MİLLİYET CADDE – 29 Haziran 2012 Cuma  ALİCE

Nihat Doğan’ın yazdığı tweet, Fatih Ürek’i kızdırdı. Ürek, Doğan hakkında dava açacağını açıkladı. Nihat Doğan’ın bu tweet’te Fatih Ürek’e biçtiği rol malum. Ürkek, pasif, korkak, yumuşak veya tırsık. Artık bu manada aklınıza ne gelirse!

Fatih Ürek, Nihat Doğan hakkında dava açacağını açıkladı. Ürek, moderatörlüğünü benim üstlendiğim tvem’deki ‘Magazin Meydanı’nın önceki akşamki canlı yayınında yaptı bu açıklamayı.
Bu satırları okuduktan sonra haklı olarak şu soru geldi aklınıza:
“Fatih Ürek, Nihat Doğan hakkında ne davası açacak? Ne sorun oldu aralarında?”
Malum Nihat Doğan, Suriye’nin uçağımızı düşürmesinin ardından bu ülkeye anında misilleme yapılması gerektiği, aksi halde ‘Yeni Osmanlı’ projesinin suya düşeceği şeklindeki savaş taraftarı tweet’leriyle gündemde.
Gerçi Nihat Doğan’ın ‘güney doğu’muzdaki Suriye’yi hedef alan tweet’leri rotasını şaşırıp ‘kuzey batı’mızdaki İngiltere’de yankı buldu, ama olsun.
Ünlü İngiliz gazetesi The Guardian’ın ‘Suriye’yle savaş isteyen pop şarkıcısı’ diye etiketlediği Nihat Doğan, Türkiye’nin askeri uçağımızı düşüren bir devlete karşı gösterdiği yumuşak tepkiyi eleştirirken, Fatih Ürek’in adını kullanarak yazdığı tweet şarkıcıyı çok kızdırdı.
Nihat Doğan’ın Fatih Ürek’i olayı yargıya taşıyacak kadar kızdıran tweet’i şu:
“PKK’ya gelince deli yürek, Suriye’ye gelince Fatih Ürek.”
Nihat Doğan’ın bu tweet’te Fatih Ürek’e biçtiği rol malum.
Ürkek, pasif, korkak, yumuşak veya tırsık.
Artık bu manada aklınıza ne gelirse!
İyi, güzel de, bu tweet’ten Fatih Ürek’ten ‘PKK’ya karşı deli yürek, Suriye’ye karşı Fatih Ürek’ olanların alınması gerekmez mi?
Benim bu  tweet’ten anladığım şu: Nihat Doğan, Türkiye’yi Suriye karşısında aciz duruma düşüren siyasi iradeyi hedefleyerek ateş açtı, ama kurşun sekti ve Fatih Ürek’e isabet etti.

‘TEK GALA’ MI, NASIL YANi?

Yok yere günahlarını almak istemem Bayram ve Vahit Yıldız kardeşlerin.
Çünkü bu yanlışı ilk yapan onlar değil.
Ama sonuncusunu yapan onlar.
Günay’ın sahiplerinin aynı zamanda Ataköy’de denizin üzerinde zaman zaman ünlü şarkıcıların da sahne aldığı bir mekanları var.
Bu akşam da Yılmaz Morgül çıkacak orada.
Nossa Costa’nın şöyle bir ilanı vardı gazetede:
‘29 Haziran Cuma-Tek Gala Yılmaz Morgül.’
Allah aşkına ara sıra Türk Dil Kurumu’nun internet sitesine bir göz atın da bakın şu kullandığınız kelimelerin, deyimlerin TDK’daki karşılığına.
‘İlk gala’ diye bir şey olmaz.
Çünkü ‘gala’nın kendisi zaten ‘ilk’i içerir.
Aynı mekanda her gece farklı bir sanatçı sahne alırsa o sayı kadar ‘gala’dan bahsetmek mümkündür, ama aynı şarkıcının üç gece aynı mekanda sahne almasını ‘sadece üç gala’ diye takdim etmek de doğru değildir.
‘Gala’ sadece ilk sunum için kullanılır.

BURSA?MACERASI PAHALIYA?PATLADI

Müjdat Gezen, Bursa’da açtığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kapattı.
Açılışına gittiğim Bursa Müjdat Gezen Sanat Merkezi, ne umutlarla kapılarını açmıştı oysa.
Açılıştan bir müddet sonra gelen haciz, ardından da bir türlü hallolmayan ruhsat sorunu Gezen’i yıldırmış olacak ki, merkezin kapısına kilit vurma kararı aldı.
Bursa’da yaşayan sahne sanatlarına meraklı gençler adına üzüntü verici bir durum bu.
Tahsisli arazi üstüne 4.8 milyon TL harcayan, hatta bu nedenle İstanbul’daki evini bile ipotek ettiren Müjdat Gezen, 4 milyon verene binayı satacağını açıkladı.
Gezen, bu fiyata müşteri bulup o binayı satsa bile 800 bin TL zararla sonlanacak Bursa macerası. Binanın fiyatı düştükçe daha da artacak oyuncunun zararı. Yazık.

‘DUDAK UÇUKLATAN’ SERVET!

Günaydın’dan sevgili Bülent Cankurt, üşenmemiş ‘sosyetik güzel’ Süreyya Yalçın’ın aylık gelirini hesap etmiş.
‘Aylık geliri dudak uçuklatan’ Süreyya Yalçın’ın sadece bir bankadaki 100 milyon doları her ay 833 bin dolar faiz kazandırıyormuş ona.
2008 yılında vefat eden işadamı Faruk Yalçın’ın 4 milyarlık servetinin beş çocuğu arasında paylaşıldığını, ne kadarının Süreyya Yalçın’a kaldığının bilinmediğini yazan Cankurt, ‘sosyetik güzel’in aylık faiz geliri olan 833 bin dolarla  (1.5 milyon TL) neler alınacağının listesini çıkarmış.
Eskiden ‘zenginin malı züğürdün çenesini yorar’dı, şimdilerdeyse ‘Zenginlerin serveti dudak uçuklatmaya’ başladı!

GÜNÜN SÖZÜ

Eğer mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız, mutluluğunuzu hedeflerinize bağlayın, insanlara veya eşyalara değil. (Albert Einstein)