21 MAYIS 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Hafta sonu Viyana’daydım, gelecek hafta sonu ise Kiev’de olacağım. Avusturya’ya gitme sebebim bu hafta sonu Ukrayna’ya yapacağım seyahatle ilgiliydi.

26 Mayıs Cumartesi akşamı Şampiyonlar Ligi Finali’nde Real Madrid’le Liverpool karşılaşacak. Maç İspanyollarla İtalyanlar arasında, ama birçok ülkeden seyirci gidecek Kiev’e… Pepsi’nin davetlisi olarak izleyeceğim final maçında Türk takımı yok, organizasyonda Türkler var. Kiev Olimpiyat Stadyumu’ndaki maçta VIP seyircilere catering hizmetini patronu ve çalışanlardan bir kısmı Türklerden oluşan 750 kişilik ekip verecek.

Viyana’ya gelişim de 2004’ten bu yana Şampiyonlar Ligi, Avrupa Şampiyonası ve UEFA maçlarının VIP catering servisini yapan Do&Co’nun sahibi Attila Doğudan ile konuşup, bilgi almak içindi.

2007’den itibaren catering hizmeti verdiği Türk Hava Yolları’yla yolları ayrılmak üzere olan Do&Co’nun sahibi Doğudan, “Türkiye dahil 15 ülkeden elemanlarımızla önümüzdeki hafta sonu Kiev’de ve Monaco’da VIP sporseverlere hizmet vereceğiz” dedi. Doğudan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Olimpiyat Stadyumunda 8 bin VIP müşteriye Kiev’deki mutfağımızda hazırladığımız yemekleri ikram edeceğiz. 26-27 Mayıs’ta Monte Carlo’daki Formula 1’de 250 personelimiz 2.500 VIP müşteriye servis yapacak.” 

Final maçlarında iki takım için özel kadehler ürettiklerini açıklayan Doğudan, maçtan sonraki final partisinde kaybeden takımınkileri kaldırıp sadece şampiyonun kadehleriyle servis yaptıklarını söyledi.

‘OCEAN’S 8’DEN ÖNCE MÜCEVHERLERİ ÇIKTI

Hollywood’un her biri yüksek hasılat yapan ‘Ocean’s’ serisinin son filminin fragmanını izledim. Birbirinden ünlü kadın starlar, göz kamaştıran mücevherler ve bolca aksiyon var ‘Ocean’s 8’de…

‘Ocean’s’ serisinde şimdiye kadar imkansız soygunları gerçekleştirenler George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia gibi Hollywood’un erkek starlarıydı. Bu kez soyguncuların tümü Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Rihanna ve Helena Bonham gibi kadın starlar… Hal böyle olunca filmin pazarlama taktiği de değişti.

Son yıllarda gişe hasılatlarına promosyon gelirlerini ekleyen, Oscar Töreni’nde starların giydikleri ve taktıklarını almak isteyenleri New York’a gelmeye mecbur edenler bu defa ‘Ocean’s 8’den önce filmdeki mücevherlerin PR’ına başladı.

‘Ocean’s 8’de senaryo gereği Gala sırasında Metropolitan Müzesi’ni soymaya kalkan kadınların taktıkları mücevher, saat ve aksesuarlar Cartier’in ustaları tarafından Paris’te üretilip New York’a gönderildi. İki gün boyunca ziyarete kapatılan Maison de Carties’deki çekimlerde mücevherler oyunculara emanet edildi.

GÜNÜN SÖZÜ

Ben dostlarımı hiç satmadım; çünkü ya beş para etmez çıktılar, ya da paha biçilemez. (İlhan Berk)