MİLLİYET CADDE – 19 Haziran 2012 Salı  ALİCE

Müzik dünyasının ünlüleriyle Latin rüzgarları estiren bir albüm çıkaran Emir Ersoy oyuncu Özgü Namal’a da şarkı söyletti, hem de Latin bir şarkı…

Türk pop müziğine adını ‘Kalipso Kralı’ olarak yazdıran Metin Ersoy’un oğlu Emir Ersoy, unvanına yakışır bir işe daha imza attı.
2010’da Ayça Varlıer, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk, Ajda Pekkan, Funda Arar ve Emre Altuğ gibi ünlülerle yaptığı ‘10 Şarkı 10 Şarkıcı’ projesiyle adından sözettiren Emir Ersoy, bu kez de yine müzik dünyasının ünlüleriyle Latin rüzgarları estiren bir albüm çıkardı.
Latin piyanisti Emir Ersoy, ‘Karnaval’ adlı albümünde sadece müzik dünyasının yıldızlarıyla çalışmadı.
Ersoy, ünlü oyuncu Özgü Namal’a da şarkı söyletti, hem de Latin bir şarkı…
Kenan Doğulu’nun ‘Hiç Bana Sordun mu?’, Yaşar’ın ‘Maskeli Balo’, Ayça Varlıer’in ‘Sil Baştan’, Duygu T. Tarhan’ın ‘Ayrılmam’ ile ‘Sayende’, Deniz Seki’nin ‘Aşk’, Işın Karaca’nın ‘Anlatsam’, Banu Kunt’un ‘Contas de Sirena’ ve ‘Cumhuriyet’, Berna Anter’in ‘Sen miydin?’, Alexi R. Contreras’ın ‘Nada te Importo’ şarkılarını okudukları albümde Özgü Namal’sa ‘Hele Bir Gel’ dedi.
Emir Ersoy’un teşekkür bölümünde de vurguladığı gibi Namal, ‘Hele bir Gel’i ‘Hele Bir Geeeellll’ şeklinde yorumladı. ‘Karnaval’ adlı albümünü TMC’den çıkaran Emir Ersoy, aynı zamanda oyuncu ve şarkıcı Ayça Varlıer’in sevgilisi…
Emir Ersoy, albümünün kartonetinde sevgilisi Ayça Varlıer’e bakın nasıl teşekkür etti:
“Tam albümü yapmak üzereyken beni terk ettiği için (ilham o sırada geldi, ama albüm gecikti) sevgili sevgilik Ayça Varlıer’e teşekkürler.”
Keşke her terk ediş ve geri dönüş böyle hayırlara vesile olsa!
Keşke her sevgili Ayça Varlıer gibi ‘sevgilik’ çıksa!

 

KEMER ALTIN NAR’DA BU?YIL KiMLER VAR?

‘9. Kemer Altın Nar Festivali’ 18 Haziran Pazartesi günü başladı. Festivalin açılış konserini müzik dünyasının genç yıldızlarından Murat Boz verdi…
Pazartesi akşamları tvem’de canlı yayınımız olduğu için açılışa katılamadım, ama bugün gideceğim festival sonuna kadar Kemer’de olacağım.
Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemlerde ‘sanata ve sanatçıya saygı’ adına Kemer’in cadde ve sokaklarına Münir Özkul, Barış Manço, Onno Tunç, Kemal Sunal, Sadri Alışık, Ekrem Bora, Gönül Yazar, Hülya Koçyiğit ve Metin Serezli gibi sanatçıların adlarını veren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül bu yıl da aynı şeyi yapacak.
Gül, yönettiği şehrin sokaklarına bu yıl törenle Orhan Gencebay, Haldun Dormen ve Nejat Uygur’un adlarını verecek.
Başka neler mi olacak ‘9. Kemer Altın Nar Festivali’nde? Bu akşam Volkan Konak konseri var.
Yarın akşam ödül töreniyle Safiye Soyman-Faik Öztürk ikilisinin konseri ve şovu…
Festivalin kapanış konseriyse perşembe akşamı Hülya Avşar’dan…
BU YiYECEKLER ÇÖP YERiNE KEŞKE BARINAKLARA GiTSE

Nusret Steak House’un garsonlarından İlkay Ünal’ın sokak hayvanlarını mutlu edecek bir fikri var. Nusret’te yemek yerken Ünal’ın anlattığı proje hoşuma gitti. Belki bir yetkili çıkar da sahiplenir bu projeye umuduyla paylaşmak istedim.
Ünal, Büyükşehir Belediyesi’nin irili ufaklı hayvan barınakları var, ama sadece var. Oysa Büyükşehir Belediyesi’yle sivil toplum kuruluşları ortak bir çalışma yapsa, büyük restoranlarda çöpe giden et ve kemikler toplansa ve barınaklardaki hayvanlara verilse ne güzel olur? Bizde günde 400- 500 kilo civarında kemik çöpe gittiğine göre büyük işletmeleri de hesaba kattığınızda ortaya çıkan rakamı düşünün. Bu atıklar ayrıştırılıp, özel çöp kutularına konsa ve yapılacak organizasyonla bunlar her gün toplanıp o barınaktaki hayvanlara götürülse keşke.”

SOSYAL MEDYANIN SUYUNU ÇIKARMAK

Başlığı okuduktan sonra “Sosyal medyanın suyunu çıkarmak da nasıl oluyor?” diye merak edecek olursanız, somut bir örnekle açıklayayım hemen bunu…
Kenan Doğulu, Facebook’ta bir hesap açtı kendine…
Açılış kurdelasının ‘Beyaz Show’da kesildiği www.facebook.com/kenandogulu sayfasının 2.5 gündeki takipçi sayısı 31 bin…
Aynı anda düğmeye basan sahte hesapların aynı süredeki takipçi sayısı kaç biliyor musunuz?
310 bin…
Sosyal medyanın suyunu çıkarmak değil de nedir bu?
GÜNÜN SÖZÜ

Susarak kazandığın değeri, boş konuşarak harcama..