MİLLİYET CADDE – 25 MART 2014 SALI  –  ALİCE

unnamedEkranda ‘Dalya’ diyen diziler arasına ‘Seksenler’ de katıldı… 24 Ocak 2012’de TRT 1’de başlayan dizinin bu akşam 100’üncü bölümü yayınlanacak.
Birol Güven’in, yapımcılığın yanı sıra Murat Aras’la birlikte senaryosunu yazdığı, Müfit Can Saçıntı’nın yönettiği, Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Vural Çelik, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy, Berat Yenilmez, Atilla Arcan gibi isimlerin rol aldığı dizinin bu akşam yayınlanacak bölümünde özel bir şey yok.
100’üncü bölüme özel ‘Seksenler’ yayını haftaya…
2 Nisan akşamı ekrana gelecek 101’inci bölümün ardından 30 dakikalık ‘100. Bölüm Özel’ programı yayınlanacak.
Bu bölümde, oyuncular dizideki karakterleriyle değil, gerçek kimlikleriyle seyircinin karşısına çıkacak.
Bu nedenle erkekler smokinlerini, kadınlar tuvaletlerini giyip geçtiler kameraların karşısına… TRT’nin Tepebaşı Stüdyoları’nda yapılan çekimlerde ‘Seksenler’in oyuncuları, dizinin müzikleri albümünde söyledikleri şarkıları bir de orkestra eşliğinde canlı canlı okudu.

BİRLİKTE İZLEYECEKLER

unnamed-4 Oyuncuların şarkıcı olarak canlı performans sergilediği konserin orkestrasını, ‘Seksenler’de ‘Susmuş’u oynayan ve aynı zamanda Burcu Güven’le birlikte dizinin müziklerine imza atan Aydın Sarman yönetti.
Konserin sunuculuğunu yapan da dizinin başrol oyuncularından Şoray Uzun’du.
Birol Güven ve ekibi, cuma akşamı Mint Yapım’ın bahçesinde verilecek barbekü partisinde bu konser kaydını oyunculara, basın mensuplarına ve TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’e izlettirecek.
‘Seksenler’in yıldızlarının konseri ve barbekü partisinden çekilen görüntüler 2 Nisan Salı akşamı dizinin ardından ekrana gelecek.

KİM HANGİ ŞARKIYI SÖYLEDİ?

unnamed-3* Şoray Uzun: ‘Okul Yolunda’
* Ayşe Tolga: ‘Çaresizim’
* İlkey Ayrık: ‘Alıştım Sana Bir Tanem’
* Yasemin Conka: ‘Eski Sevgili’
* Özlem Türkad: ‘Olmaz Olsun’
* Onur Dilber: ‘Sen Aslı’dan da Güzelsin’ (Cumhur Kebeci ile düet)
* Serhat Kılıç: ‘Tövbe’
* Vural Çelik: ‘Dönemezsin Sen’
* Hakan Bulut: ‘Çocuk Gözler’ (Ersan Erdura ile düet)
* Begüm Öner, Ceyhun Fersoy, Necmi Yapıcı, Berak Yenilmez: ‘Şu Dereler Şu Düzler’
* Suzan Kardeş: ‘Sıcak Sımsıcaksın’
* Hacı Ali Konuk: ‘Sunam’
* Bülent Cidem: ‘Arkadaş’
* Burcu Güven: ‘Yeter ki’ (Saadet Sun’la düet), ‘Geçmişin Kanatları’ ve ‘Vay Benim Halime’

‘STAR IŞIĞI’ NİYE YANMADAN SÖNDÜ?

Kanal D’nin Türkiye’de şimdiye kadar 2 milyon lirayla birinciye en yüksek para ödülünü vaat eden ‘X Factor Star Işığı’nın yayınına reyting düşüklüğü gerekçesiyle ara verip, finali yazın yapacak olmasından alınacak çok ders var… Birinci gelecek yarışmacıya vaat edilen 2 milyon lira programın cazibesini artıran bir etken gibi görünse de, hesaba katılmayan şöyle de bir durum söz konusu:
Geçenlerde metrobüste ‘X Factor’le ilgili bir muhabbete istemeden kulak misafiri oldum.
Gençlerden biri, yarışmayı niye izlemediğini şöyle açıkladı:
“İşim gücüm yok da, birilerinin zengin olmasını mı izleyeceğim. Müzik değil de sanki en çok para ödülü veren yarışma yapıyorlar.”
Sayıları ne kadardır bilmiyorum ama Türkiye’de düne kadar kimsenin tanımadığı birini hem şöhret hem servet sahibi yapan yarışmalara şans tanımayan izleyiciler de var.
Yarışmacılar arasında gerçekten iyi sesler olmasına rağmen, yarışma beklenen reytingi alamıyorsa, demek ki asıl sorun jüride ve prodüksiyonda…
Türkiye’yi Etiler, Bebek, Nişantaşı ve Cihangir’den ibaret sananların, “Yarışma bahane, yarışmacılar ve dramları şahane” parolasıyla hareket etmeyenlerin, yüksek reyting almaları dün de imkansızdı, bugün de…
Türkiye’de özel televizyon tarihi bunun örnekleriyle dolu.

GÜNÜN SÖZÜ
“Çok sıkıldıysan hayattan, bir mezarlığa git. Ölüler iyi bilir, yaşamak güzeldir.” (Necip Fazıl Kısakürek)