MİLLİYET CADDE – 22 TEMMUZ 2013 PAZARTESİ  –  ALİCE

Hal böyleyken medyadan bir kişinin, “Aynı şeyi başkası yapınca onları gaddar ve zalim bulan Sagopa, bir de kendi yazdıklarına bak. Yakıştı mı bu laflar sana?” dememiş olması tuhaf değil mi?

Asıl adı Yunus Özyavuz olan rapçi ‘Sagopa Kajmer’ geçen hafta polis tarafından gözaltına alındı.
Neden mi?
Çıkan haberlere göre sebep şu:
İnternetten 100 adet kenevir tohumu sipariş etmiş. İngiltere’den 5 DVD kutusu içinde gelen tohumları almak için kargo şirketine gittiğinde bir şeylerden şüphelenip, kaçmış. Şarkıcının evine giden polis 500 gram da esrar bitkisi ele geçirmiş. Mahkemeye çıkarılan şarkıcı, ayda iki kez polis merkezine gidip imza atma ve yurt dışına çıkma yasağı karşılığında serbest bırakılmış.
Peki şarkıcı, bu süreci Twitter hesabında nasıl anlattı?
İşte 17-18 Temmuz’da
yazdığı tweetler:
“Gümrük, ithali yasak eşya getirdiğim için beni şu an misafir ediyor, birlikte iftar yapıyoruz.
Birçok et yiyen çiçek, birçok biber türü tropikal bitki tohumu netten sipariş ettim, başıma bela oldu. Gümrük Yasası’nı okumadan sipariş etmeyin.
Siz hakkımda çıkan kötü yazılara aldırış etmeyin, rahat olun.
Ve Sago geri döndü. Bugün mahkemece serbest bırakıldım. Elhamdülillah. Kalbim rahat, ruhum rahat, eminim ki sizler de ferahladınız.
Muhteşem insanların bir arada bulunduğu Gümrük Muhafaza ve İstihbarat ekibine sonsuz sevgiler ve teşekkürlerimi sunuyorum. Harika insanlar.
Ayrıca dünden bu ana beni merak eden siz sevgili sevenlerim, var olun. Hakikaten bana güvenen ve inananlara selam olsun.
Bu arada dünden bu yana kapı kapı dolaşıp beni bekleyen medya mensubu arkadaşlara da selamlar. Onların da koca kameralarla işi zor sahi.”
Şimdilik benden bu kadar. Tekrar görüşmek üzere dostlarım. Sago Kaf Kef Dinamit.”

Albüm çıkınca aramazlar!

17 ve 18 Temmuz’da nazik bir üslup kullanan Sagopa Kajmer, nedense 19 Temmuz’da bozdu ağzını:
“Albümüm çıktığında röportaj teklifinde bulunmayan medya şu sıralar peşimde köpek gibi geziyor. Dolanın peşimde adi herifler. Size zırnık yok.
Tweetlerimi hacklemek isteyenler, hesaplarımı sıfırlamak isteyenler ohooo. Gerçekten
şaşırıp, kalıyorum. Bazıları ne kadar zalim sahi.
Neyse ki ben bunlara rağmen gayet iyiyim. Hatta paşalar gibiyim onların inadına. Evimde olanları izliyorum. Ne kadar üzücü, ne kadar gaddarca.”
Şarkıcı, kendisinden görüş almak isteyen basın mensuplarına “Köpek” ve “Adi herifler” dediğinde cuma günüydü; bense bu satırları pazar günü yazdım. Üç gün içinde medyadan bir
Allah kulu çıkıp da Kajmer’e yanıt vermedi.
Kajmer’in, “Birçok et yiyen çiçek, birçok biber türü tropikal bitki tohumu netten sipariş ettim, başıma bela oldu. Gümrük Yasası’nı okumadan sipariş etmeyin” tweet’i her yerde haber olduğuna göre demek ki medyadan birileri takip ediyor Twitter’daki hesabını.
Hal böyleyken medyadan bir kişinin, “Aynı şeyi başkası yapınca onları gaddar ve zalim bulan Sagopa, bir de kendi yazdıklarına bak. Yakıştı mı bu laflar sana?” dememiş olması, meslek örgütlerimizin bu ayıp karşısında sessiz kalması tuhaf değil mi?

İŞTE ‘BAŞKANIN DİBİ’!

Eş  dost soruyor ha bire, “Trabzonspor’un yeni başkanını nasıl buluyorsun?” diye…
İbrahim Hacıosmanoğlu’nu şahsen tanımıyorum.
Tanımak için Başkan seçildiği andan itibaren söylemlerini alt alta yazdım, karşıma çıkan tablo şu: İşte Başkanın dibi!
Aziz Yıldırım için söylediklerini yazmaya kalksam, bu köşe yetmez.
TS kaptanı ve kalecisi Tolga Zengin’i transfer etmeye kalkarken kesenin ağzını açmayan Beşiktaş camiasına söyledikleri kısa ve net:
“İlke kalmamış bu futbolda. Top yuvarlak ama biz değiliz. 5-10 sefer konuştuk Beşiktaş’la. Araya 50 adam soktular ama  2.5 milyon euro’nun üzerine çıkmadılar, istediğimiz
3 milyon euro’yu vermediler. Tolga benim hem kaptanım hem de kardeşim. Yabancı takımlardan teklif geldi dedik, dinlemediler, ‘Alternatifimiz Sinan Bolat’ dediler. Cevabım ‘Siz hem Trabzon kaptanını hem de adamın dibini alıyorsunuz. Zaten Sinan’la Tolga’yı kıyaslıyorsanız bu iş bitmiştir’ oldu.”
TS Başkanı’nın Kulüpler Birliği’nin son Genel Kurulu’nda kendisine, “Sen Trabzonluysan, ben de Kayseriliyim. Adam kere adamım” diyen Kayserispor Başkanı Recep Mamur’a verdiği yanıta bakar mısınız?
“Seni Türkiye’de gömecek yer bulamam.”
Nasıl bir üsluptur bu!
Merhaba ‘Kurtlar Vadisi Pusu’!
‘Adamın dibi’nden sonra ‘Başkanın dibi’yle de tanıştı kamuoyu.

GÜNÜN SÖZÜ
Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. (Terry)