’u komşu kapısı yapmasında devletin katkısı var mı?
Yok.
Bu da özel sektör sayesinde oldu.
Zaten devlete kalsa, eminim bürokratların çoğu, “İstemiyoruz o ahlakı bozuk eski yıldızları Bodrum’da” der, değil detoks merkezine, hamama bile girmelerine izin vermezdi.

HAKEME VE FUTBOLA SAYGISI OLMAYANLAR!

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Milliyet’ten Cemal Ersen’e açıklamış:
“Türkiye’de hakeme her türlü zorluğu çıkaran futbolculara bir de Avrupa’da bakın. Burada kurt, orada kuzu kesiliyorlar. Altını ısrarla çiziyorum. Artık bu tarz futbolcuya hakem gerekli tavrı koyacak. Hakeme saygısı olmayan futbolcu cezasını çekecek.”
Süper…
Bayıldım Alp’in bu demecine…
Keşke hayata geçse…
Ama bu yetmez.
MHK’nın aynı hassasiyeti çifte standart uygulayıp, maçları katleden hakemler için de göstermesi şart.
Futbolcuya sert, hakeme eyyam olmaz.

GÜNÜN SÖZÜ
“Edebim el vermez edepsizlik edene. Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene.”