MİLLİYET CADDE – 1 MART 2013 CUMA  –  ALİCE

Doğan TV’nin CEO’su İrfan Şahin, Show TV’ye önerdi ‘Kayıp Şehir’i.                              D Productions, 550 bin TL’ye malettiği dizi için Show TV’den 600 bin TL istedi. Show TV, diziyi almak istiyor ama bu paraya değil. Aksi takdirde zor ‘Kayıp Şehir’in Show TV’ye transferi…

kayıp5

Kanal D’nin sevilen dizilerinden ‘Umutsuz Ev Kadınları’, kanalda kendine yaşam alanı bulamayınca Fox’a geçti. Kanal D’de ekrana gelen, izleyenlerin çok beğendiği, buna rağmen kanalın istediği reytingi alamadığı ‘Kayıp Şehir’ de gidici.

Dizinin bu hafta 23’üncü bölümü yayınlandı.
Ekip, son 1.5 bölümün çekimlerini yapıyor şimdi.
Kanal D yönetimi, ‘Kayıp Şehir’i 26’ncı bölümde bitirme kararı aldı çünkü.
Dizinin Show TV’de devam edeceğine dair haberler çıktı.
Doğan TV’nin yapım şirketi     D Productions’un çektiği bir dizinin Kanal D varken, Show TV’de yayınlanması mümkün mü?
Kanal D, D Productions ve Show TV cephesine sordum bunu.
urlAldığım bilgi şu:
Doğan TV’nin CEO’su İrfan Şahin, Show TV’ye önerdi ‘Kayıp Şehir’i.
Show TV yönetimi de sıcak baktı öneriye, ancak konu ‘Kayıp Şehir’in bölüm başı maliyetine gelince işin rengi değişti.
Çünkü ‘Kayıp Şehir’in bedeli Show TV’ye yüksek geldi.
D Productions, 550 bin TL’ye malediyor dizinin her bölümünü.
İrfan Şahin, Show TV’den bölüm başı 600 bin TL istedi.
Show TV yönetimi de almak istiyor diziyi ama bu paraya değil.
D Productions, prodüksiyondan kısıntıya gidip, maliyeti düşürür, Show TV yönetimi de biraz fedakârlık yaparsa tarafların anlaşması mümkün.
Aksi takdirde zor ‘Kayıp Şehir’in Show TV’ye transferi.
Günlerdir bir yığın telefon, eposta ve tweet alıyorum ‘Kayıp Şehir’ dizisinin yaşaması için bir şeyler yazmam konusunda.
Ben üzerime düşeni yaptım, umarım televizyon dünyası da yapar ve ‘Kayıp Şehir’, adı gibi kayıplara karışmaz.
Önemli not: Daha önce de yazdım. Bir kez daha yinelemekte     yarar var. Ekran karşısına geçen     100 seyirciden en az 15’inin izlemediği dizinin yaşama şansı yok. Kanal D’nin sürekli gününün ve saatinin değişmesinden mi başka bir sebeple mi bilemem, ama ‘Kayıp Şehir’in bu altın oranı tutturamadığı da bir     gerçek.

HAYRAN SEVGİSİ(!) HARRY’İ YERE SERDİ

harry-styles-shoe-crotch-fan-throws-stageharry-styles-shoe-crotch-fan-throws-stage-e1362036811376Gençlerin yeni gözdesi One Direction grubunun İskoçya’nın Glasgow şehrinde verdiği konserde yaşananlar, insanların ünlülere karşı duydukları hayranlıkta işin boyutunun nerelere kadar gideceğinin en çarpıcı görüntüsü oldu.
Grup şarkı söylerken hayranlarından     biri sahneye kadın ayakkabısı fırlattı.
Grup üyelerine isabet etmeden aralarına düşen ayakkabıyı eline alan Harry Steyles, konuya dair bir şeyler derken asıl darbe geldi.
Aynı hayranın sahneye fırlattığı ikinci ayakkabı, Harry’nin kasığına isabet etti. Kasıklarını tutan şarkıcı acı içinde kendini podyuma attı.
Şarkıcının bu badireyi ucuz atlattığı çok geçmeden ayağa kalkıp, podyumda yaptığı hareketler ve esprilerle ortaya  çıktı.
Gelelim işin failine.
Sahneye o ayakkabıları fırlatan kişi 14 yaşındaki Jade adlı bir lise öğrencisi.
One Direction ve Harry’nin hayranı olduğunu söyleyen Jade, “Onu yaralayıp, yere düşürmek, ona acı vermek istememiştim. Onu yerde görünce çok utandım. Ben sadece bana ait bir şeyin ona dokunmasını istedim” dedi.
Bu olay, ünlülere duyulan hayranlıkla ‘öldüren sevgi’ arasındaki çizginin ne kadar da ince olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

AMERİKA’NIN TARTIŞTIĞI KLİP

lil-poopy-child-abuse-pop-that-video-child-rapperAmerika medyası birkaç gündür Lil Poopy adlı 9 yaşındaki bu rapçiyi tartışıyor.
Zira çocuk yaştaki bir rapçi; sıkça silah, uyuşturucu, fahişe, popo gibi laflar ettiği ‘Pop That’ adlı şarkısının klibinde, “Koca popolu fahişeleri severim. Kocaman poponu salla” deyip, kadının kameraya salladığı poposunu ha bire tokatlıyor.
Sadece şarkının sözlerine değil, klibin finalindeki bu sahnelere de tepki yağdı haliyle.
Gerçek adı Luie Rivere Jr. olan ama Lil Poopy adını kullanan şarkıcının babası Luis Rivera, çocuğunun klipte yanlış bir şey yapmadığını savundu. Rapçinin az sayıda hayranı dışındaki herkesse, yapılanın istismar olduğu konusunda hemfikir.
9 yaşındaki rapçinin kadın poposu tokatladığı klip için “Tek kelimeyle çöp” diyen de var, “2013 Amerikası bu olamaz?” diyen de.
Amerikalılar arasında, gözünü para hırsı bürümüş babanın bunu çocuğuna yaptırdığını söyleyen de, bu çocuk istismarının bitmesi için ABD Çocuk ve Aile Departmanı’nı göreve çağıran da.

GÜNÜN SÖZÜ
Yalan öyle bir nüfuz etmiş ki insanların diline, artık “Doğruyu söylemek gerekirse” diye bir cümle kalıbı var.