MİLLİYET CADDE – 21 AĞUSTOS 2013 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

Youtube ortaya çıkardı, ben de kamuoyu ile paylaştım… Merak etmeyin, sonuna kadar takipçisi olacağım. Müzik dünyasının “sanal yıldızları” için yolun sonu demektir bu!

Mesleki kıskançlığın her daim zirvede olduğu bir alandır medya…
Gündemi değiştirecek özel haber yaptığınızda hemen geçerler atağa…
Hakkınızı teslim için yapmazlar bunu… “Acaba neresinde bir eksik yakalarız da gölgeleriz bu başarıyı?”dır tek gayeleri…
Hasetlerinden sizin özel işinize yer vermezler, ama haberde adı geçenlerden birkaç satır demeç alıp mevzuya bir şekilde dahil olmaktan da geri durmazlar.
Bir de, “Bu zaten biliniyordu, yeni değil ki?” tribinde olanlar var.
Madem duydun, madem biliyordun, o zaman niye aydınlatmadın kamuoyunu?
Aslında o da biliyor Youtube’un 261 milyon şarkıyı MÜYAP’ın hesabından sahte diye sildiğini, ama hasetinden söyleyemiyor bunu.
Öncekiler tevatürdü, bu gerçek!
Youtube ortaya çıkardı, ben de kamuoyu ile paylaştım…
Kadir Kaymakçı’nın yönettiği HT Magazin, haberi verirken bu olayın Ali Eyüboğlu’nun yazısıyla gündeme geldiğini vurgulayıp, emeğe saygı gösterirken, müzikteki bu sahtekârlık hakkında yorum yazarken Alice’nin olduğu milliyet.com.tr yerine, yazımı alıp kullanan sitelerin linklerini veren emek hırsızlarını da gördüm sosyal medyada.
Gündeme bomba gibi düşen “Müzik dünyasında büyük sahtekârlık” başlıklı yazım üzerine takdir ve tebriklerini iletenler olmadı mı?
Olmaz mı?
Meslektaşlarım Kenan Erçetingöz, Rahşan Gülşan, Memet Güler, Önder Sarıahmetoğlu, Barbaros Yüksel, Naim Dilmener, Kalust Şalcıoğlu, Faik Erdemli yaptı bunu…
Müzik sektöründen Hüseyin Emre, Ahmet Çelenk, Kayahan, Yavuz Bingöl, Demet Akalın, Hande Yener, Yaşar, Mete Özgencil, Demet Sağıroğlu, Bendeniz, Doğa, Nagihan Ataç, Süheyl Atay’ın yanı sıra okurlarım ve de sosyal medyadan takipçilerim de öyle…
Ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum, takdir ve tebriklerini iletenlere…
Moda deyimle gün boyu sosyal medyayı sallayan bu konuyu Habertürk’te Ece Üner’in sunduğu “Akşam Raporu”nun canlı yayınında MÜYAP Başkanı Bülent Forta’yla da masaya yatırdık. Canlı yayında Forta, şu taahhütte bulundu kamuoyuna:
“Youtube bize, müzik dünyasında bu sahtekârlığı yapanları bildirdiği an, ucu nereye uzanırsa uzansın, açıklayacağız o isimleri kamuoyuna.”
Merak etmeyin, bu işi gündeme taşıyan bir gazeteci ve tipik bir akrep burcu insanı olarak, sonuna kadar takipçisi olacağım. Müzik dünyasının “sanal yıldızları” için yolun sonu demektir bu!

KELLY BROOK, TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİ İSTANBUL’DAYMIŞ!

article-0-1B5CA7D4000005DC-601_634x632Reklam çekimi için İstanbul’a gelen Kelly Brook’la ilgili Daily Mail’de bol fotoğraflı haber ilgimi çekti. Jason Chester imzalı haberdeki şu vurgu ilginçti:
“Turkish Capital Istanbul”
İstanbul’u Türkiye’nin başkenti sanan muhabirin yazdıklarından anladığım  o ki, o da “kopyala yapıştır.”
Onların tek haber kaynakları vardır, o da sosyal  medya…
Sosyal medyada olan biteni okumak zordur, ama ünlülerin bu mecralarda yazdıklarını ya da paylaştıkları fotoğrafları kopyalayıp “haber” yapmak kolay iştir.
Chester gibiler için önemli olan güncel görsel malzeme,  gerisi hikaye!
Jason Chester, almış Kelly Brook’un reklam çekimine hazırlanırken çekip, Instagram’a yüklediği fotoğrafları, döşemiş altına yazıyı…

article-0-1B5CA7C9000005DC-749_634x632
GÜNÜN SÖZÜ
“Başladığın cümleyi kendin bitiremezsen, noktayı başkası koyar!”