MİLLİYET CADDE – 21 EKİM 2013 PAZARTESİ  –  ALİCE

FOX’da ekrana gelen “Karagül”ün ilk bölümlerinde yer alan ve daha sonra senaryo gereği Fırat Nehri’nde kaybolan Özcan Deniz, geri dönüyor.

ozcan_deniz_karagul_dizisine_geri_donecekmiGeçen sezon FOX’un en yüksek reytingli dizisiydi… Avşar Film’in çektiği dizinin bu sezon durumu kötü mü? “Karagül” bu sezon da karşısında yeni ve iddialı diziler olmasına rağmen “Total”de ya  birinci oluyor ya ikinci. FOX’un gün birincisi olduğu tek gün var, o da “Karagül”ün yayınlandığı cuma.. Ancak “Karagül”ün “AB” reytingi “Total”e oranla bir tık daha düşük.
Reklamcıları ilgilendiren AB ve C1 olduğu için dizinin hem “Total” hem “AB” reytingini bir tık yükseltmenin formülü belli.
“Karagül”ün ilk bölümünden sonra tıpkı Halfeti’nin bir kısmı gibi Fırat’ın sularında kayıplara karışan Özcan Deniz’i yeniden diziye döndürmek. “Karagül”ün Star TV’nin yeni dizisi “Medcezir”i hem “Total”de hem “AB”de geçmesinin formülü bu da, taraflar böyle bir şeye niyetli mi? “Karagül”ün yapımcısı Şükrü Avşar’a sordum Özcan Deniz’in diziye tekrar dönüp dönmeyeceğini, dönecekse bunun ne zaman gerçekleşeceğini.

Ozcan-Deniz-ilk-bolumde-oldu-mu“Rekabet çok kızıştı”
İşte Avşar Film’in sahibi Şükrü Avşar’ın bu konuda söyledikleri: “Şu günlerde bir kanalda yeni bir dizi için teklif alınca, biraz kafası karıştı ama Özcan Deniz’le hem sözleşmemiz hem film çalışmalarımız var; o yüzden bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Aslında Özcan’ı yılbaşını beklemeden katmak istiyorduk diziye ama iş takvimi müsait değil. Yönettiği ve başrolünü oynadığı, kasımda vizyona girecek bir filmimiz var. ‘Su ve Ateş’in hem Türkiye, hem Avrupa galaları olacak. Özcan’la birlikte çalıştığımız bir önceki film ‘Evim Sensin’ 600 bin gişe yaptı Avrupa’da. Müthiş bir rakam bu… O yüzden ayrı bir önem veriyoruz Avrupa’ya. Film vizyona girdikten ve galaları bittikten sonra Özcan ‘Karagül’de oynamaya başlayacak. İhtiyacımız da var ona. Çünkü geçen sezon gibi değil bu yıl cuma akşamları reyting yarışı. Hâlâ durumumuz iyi ama rakipler güçlü, rekabet kızıştı. Çok çetin geçiyor reyting yarışı.”

Dönünce ne yapacak?
Diziyi izleyenler bilir Özcan Deniz’in “Karagül”deki durumunu. İzlememiş olanlar için kısaca özetleyeyim. Murat Şanverdi’nin (Özcan Deniz) Halfeti’de “Narin Mercan” (Özlem Conker) adlı imam nikahlı, İstanbul’da ise “Ebru Şanverdi” (Ece Uslu) isimli resmi nikahlı eşleri vardı. Ağabeyi “Murat”ı Fırat’ın sularına gömünce kumalar memlekette buluştu ve adeta kader ortağı oldu.
“Murat”ın diziye, suda uzun süre nefessiz kalmanın getirdiği ufak tefek hasarlarla döneceğini, eşlerinden birinin o dönmeden “Fırat Mercan”la (Yavuz Bingöl) samimiyeti ilerletip, hayatından çıkaracağını şimdiden belirteyim.

MANCINI’DEN SÜPER TESPiT

Galatasaray’ın Karabük’ü 2-1 yendiği maçtan sonra şöyle bir soru yöneltildi Roberto Mancini’ye: “Galatasaray kötü oynadı, Bruma ve Amrabat gibi iki oyuncu olmayınca kanatlardan giden bir oyuncu da yoktu. Bunun için ne dersiniz?”
Mancini, bu soruya şu yanıtı verdi: “Ben burayı seviyorum. Çünkü İtalya gibi. Herkes her şeyi biliyor.”
Mancini, Galatasaray’la üç yıllık sözleşme yapalı daha üç hafta bile olmadı… Mancini’nin bu kadar kısa sürede Türkiye’nin tıpkı İtalya gibi herkesin her şeyi bildiği bir ülke olduğunu saptamasına şapka çıkarmalı… Gerçekten de herkesin her şeyi bildiği ya da öyle zannettiği bir ülkedir Türkiye.
Buyrun size iki örnek: Güneydoğu’daki illerimizden birinin belediye başkanı yeniden aday olmayacağını açıkladı. Bu kararını defalarca kamuoyu ile paylaştı. Sağır sultan bile duydu, ama bizim “siyaset yazarı” kardeşimiz hâlâ, “Yeri garanti belediye başkanları” arasında sıralıyor ismini.
“Uzman”dan “karavana” denir buna!
Kendini “Dizi müneccimi” ilan eden akademisyen, başladığında yerden yere vurup, “Tutmaz bu” diye iddialı bir yazı kaleme aldığı dizi ikinci sezonunda… Kimse de çıkıp, “Ne oldu müneccim? Hani uzmanıydın bu işin? Öngörün tutmadı” diye iki satır yazmadı hakkında. Çünkü burası Mancini’nin de gelir gelmez anladığı gibi herkesin her şeyi bildiği bir ülke!

GÜNÜN SÖZÜ
“Herkes insan doğar, ama sadece bazıları insan kalır”